Nová Kia Sportage. Je dostupná aj v elektrifikovaných verziách?

Kia Sportage Plug-in Hybrid
Novinky
Publikoval Martin

Elektrické autá sú dnes obľúbenejšie ako kedykoľvek predtým a ich výber sa z roka na rok zvyšuje. Ako však s rastúcim počtom možností vybrať vhodné vozidlo pre Vaše potreby? Jednou z možností môžu byť vozidlá Kia. Čím sa môže v súčasnosti pochváliť nové SUV Kia Sportage? Dokážete ju nájsť aj v spoľahlivej elektrifikovanej verzii?

Prečo by ste mali zvážiť kúpu elektrifikovaného vozidla Kia?

Obsah

Automobilka Kia začala na Slovensku predaj vozidiel Kia Sportage, ktorých karosérie sú účelne navrhnuté na inštaláciu elektrifikovaných pohonov. Ide o hybridné autá najnovšej verzie Kia, pričom sa vyrábajú v malej obci pri Žiline, ktorá nesie názov Teplička nad Váhom. Dva rozličné elektrifikované druhy pohonu predstavujú minimálnu spotrebu a vo výsledku aj šetrenie financií. V tomto prípade ide o kombináciu vysoko účinného benzínového/dieselového motora a trakčného elektromotora.

Spoločnosť Kia ponúka viacero modelov s elektrifikovaným pohonom. Čím sú tietoautá špecifické a aké výhody Vám môžu priniesť? Vlastniť elektrifikované vozidlo Kia znamená úsporu peňazí. Vozidlá sú totiž známe pre svoju ekonomickú prevádzku. Prechodom na elektrifikované vozidlo Kia môžete aj Vy prispieť k lepšej kvalite ovzdušia - zníženie uhlíkovej stopy je dobrá cesta k udržateľnému životnému štýlu.

Pozoruhodný dizajn

Pokiaľ ide o dizajn automobilu, Kia je známa pre svoju smelú filozofiu. Zakomponovať odvážne prvky do vozidla je častokrát riskantné, avšak nová Kia Sportage v tomto prípade zožala veľký úspech. Premyslené ostré línie a čistý štýl vytvárajú rafinovanú karosériu so silným charakterom. Model zároveň stelesňuje svet prírody, čím dostáva organickú podobu. Keď nastúpite do vnútra vozidla, spozorujete starostlivo vytvorenú kabínu, ktorá kombinuje moderný štýl s pokročilými technológiami. Nájdete tu pôsobivo navrhnutý dotykový displej s množstvom vlastností. Šikovný detail je napríklad tlačidlo pre ukrytie držiakov na poháre. Jednoduchým stlačením sa držiaky na poháre zložia, čím získate väčší a praktický priestor počas jazdy.

V celom interiéri sú použité tie najkvalitnejšie materiály, doplnené o živé a energické farebné odtiene. Sedadlo vodiča a predného spolujazdca ponúka USB porty pre rýchle nabíjanie, zatiaľ čo cestujúci v zadnej časti vozidla nájdu integrovanú konštrukciu typu vešiaka, pre pohodlné a jednoduché zavesenie oblečenia. Nová Kia Sportage má rozličné druhy pohonu starostlivo zakomponované tak, aby nemali vplyv na priestor pre cestujúcich a batožinu. Pri elektrifikovaných pohonoch je vysokonapäťová batéria umiestnená v strede pod karosériou vozidla medzi oboma nápravami, čo zabezpečuje vyvážené rozloženie hmotnosti a praktický, všestranný vnútorný priestor modelu SUV.

Prečo sú elektrifikované vozidlá na Slovensku čím ďalej, tým viac obľúbené?

Prví záujemcovia o elektromobily a elektrifikované vozidlá boli väčšinou nadšenci nových technológií - tí si začali uvedomovať ekologické aspekty, ktoré so sebou prinášajú. Netrvalo dlho a verejnosť sa začala prikláňať k elektrifikovaným vozidlám aj napriek skutočnosti, že išlo o vyššiu počiatočnú investíciu. V blízkej budúcnosti bude elektrifikácia zohrávať významnú úlohu, prinajmenšom na cestách. Nedávna štúdia ukázala, že prechod na elektromobily vedie k veľkému zníženiu emisií - všetky krajiny tak hľadajú alternatívy, ktoré by nahradili fosílne palivá v doprave. V Európe má nízkoemisná mobilita silnú podporu.

Technológie okolo elektromobilov sa rýchlo zlepšujú, pričom na trhu nájdete veľa modelov. Navyše, výskumu batérií pre elektromobily a elektrifikované vozidlá sa venuje veľká pozornosť z technických, ekonomických a environmentálnych dôvodov. Nielen hybridné, ale aj plug-in hybridné autá Kia Sportage predstavujú inovatívnu verziu s nákladovo efektívnou prevádzkou a pohodlím počas jazdy.