Nový Hyundai i30: elegantnejší, bezpečnejší a efektívnejší

Hyundai i30 a i30 N Line
Novinky
Tlačová správa
Publikoval Denis

Spoločnosť Hyundai Motor zverejnila nové podrobnosti o novom modeli i30 pred jeho premiérou na ženevskom autosalóne. Vynovený i30 sa vyznačuje novým dizajnom, pokročilými funkciami konektivity a ponúka elektrifikovanú 48-voltovú mild hybridnú alternatívu, ktorá prispieva k nižšej spotrebe paliva.

Hyundai tiež aktualizuje svoj rad i30 N Line. Po prvý raz bude ostrými N-modelmi inšpirovaná úroveň výbavy k dispozícii aj v obľúbenej karosárskej verzii i30 kombi, ktorý pribudne do ponuky v lete 2020. Konštrukčné prvky inšpirované dizajnom i30 N budú naďalej k dispozícii aj pri modeloch i30 hatchback a fastback.

Počúvame našich zákazníkov a vďaka tomu sme zistili, že v segmente C je potrebné bezpečné a spoľahlivé vozidlo, ktoré ponúka aj moderné funkcie, ako napríklad najmodernejšiu konektivitu a efektívne pohonné ústrojenstvo,“ hovorí Andreas-Christoph Hofmann, viceprezident pre marketing a produkt spoločnosti Hyundai Motor Europe. „Nový model i30 naplní potreby našich zákazníkov a zároveň bude naďalej k dispozícii za atraktívnu cenu.

Moderný dizajn exteriéru

Exteriér nového modelu i30 je odvážny a elegantný, čo mu dodáva emocionálnu príťažlivosť. Predná časť sa vyznačuje širším a modernejším postojom. Širšia mriežka má zvýraznený 3D vzor, ​​ktorý zdôrazňuje agilný vzhľad vozidla.

Nové, štíhle svetlomety s voliteľnou technológiou MFR LED a nové denné svetlá v tvare V (DRL) dopĺňajú moderný dizajn prednej časti.

V zadnej časti je nový 5-dverový model i30 vylepšený novým dizajnom nárazníka, ktorý bol vyvinutý, aby zlepšil aerodynamický výkon. Zadné kombinované LED-ky majú tvar V a dotvárajú symetrický efekt medzi prednou a zadnou časťou vozidla.

Nový Hyundai i30 je teraz k dispozícii s novými 16 a 17-palcovými diskami z ľahkej zliatiny.

Výbava N Line pre všetky typy karosérie

Dynamická, motoristickým športom inšpirovaná výbava N Line prešla komplexnou aktualizáciou dizajnu pre i30 hatchback a fastback. Teraz však bude po prvý raz k dispozícii aj v novom i30 kombi. Výbava N Line tak bude dostupná pre všetky typy karosérií modelu i30 – hatchback, fastback aj kombi.

Nový i30 N Line prináša výrazný nový dizajn s ešte športovejším vzhľadom. Vpredu nájdete širšiu strednú mriežku, nové svetlomety a špeciálny dizajn prednej časti. Na základe inšpirácie z návrhov leteckých prúdov sa spodná stredná mriežka zväčšila a dominuje v oblasti nárazníka. Bočné otvory majú plávajúce krídla, ktoré zlepšujú aerodynamický výkon.

Úplný nový dizajn zadného nárazníka podčiarkuje dynamický charakter rady N Line. Široký difúzor dodáva vozidlu športový akcent, ktorý umocňujú aj nové hmlové svetlá.

Nový i30 N Line je dodávaný s novým dizajnom kolies so 17 alebo 18 palcami.

Okrem toho nové i30 N Line hatchback a fastback majú vyladené odpruženie a riadenie. O dynamickú jazdu sa postarajú motory 1,5 T-GDi s výkonom 117,5 kW (160 k) a 1,6 diesel s výkonom 100 kW (136 k).

Nové farby exteriéru

Nový Hyundai i30 prichádza s tromi novými farbami exteriéru: Dark Night, Silky Bronze a Sunset Red.

Okrem toho bude naďalej k dispozícii šesť existujúcich farieb: Polar White, Phantom Black, Engine Red, Stellar Blue, Platinum Silver a Olivine Grey.

Aktualizovaný, moderný dizajn interiéru

Dizajn interiéru nového modelu i30 prináša okrem iného prepracovanejšie a modernejšie vetracie otvory. Novinkou sú aj tri nové farby interiéru: Pewter Gray, Ebony Brown a Charcoal Grey. V ponuke zostáva aj existujúce čierne prevedenie interiéru. Sedadlá môžu byť potiahnuté látkou, kožou alebo kombináciou oboch, čím vzniká možnosť až ôsmich kombinácií interiéru.

Moderná konektivita

Nový model i30 je vybavený najmodernejšími prvkami konektivity. Nový 7-palcový digitálny prístrojový panel a nový 10,25-palcový dotykový LCD displej prinášajú ešte lepší pôžitok z jazdy. Plná kompatibilita so službami Android Auto a Apple Car Play je samozrejmosťou. Od leta 2020 bude k dispozícii aj zrkadlenie telefónov bez potreby pripojenia telefónu cez kábel. K výbave vozidla patrí aj bezdrôtové nabíjanie smartfónov.

Služby s pripojením na internet Bluelink

Nový i30 prichádza prvýkrát s plnohodnotnou technológiou Bluelink od spoločnosti Hyundai. Bluelink prináša širokú škálu služieb, najmä užitočné LIVE informácie a možnosť kontroly a ovládania vozidla na diaľku prostredníctvom mobilnej aplikácie. K funkciám služieb Bluelink a Hyundai LIVE patria informácie o doprave v reálnom čase, prehľad čerpacích staníc s cenami paliva, informácie o aktuálne voľných parkovacích miestach či informácie o počasí. Súčasťou je aj rozpoznávanie hlasu online s porozumením príkazov.

Aplikačné služby Bluelink prinášajú:

Nájsť moje auto: vodiči môžu ľahko lokalizovať svoje vozidlo v neznámom prostredíVzdialené služby: vodič môže svoje vozidlo na diaľku uzamknúťOdoslať bod záujmu do navigácie: vyhľadanie miestnych bodov záujmu a odoslanie výsledky do navigačného systému vozidlaZabezpečenie: upozornenie na spustený alarm vozidlaÚdržba: správy o vozidle (napr. tlak v pneumatikách) a informácie o jazde

Bezpečnostné prvky, ktorým môžete dôverovať

Nový model i30 je tiež vylepšený balíkom rozšírených bezpečnostných prvkov Hyundai SmartSense, vďaka čomu je i30 vozidlom bezpečnejším a pohodlnejším ako kedykoľvek predtým.

Systém na automatické udržanie vozidla v jazdnom pruhu so sledovaním vozidla pred sebou (LFA) automaticky nastavuje riadenie tak, aby udržal vozidlo v strede jazdného pruhu. Asistent na upozornenie na vozidlá pri cúvaní (RCA) môže aktivovať brzdy, aby sa zabránilo kolízii pri cúvaní vozidla. Novinkou v modeli i30 je systém LVDA (Lead Vehicle Departure Alert), systém varujúci vodiča, keď sa vozidlo pred ním začne pohybovať vpred a vodič nereaguje dostatočne rýchlo - napríklad na semafore.

Systém zadného rozpoznania mŕtveho uhla (BSD) dostal aktualizáciu. BSD varuje vodiča, ak sa v mŕtvom uhle nachádza iné vozidlo - a teraz, s pomocou asistenta na monitorovanie mŕtveho uhla (BCA), môže aktivovať brzdu, aby sa predišlo kolízii. Vylepšením prešiel aj systém autonómneho núdzového brzdenia (FCA), ktorá rozpoznáva popri vozidlách a chodcoch aj bicykle na cestách.

Rovnako ako v predchádzajúcich verziách i30, aj nový i30 prichádza so systémom FCA s detekciou chodcov, so sledovaním únavy vodiča (DAW), automatickým prepínaním diaľkových svetiel (HBA), s asistentom sledovania dopravných značiek (ISLW) a systémom na automatické udržanie vozidla v jazdnom pruhu (LKA).

SmartSense obsahuje tieto bezpečnostné prvky:

[Nové] Systém na automatické udržanie vozidla v jazdnom pruhu so sledovaním vozidla pred sebou - Lane Following Assist (LFA)[Nové] Asistent na upozornenie na vozidlá pri cúvaní - Rear Collision-avoidance Assist (RCA)[Nové] Upozornenie na pohnutie sa vedúceho vozidla - Leading vehicle Departure Alert (LVDA)[Nové] Asistent na monitorovanie mŕtveho uhla - Blind-Spot Collision-Avoidance Assist (BCA)Systém autonómneho núdzového brzdenia - Front Collision-Avoidance Assist (FCA) s detekciou chodcov a [Nové] detekciou bicyklovSledovanie únavy vodiča - Driver Attention Warning (DAW)Automatické prepínanie diaľkových svetiel - High Beam Assist (HBA)Sledovanie dopravných značiek - Intelligent Speed Limit Warning (ISLW)Systém na automatické udržanie vozidla v jazdnom pruhu - Lane Keeping Assist (LKA)

Funkcia eCall, ktorá je v modeli i30 novinkou, automaticky kontaktuje bezpečnostné a záchranné zložky v prípade spustenia senzorov airbagov (dostupnosť v závislosti od trhu).

Každá z týchto nových funkcií je navrhnutá tak, aby zvýšila bezpečnosť vozidiel Hyundai. Aj pri novom modeli i30 poskytuje Hyundai jedinečnú päťročnú záruku bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov.

Nová zostava pohonných jednotiek i30

Nový Hyundai i30 prichádza s vylepšenou zostavou pohonných jednotiek, ktorá ponúka zákazníkom ešte väčšiu slobodu výberu.

Novinkou je 1,5-litrový DPi benzínový motor s dvojitým vstrekovaním paliva s výkonom 81kW (110 k), ktorý sa dodáva so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou.

Benzínový turbom prepĺňaný motor 1,0 T-GDI s výkonom 88,3 kW (120 k) bude k dispozícii s novou 7-stupňovou dvojspojkovou automatickou prevodovkou. Doteraz bola táto motorizácia dostupná iba so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou.

Ďalšou novinkou v novom i30 je 1,0-litrový benzínový motor T-GDI s výkonom 88,3 kW (120 k) s voliteľnou 48V technológiou Mild Hybrid pre vyššiu úsporu paliva, prvýkrát je tiež k dispozícii so 6-stupňovou inteligentnou manuálnou prevodovkou (iMT).

iMT odpojí motor od prevodu potom, ako vodič uvoľní plynový pedál. To umožňuje vozidlu vstúpiť do dvoch možných úrovní dojazdu v závislosti od podmienok. Pri prvej úrovni beží motor na voľnobeh. Pri druhej úrovni sa motor dočasne vypne, aby sa ušetrilo ešte viac paliva. Pre tých, ktorí dávajú prednosť automatickej prevodovke, je k dispozícii aj 48-voltový Mild Hybrid s 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou.

V ponuke motorizácií ostáva 1,6-litrový dieselový motor s výkonom 85 kW (115 k) s možnosťou voľby 6-stupňovej manuálnej prevodovky alebo 7-stupňovej dvojspojkovej prevodovky.

1,6-litrový dieselový motor s výkonom 100 kW (136 k) sa teraz dodáva so štandardným 48 V mild hybridným systémom. Je k dispozícii s 6-stupňovou inteligentnou manuálnou prevodovkou alebo so 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou.

Vrcholom ponuky v novej i30-tke je nový 1,5-litrový benzínový motor T-GDI s výkonom 117,5 kW (160 k), ktorý je štandardne dodávaný so 48 V mild hybridnou technológiou. Je k dispozícii aj so 6-stupňovou inteligentnou manuálnou prevodovkou alebo 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou.

Predaj novej i30 na Slovensku

Nový Hyundai i30 sa začne na Slovensku predávať v druhom štvrťroku 2020.