AUTORIDE

Nemáš Mustanga s V8? Nevadí, páliť pneumatiky bude môcť každý

Screen-Shot-2017-07-02-at-10.51.47-650x331.png
Novinky
Publikoval Denis  

Doposiaľ každý Mustang so systémom line-lock mal pod kapotou vidlicový osemvalec a vďaka tomuto módu mohol šofér zahriať zadné pneumatiky pred šprintom. Systém totiž zablokoval predné brzdy a umožnil uviesť zadné kolesá do pohybu až na 15 sekúnd. To, že táto funkcia bola určená na šprinty a uzavreté komunikácie je jedna vec, majitelia Mustangov ju však s obľubou využívajú aj inde a neraz pritom spália svoje pneumatiky.

Ford ohlásil, že systém line-lock bude štandardom pre všetky Mustangy, vrátane preplňovaného štvorvalca Ecoboost. Zablokovať predné brzdy a urobiť menšiu spúšť bude možné na akomkoľvek Mustangu od 2018 a platí to či už pre 6-stupňové manuály, ale aj pre 10-stupňové modely s automatickou prevodovkou.

Čiže ak sa na V8-mičku necítiš alebo sa ti zdá, že by si jej nenásytnú nádrž nedokázal uživiť, nemusíš sa báť, že aj na slabších Mustangoch nebudeš môcť spáliť niekoľko pneumatík. Nezáleží na tom, koľko máš rokov, pokiaľ si pravý autíčkar, poriadny burnout ťa jednoducho neomrzí. Aj keď my sme za to, že iný motor než V8 pod kapotou Mustangu nie je to pravé orechové.