Nový Hyundai TUCSON prichádza s rafinovanejším a dynamickejším dizajnom

Hyundai TUCSON
Novinky
Tlačová správa
Publikované

Nový Hyundai Tucson charakterizuje dynamickejší dizajn, ktorý odzrkadľuje víziu spoločnosti Hyundai v oblasti budúcej mobility.

V európskej premiére sa nový Tucson predstaví začiatkom roka 2024, v blízkej budúcnosti budú známe aj jeho špecifikácie pre európsky trh.

Dynamickejší a rafinovanejší dizajn

Nový Tucson zdedil esenciu dizajnérskeho jazyka „Parametric Dynamics“, ktorú poznáme zo súčasného modelu. Predná maska nového Tucsonu sa ​​vyznačuje odvážnou súhrou hranatých línií, ktorú dopĺňajú parametrické skryté svetlá.

Nárazník a lišty nárazníka sa tiahnu po celej šírke a dodávajú autu dynamický a vizuálne širší postoj. Prepracované zliatinové disky kolies ešte viac zvýrazňujú dynamiku auta a jeho celkové proporcie. Vzadu sú ochranné lišty integrované do lišty nárazníka a umocňujú dojem širšieho rázvoru. Elegantný tvar zadnej časti auta plynule kopíruje jeho prednú časť a vzbudzuje pocit stability a rovnováhy.

Interiér nového Tucsonu kladie dôraz na priestrannosť a praktickosť. Dosahuje to vďaka horizontálnemu dizajnu a pocitu otvorenosti. Integrácia pokročilých technologických prvkov zaisťuje harmonickú kombináciu funkčnosti a estetiky.

Vytvorené pre európskych zákazníkov

Tucson vstúpil do segmentu SUV pred dvomi desaťročiami a stal sa z neho celosvetový bestseller. Obrovskú popularitu si získal aj medzi európskymi zákazníkmi. Podľa JATO Dynamics, spoločnosti zaoberajúcej sa prieskumom automobilového trhu, sa stal Tucson v roku 2022 najpredávanejším kompaktným SUV v Európe. Vďaka svojmu neprehliadnuteľnému dizajnu, vyspelým technológiám a vysokej popularite je aj nový Tucson pripravený pokračovať v tomto úspešnom ťažení.

Tucson, ktorý stelesňuje charakteristickú dizajnovú filozofiu značky Hyundai Sensuous Sportiness (športová zmyselnosť), sa môže pochváliť šarmom SUV a zároveň moderným vzhľadom, ktorý dokonale ladí s vkusom súčasného zákazníka.

Európska premiéra už onedlho

Nový Tucson je prvým čiastočným redizajnom tohto modelu za tri roky od uvedenia jeho aktuálnej generácie na trh v roku 2020 a má ambíciu zvýšiť jeho konkurencieschopnosť. Európska premiéra nového Hyundai Tucson je plánovaná na začiatok roka 2024 a prvé kusy dorazia do predajní pred letom.

Dôležitá poznámka:

Nový Hyundai Tucson sa momentálne v Európe ešte nepredáva. Uvedené obrázky zobrazujú špecifikácie vozidla pre kórejský trh a od vozidla, ktoré sa bude predávať v Európe, sa môžu líšiť.

Zdroje: hyundai.sk