Nový Hyundai KONA má slovenské ceny. Rozmermi narástol, ale benzín a 4x4 ostali.

Hyundai KONA
Novinky
Tlačová správa
Publikované

Slovenský importér značky Hyundai zverejnil vo štvrtok 15. júna cenník novej generácie úspešného SUV modelu KONA s benzínovým a hybridným pohonom. Cena auta s benzínovým motorom 1,0 T-GDi (88,3 kW/120 k) a 6-stupňovou manuálnou prevodovkou začína na sume 22 590 €.

Zákazníkov, ktorí hľadajú vyšší výkon, poteší motor 1,6 T-GDi (145,6 kW/198 k), ktorý je k dispozícii aj s pohonom 4x4 od 31 290 €. Cena hybridnej KONY začína na 30 690 €. Vrchol ponuky predstavuje športovo ladená KONA v bohatej výbave N Line+, ktorá stojí od 33 390 €.

  • Nová generácia SUV modelu KONA výrazne narástla a ponúka nové technologické vychytávky

  • Vozidlo je v ponuke s dvoma benzínovými motormi, s manuálnou aj automatickou prevodovkou, pohonom 4x2 a 4x4, a aj ako hybrid

  • Predáva sa v štyroch úrovniach výbavy vrátane športovo ladenej N Line, ktorá je po prvý raz dostupná aj pre hybridnú verziu modelu

  • Cena benzínovej verzie začína na sume 22 590 €, full-hybrid je v ponuke od 30 690 €

Väčšie rozmery a viac priestoru

Úplne nová KONA v porovnaní s prvou generáciou výrazne narástla. Je o 14,5 cm dlhšia, o 2,5 cm širšia a o 2 cm vyššia. Rázvor narástol o úctyhodných 6 cm. Výrazne viac ponúka nová KONA aj z pohľadu batožinového priestoru, ktorý sa zväčšil až o 92 litrov, resp. 144 litrov pri sklopených zadných sedadlách. Rozmermi aj priestorovou ponukou sa tak nová KONA zaradila na špičku segmentu SUV-B, v ktorom Hyundai ponúka aj crossover BAYON.

Cenník Hyundai 2023

Atraktívny dizajn a najmodernejšie technológie

Výraznú zmenu prináša Hyundai KONA v oblasti dizajnu. Na prvý pohľad zaujme svetlometmi Seamless Horizon Lamp v prednej aj zadnej časti. Dizajnovú identitu Hyundai dotvárajú odvážne parametrické povrchy ako ostré diagonálne záhyby na bokoch karosérie či prvky parametrických pixelov v svetlometoch.

Nová KONA je tiež prvým vozidlom od Hyundai, ktoré je vybavené systémom Connected Car Navigation Cockpit s možnosťou aktualizácie softvéru Over The Air (OTA) pre všetky systémy vo vozidle. Ďalšou novinkou, ktorú KONA prináša, je odomykanie auta digitálnym kľúčom priložením smartfónu ku kľučke dverí vodiča alebo spolujazdca.

Bohatá výbava v 4 úrovniach

Nový Hyundai KONA je v ponuke s tromi štandardnými stupňami výbavy Comfort, Family a Style a v najvyššej výbave N Line+, ktorá vychádza zo Style a po prvý raz je k dispozícii aj v hybridnej a v budúcnosti aj v plne elektrickej verzii modelu.

Už základná výbava Comfort obsahuje predné LED reflektorové svetlomety, LED denné svietenie vpredu a LED zadné a obrysové svetlá. Z pohľadu bezpečnosti tu nájdeme napríklad asistent na rozjazd do kopca a zjazd z kopca, systém na udržiavanie vozidla v strede jazdného pruhu, automatické núdzové brzdenie s detekciou vozidiel, chodcov a cyklistov vrátane autonómneho núdzového brzdenia pri odbočovaní vľavo.

Nechýba ani automatické diaľkové prepínanie svetiel, predné a zadné parkovacie senzory či zadná parkovacia kamera. Vodič ocení výškovo a pozdĺžne nastaviteľný volant, elektricky ovládané okná a digitálnu prístrojovú dosku s centrálnym 4,2-palcovým TFT LCD displejom. Súčasťou základnej výbavy je aj Smart Pack, tzn. inteligentný kľúč so štartovacím tlačidlom, alarmom a imobilizérom.

