AUTORIDE

Najobľúbenejšie modely ojazdených áut na Slovensku podľa carVertical v roku 2020

Najpopulárnejšie modely áut na Slovensku
Novinky
Tlačová správa
Publikoval Martin  

Nájsť ojazdené auto skvelej kvality je niekedy ako hľadať ihlu v kope sena. Či ste už nedávno dostali vodičský preukaz a hľadáte si svoje prvé autíčko alebo len chcete zameniť aktuálneho tátoša za lacnejšiu verziu – v oboch prípadoch môže byť skvelým riešením ojazdené auto. Ale ako viete, čo bude vyhovovať vašim požiadavkám? Prejdite si náš zoznam najpopulárnejších značiek ojazdených áut na Slovensku v roku 2020 a uľahčite si rozhodovanie.

Pred zverejnením tejto štúdie sme dokonale preskúmali databázu carVertical a vyhľadávania v nej a následne zostavili zoznam najpopulárnejších značiek áut na Slovensku. Nejde prioritne o najpredávanejšie autá, ale o autá, ktoré sú najviac vyhľadávané v našej databáze. Výsledný zoznam je založený na percentuálnom podiele reportov histórie populárnych modelov áut – v pomere, v akom sú zastúpené v kompletnom zozname reportov na carVertical. Tento prieskum sa týkal iba ojazdených vozidiel.

Top 5 najpopulárnejších modelov áut na Slovensku

1. Škoda Octavia – 8.20% zo všetkých reportov histórie vozidiel

Zaslúžené prvé miesto nášho zoznamu, s podielom 8% zo všetkých výsledkov vyhľadávania, patrí tomuto priestornému a rodinnému autu. Škoda má všetko, čo sa vyžaduje od moderného a trendového vozidla. Cenovo dostupný model, športovým dizajnom však dokáže konkurovať aj iným európskym konkurentom. Servis vozidla sa občas môže zdať ako trošku drahší – záleží na tom, či potrebujete importované náhradné diely. Nič to ale nemení na fakte, že Škoda je naozaj kvalitná značka. Nie je divom, že kraľuje rebríčku najpopulárnejších modelov áut na Slovensku. Obzvlášť vyhľadávané sú vozidlá s rokom výroby 2016, 2017 a 2015.

2. Volkswagen Passat – 6.29% zo všetkých reportov histórie

Podobne ako pri BMW, ani značky vozidiel Volkswagen sa ľudia jednoducho nevedia nabažiť. My im však dokonale rozumieme. Passat je priestornejšie vozidlo a oveľa priateľskejšie pre požiadavku prepravy kompletnej rodiny. Najmä ak ho porovnáme v Golfom. Najvyšší dopyt je po vozidlách, vyrobených v rokoch 2016, 2015 a 2017. Práve rok 2017 bol rokom uvedenia na trh nového dizajnu vozidla, predstavili ho v Paríži na Paris Motor Show.

3. Volkswagen Golf – 4.63 % zo všetkých reportov histórie

Auto pre všetkých. Skvelá voľba, ak máte obmedzený rozpočet, ale stále by ste radi zapôsobili. Model z roku 2019 bol zvolený za Svetové auto 2019. Nie je ťažké preto uhádnuť, prečo je práve Golf jednou z najčastejších volieb zákazníkov. Najvyhľadávanejšie modely sú roky výroby 2016, 2016 a 2010.

4. BMW 3 Series (Séria 3) – 3.92% zo všetkých reportov histórie

Vozidlá BMW série 3 takisto kraľujú rebríčku najpopulárnejších modelov v roku 2020, podľa výsledkov databázy carVertical. Najpopulárnejšie modely podľa roku výroby sú ročníky 2006, 2007 a 2008. Ide o piatu a šiestu generáciu tohto elegantného a kompaktného modelu, ktorý aj napriek plynutiu času vyzerá stále tak dobre. