AUTORIDE

Nová rodina Kia Niro: Štýlový crossover

Kia Niro
Kia Niro
Kia Niro
Kia Niro
Kia Niro
Kia Niro
Kia Niro
Kia Niro
Novinky
Publikoval Martin  

Predaj áut v kategórii crossoverov stále rastie. Prepracovaný štýl, nízke prevádzkové náklady a inovatívne funkcie – rodina elektrifikovaných crossoverov Kia Niro je pripravená zabezpečiť pohodlnú jazdu za každých okolností. Zistite viac o tomto úspornom SUV a oboznámte sa s novými možnosťami modernej prepravy automobilom.

Kia Niro: Úsporná spotreba.

Obsah

Nová rodina Kia Niro prekvapuje podmanivým vzhľadom s aerodynamickou rafinovanosťou. Mohutnosť bočného profilu je dosiahnutá výraznými blatníkmi a efektívnym využitím čiernej farby na spodnej časti bokov modelu Kia Niro. Automobily sa dostali na trh v troch variantoch:

  • Hybridná Kia Niro

  • Plug-in hybridná Kia Niro

  • Elektrická Kia Niro

V interiéri sú využité vysokokvalitné, na dotyk mäkké, recyklované a ekologické materiály. Kia Niro sa zároveň môže pochváliť najviac ekonomickou spotrebou paliva vo svojej triede. Za bežných okolností je kľúčom k úspornej jazde obmedzenie zbytočného zrýchľovania a spomaľovania. Udržiavajte primeranú vzdialenosť medzi vozidlami a rýchlosť zvyšujte plynulo. Vďaka vysokoúčinnému pohonnému ústrojenstvu modelu Niro a inteligentnej logike hybridného systému sa dá úspora paliva dosiahnuť v každej situácii.

Prepracovaný interiér a bezpečnosť na ceste

Kia Niro môžeme právom zaradiť medzi moderné rodinné autá. Vo vnútri vozidla sa nachádza veľký centrálny dotykový displej. Pokiaľ ide o manuálne ovládanie, nájdete tu množstvo tlačidiel pre nastavenie klimatizácie, vyhrievania sedadiel, či tlačidlom štartovania. Medzi štandardné bezpečnostné prvky patrí niekoľko asistentov – napríklad asistent udržiavania v jazdnom pruhu, asistent pre predchádzanie kolíziám, pre sledovanie mŕtveho uhla, pre sledovanie pozornosti vodiča alebo asistent pre bezpečné opustenie vozidla. Samozrejmosťou je tiež adaptívny tempomat so schopnosťou zastavenia a rozjazdu.

Jazda s ohľadom na životné prostredie

Elektrické autá si získavajú pozornosť čoraz širšej verejnosti. Hoci je počiatočná investícia o niečo vyššia, po čase sa spotrebiteľom vráti. Navyše s rastúcou dostupnosťou verejných staníc pre elektromobily jednoducho vyriešite otázku nabíjania mimo vlastného domova. V porovnaní so spaľovacími motormi, elektromotory nevyžadujú výrazné náklady na údržbu. Elektrifikované vozidlá zvyknú mať batériu umiestnenú v strede, čo zabezpečuje vynikajúce rozloženie hmotnosti, stabilitu a lepšie jazdné vlastnosti, ktoré minimalizujú riziko prevrátenia. Vzhľadom na to, že dopyt po rope sa bude len zvyšovať pretože jej zásoby sa vyčerpávajú, elektromobily budú s najväčšou pravdepodobnosťou v blízkej budúcnosti bežným spôsobom dopravy.

Okrem čisto elektrickej verzie Kia Niro si obľubu získavajú aj autá na hybridný pohon a plug-in hybridný pohon. Napríklad model Kia Niro Plug-in hybrid sa vyznačuje 1,6 litrovým motorom GDI a elektromotorom s dojazdom viac ako 55 kilometrov na elektrický pohon. Vedeli ste, že hybridné autá v súčasnosti postupujú na priečku najviac predávaných vozidiel? Je to najmä vďaka ich vynikajúcej účinnosti v spojení s benzínovými motormi. Aj v tomto prípade vypúšťajú menej skleníkových plynov. Čistejšia prevádzka či šetrenie energie sú skvelými ekologickými funkciami hybridných a plug-in hybridných vozidiel.

Či už v konečnom dôsledku potrebujete elektrické vozidlo, hybrid alebo plug-in hybrid, skvelým riešením môže byť Kia Niro. Pohodlná jazda s ľahko ovládateľným systémom a radom asistenčných funkcií stavia model Kia Niro medzi obľúbené kompaktné crossovery u množstva ľudí. Ako majiteľ nového vozidla z rodiny Kia Niro, budete mať možnosť objaviť všetky inovatívne vylepšenia, ktoré so sebou tento automobil prináša.