Naučte sa jednoduché triky ako ochrániť vaše vozidlo pred krádežou

Zabezpečené auto
Novinky
Publikoval Martin

V živote motoristu existuje veľa situácií, ktoré testujú jeho nervy a silu. Medzi tie najčastejšie sa vyskytujúce patrí kvalita vozovky alebo stav vozidla. Najhoršou nočnou morou každého človeka však je dostať sa do situácie, keď mu auto z posledného parkovacieho miesta zmizlo. Každoročne je odcudzených obrovské množstvo automobilov, medzi ktorými nie sú len tie najdrahšie modely, ale aj klasika.

Výrobcovia moderných technológií proti krádeži poskytujú širokú škálu zariadení, kde každé z nich má svoje špecifické výhody a vyniká v niečom inom. Aj z tohto dôvodu je možno najlepšou ochranou ich vzájomná kombinácia. My sa však pozrieme na možnosti, pomocou ktorých by ste mohli svoje vozidlo veľmi dobre uchrániť aj bez ďalších zbytočných doplnkov.

Obsah

Profesionálne kamerové systémy

Zaparkované auto pred domom najlepšie ochránia signálne systémy, ktoré svojím zvukom potenciálneho páchateľa odplašia. Nie vždy sme však v blízkosti zaparkovaného auta fyzicky prítomní, preto na tento signál reagovať nemusíme, nehovoriac o schopnosti zlodejov tento systém oklamať a odpojiť.

Najlepšou istotou je to, čo vidíme a môžeme disponovať dôkazom, ktorý sa dá použiť aj pri potrebnom pátraní po vozidle. O bezpečnosť vozidla, dokonalé snímky a zachytený neželaný pohyb v jeho blízkosti sa veľmi dobre postarajú špičkové kamerové systémy, ktoré máte neustále na dosah bez ohľadu na to, kde sa aktuálne nachádzate.

Pevné garážové brány

Pokiaľ máte vozidlo odstavené a chránené za pevnými garážovými bránami, nie vždy potrebujete signalizačný výstražný systém. Aj dobre konštruované a premyslené oplotenie môže byť predsa dokonalým ochranným systémom nielen auta, ale celého domu či majetku. Navyše vám takáto brána zaručuje väčšie súkromie a bezpečie.

Triky, ktoré by vám mohli ešte pomôcť

Ako základ sa odporúča inštalovať poplašné systémy, ktoré sme si už niekoľkokrát spomenuli. Avšak, treba si uvedomiť, že pokrok sa netýka len moderných technológií, ale aj schopnosti zlodejov tieto systémy prekonať.

Čo sa týka zvukov a kódov bezpečnostného alarmu, tie sa dajú ľahko tlmiť pomocou špeciálnych zariadení. Výsledkom je porucha výstražného systému, vďaka čomu potom môže zlodej ľahko vstúpiť do kabíny a ukradnúť vaše auto.

Z tohto dôvodu sa majiteľom automobilov dôrazne odporúča používať aj „skryté tlačidlá“, bez stlačenia ktorých sa motor nespustí.

Aby ste zabránili krádeži auta, mali by ste tiež brať do úvahy kľúčové body týkajúce sa jeho pravidelnej polohy.

Neparkujte preto auto v tmavej uličke alebo na zle osvetlenom mieste. Auto musí byť vždy viditeľné. Najlepšou variáciou je garáž a spomínané brány. Tu ho skryjete pred zvedavými pohľadmi a autu sa nebude venovať až taká veľká pozornosť.

Ak ale potrebujete nechať auto v centre mesta, potom je najlepšie uprednostniť platené parkovanie, vďaka ktorému by ste mali mať celý stroj pod neustálym dohľadom.