AUTORIDE

Nissan predstavil svoje modely v Star Wars štýle. Vyzerajú naozaj drsne!

Nissan Star Wars
Novinky
Publikoval Denis  

L.A. Auto Show 2017 mala naozaj čo ponúknuť a skutočnou lahôdkou pre fanúšikov legendárnej ságy Star Wars by sa dalo hovoriť o raji na Zemi. Nissan totiž všetkých fanúšikov spomínanej ságy potešil tým, že svoje modely predstavil v Star Wars štýle!

Star Wars: The Last Jedi bude mať čoskoro premiéru, a preto niet divu, že automobilka využila celý rozruch okolo premiéry a prilákala na svoje modely pozornosť práve takýmto spôsobom. Nissan má so Star Wars franšízou uzatvorené partnerstvo a je teda pochopiteľné, že obaja využili takýto marketingový ťah na prilákanie ešte väčšej pozornosti.

Okrem faktu, že sa blíži premiéra nového Star Wars filmu, sa do popredia dostáva čoraz viac pojem autonómne, respektíve samoriadiace vozidlo. Mnohí sa však v technológiach nevyznajú, obzvlášť v tých moderných a Nissan si pripravil kreatívny spôsob, akým ľudí naučiť, čo to vlastne autonómne alebo poloautonómne vozidlo je.

"Ľudia rozumejú čo je to dron či silové pole," povedal pre The Verge Jeremy Tucker, viceprezident marketingu a komunikácie s médiami pre Nissan USA. "Hovoria o brzdách a airbagoch, no dnešné autá toho môžu ponúknuť ďaleko viac. Ako by sme teda mohli ľuďom lepšie vysvetliť, čo znamenajú moderné technológie vo vozidle?"

A tu prichádzajú špeciálne upravené vozidlá Nissanu, ktoré sa dostali do šatu Star Wars, pričom z týchto 7 vozidiel každé jedno reprezentuje určitú postavu z filmu. Každé vozidlo má svoj vlastný príbeh, tak ako postava, ktorú reprezentuje a zároveň predstavuje technológiu, ktorou je vybavené. Napríklad technológia nazývaná Safety Shield (ochranný štít) predstavuje technológiu ProPilot Assist, od ktorej sa v budúcnosti bude odvíjať plne autonómny systém.

Vozidlá síce nebudú na predaj, čo môže niektorých fanúšikov Star Wars sklamať, no ukážu sa na premiére filmu a dokonca sa vydajú aj na Tour po celej USA.