AUTORIDE

Nový Hyundai i30. Po aktualizácii je odvážnejší a modernejší.

Hyundai i30
Hyundai i30
Hyundai i30
Hyundai i30
Hyundai i30
Hyundai i30
Hyundai i30
Hyundai i30
Hyundai i30
Hyundai i30
Novinky
Tlačová správa
Publikované 

Hyundai predstavil nový modelový rad i30, ktorý prešiel dizajnovou a technologickou aktualizáciou. S tromi karosárskymi verziami hatchback, fastback a kombi, ako aj so športovo ladenou výbavou N Line majú zákazníci v rámci modelového radu i30 z čoho vyberať.

  • Nový Hyundai i30 charakterizujú viaceré vylepšenia v oblasti dizajnu, konektivity a bezpečnosti.

  • Modelový rad i30 ostáva naďalej dostupný ako hatchback, kombi aj fastback.

  • Výroba novej i30-tky začína v apríli.

Nový i30 je vybavený modernizovanými technológiami konektivity a komfortnými funkciami. Vďaka tomu je i30 vo svojej triede konkurencieschopnejší a prináša aj vyššiu hodnotu pre zákazníkov.

Odvážny dizajn a 12 farieb exteriéru

Súčasný model je už treťou generáciou i30-tky, ktorá bola uvedený na trh v roku 2007. Vďaka modernizácii exteriéru aj interiéru získava najpredávanejšie vozidlo značky Hyundai na Slovensku odvážnejší dizajn.

Exteriér je ľahko rozpoznateľný podľa výraznej prednej a elegantnej zadnej časti. Vpredu bol prepracovaný vzor masky chladiča, podložka pod tabuľku s evidenčným číslom a kryty hmlových svetiel. V zadnej časti karosérií hatchback a kombi dostala chrómová vložka zadného nárazníka hranatejší vzhľad.

LED predné svetlomety a zadné LED kombinované svetlá, kedysi ako voliteľná výbava, sú v novom i30 súčasťou štandardnej výbavy. Vozidlo tiež ponúka 16-palcové zliatinové disky kolies s novým dizajnom.

Nový Hyundai i30 je k dispozícii s 12 farbami exteriéru. Sedem farieb je pre i30 nových: čierna Abyss Black Pearl, sivá Ecotronic Grey Pearl, červená Ultimate Red Metallic, oranžová Jupiter Orange Metallic, modro-sivá Meta Blue Pearl, zelená Cypress Green Pearl a modrá Sailing Blue Pearl. Medzi farby, ktoré sa opätovne dostali do ponuky, patria biele Atlas White a Serenity White Pearl, strieborná Shimmering Silver Metallic, sivá Shadow Grey a červená Engine Red.

Aktualizácia dizajnu pokračuje vo vnútri vozidla. Na palubnú dosku bola nanesená špeciálna farba, aby bola príjemnejšia a hladšia na dotyk, a stredový tunel je nalakovaný lesklou čiernou farbou. Čierny interiér je možné kombinovať so štyrmi modernými čalúneniami sedadiel: celolátkové, kombinované látkové a kožené, celokožené, ako aj kombinované textilné semišové a kožené.

Športová výbava N Line

Ešte atraktívnejší dizajn dodáva novému i30 športovo ladená výbava N Line. Vidno to na výraznejších prvkoch mriežky prednej masky. Trojité horizontálne línie v červenej farbe zdobia interiér z kože a textilného semišu.

Po úplne čiernej farbe bol do vložiek bočných otvorov predného nárazníka pre model i30 N Line pridaný tmavý kovový akcent. Zákazníci si môžu vybrať medzi novým dizajnom 17-palcových a 18-palcových zliatinových diskov N Line.

Vysoká bezpečnosť a moderná konektivita

Technológie konektivity v novom i30 ponúkajú zákazníkom viac pohodlia. Medzi nové funkcie i30 patrí štandardne dodávaná digitálna prístrojová doska s centrálnym 4,2-palcovým LCD displejom, tri nabíjacie porty USB typu C vpredu a vzadu, bezdrôtové aktualizácie máp Over-the-Air (OTA) a voliteľná, plne digitálna 10,25-palcová prístrojová doska.

Nový Hyundai i30 je teraz štandardne vybavený aj ďalšími bezpečnostnými prvkami balíka Hyundai Smart Sense. Systém autonómneho núdzového brzdenia (FCA) pomáha predchádzať potenciálnym nehodám s prekážkami vpredu a vyhnúť sa im. Na bezpečnejšiu jazdu na diaľniciach slúži systém nasledovania jazdného pruhu (LFA), ktorý udržuje vozidlo v aktuálnom jazdnom pruhu, a inteligentný asistent rozpoznávania dopravných značiek (ISLA) upozorní vodiča zvukovým a vizuálnym upozornením, keď vozidlo prekročí povolenú rýchlosť. Upozornenie na prítomnosť cestujúcich na zadných sedadlách (ROA) upozorní vodiča informáciou na prístrojovej doske.

V príplatkovom balíku si majú zákazníci možnosť doplniť bezpečnostné systémy auta o systém automatického núdzového brzdenia pri odbočovaní vľavo (FCA-JT). Ďalší voliteľný bezpečnostný systém, asistent pre jazdu na diaľnici 1.5 (HDA), udržiava počas jazdy odstup od vozidla vpredu, automaticky upravuje rýchlosť vozidla a udržuje ho v aktuálnom jazdnom pruhu.

Viac pohodlia pre cestujúcich

Nový i30 s ešte vylepšenými komfortnými funkciami bol navrhnutý tak, aby vyhovoval požiadavkám väčšiny zákazníkov. Do interiéru a batožinového priestoru boli pridané LED svetlá pre lepšie osvetlenie. Vďaka predným a zadným parkovacím senzorom – ktoré sú súčasťou štandardnej výbavy - sú vodiči varovaní, ak sa zistí prekážka pri pohybe auta vpred alebo vzad nízkou rýchlosťou.

K nižšej spotrebe paliva dopomôže pohonné ústrojenstvo s 48V mild hybridným systémom, ktoré podporuje spaľovací motor pridávaním elektrickej energie počas rôznych fáz jazdy, ako je štartovanie, akcelerácia a rekuperácia. Súčasťou ponuky ostávajú aj obľúbené motory 1.5 DPi (hatchback, kombi) a 1.0 T-GDi (všetky karosárske verzie).

Začiatok výroby nového Hyundai i30 je plánovaný na apríl 2024 vo výrobnom závode Hyundai v Nošoviciach v Českej republike. Cenník a bližšie informácie o vozidle predstaví slovenský importér v najbližších týždňoch.

Zdroje:hyundai.sk