Už výbava Comfort poskytuje integrovanú navigáciu s 12,3-palcovým farebným LCD displejom s podporou služieb Apple CarPlay, Android Auto, Bluelink a Live Services. Za príplatok 700 € je možné si auto s manuálnou prevodovkou dovybaviť Comfort Packom so 16-palcovými diskami z ľahkých zliatin a vyhrievaním volantu a predných sedadiel. Pri výbave so 7 DCT je Comfort Pack už zahrnutý v štandarde.

Druhý stupeň výbavy Family prináša 17-palcové zliatinové disky kolies, predné FULL LED projektorové svetlomety a pozdĺžne strešné lyžiny. Z hľadiska bezpečnosti obsahuje navyše asistenta na monitorovanie mŕtveho uhla, upozornenie na vozidlá približujúce sa zboku pri cúvaní aj varovný systém na bezpečné opustenie vozidla. K dispozícii je výškovo nastaviteľné sedadlo a elektricky nastaviteľná bedrová opierka, vyhrievaný je volant aj predné a zadné sedadlá. V tejto výbave už nájdeme digitálnu prístrojovú dosku Supervision s 12,3-palcovým displejom, automatickú dvojzónovú klimatizáciu s výduchmi pre zadné sedadlá, bezdrôtové nabíjanie telefónu a pri automatickej prevodovke aj adaptívny tempomat.

Tretí stupeň výbavy Style ponúka 18-palcové zliatinové disky, elektricky otvárané piate dvere, zobrazenie mŕtveho uhla na prístrojovej doske alebo asistenta na predchádzanie kolíziám pri parkovaní. Sedadlá sú čalúnené v kombinácii látka/koža, interiér má ambientné podsvietenie a okolie vozidla v uhle 360-stupňov monitorujú 4 kamery. V tejto výbave je auto vybavené prémiovým audiosystémom BOSE a ôsmimi reproduktormi.

V úrovni Style patrí k príplatkovej výbave otvárateľné strešné okno (1 200 €) a dva atraktívne balíky. Premium Pack za 1 700 € obsahuje kožené čalúnenie sedadiel s ventiláciou predných sedadiel, elektricky nastaviteľné relaxačné predné sedadlá s pamäťou pre sedadlo vodiča a funkciu digitálneho kľúča. Ešte viac štýlovosti ponúka za 1 900 € Premium Color Pack, ktorý obsah balíka Premium Pack rozširuje o interiér s farebnými akcentmi.

Najvyšším stupňom výbavy novej KONY je N Line+, ktorý vychádza z výbavy Style a navyše prináša športový predný a zadný nárazník, bočné prahy v striebornej farbe, 18-palcové zliatinové disky kolies v exkluzívnom dizajne N Line či dvojitú chrómovanú koncovku výfuku.

Vo všetkých úrovniach výbavy je za príplatok pastelový lak Atlas White (300 €), metalické laky (690 €) a strecha lakovaná v čiernej farbe (600 €).

Benzín, hybrid aj pohon 4x4

Základom ponuky novej generácie modelu KONA je benzínový trojvalec 1,0 T-GDi s výkonom 88,3 kW (120 k) so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou a pohonom prednej nápravy v dvoch úrovniach výbavy Comfort (od 22 590 €) a Family (od 25 290 €). Automatická prevodovka 7 DCT je pri tejto motorizácii k dispozícii od výbavy Comfort, ktorá obsahuje aj Comfort Pack so zliatinovými diskami a vyhrievaním volantu a predných sedadiel, od 25 290 €.

Druhou benzínovou motorizáciou v novej KONE je 1,6 T-GDi s výkonom až 145,6 kW (198 k), ktorá je vždy k dispozícii s automatickou prevodovkou 7 DCT, a štartuje na cene 29 490 €. Vo výbave Family tiež ponúka aj možnosť pohonu všetkých štyroch kolies (od 31 290 €).

Najvyšší stupeň výbavy N Line+ je vyhradený pre výkonnejšiu motorizáciu 1,6 T-GDi s pohonom prednej nápravy (od 33 390 €) aj 4x4 (od 35 190 €).

Hybridná KONA poskytuje výkon 104 kW (141 k) a je v ponuke vždy so 6-stupňovou DCT prevodovkou a pohonom prednej nápravy. Zákazníci majú na výber tri úrovne výbavy – Family od 30 690 €, Style od 32 690 € a N Line+ od 34 490 €.

Nová KONA u predajcov čoskoro

Nová benzínová a hybridná KONA už mieri k slovenským predajcom. Prvé autá sa v showroomoch objavia v druhej polovici júla. Čisto elektrickú verziu môžeme očakávať na jeseň. Podrobnejšie informácie o novej generácii Hyundai KONA nájdete na www.hyundai.sk.

Zdroje: hyundai.sk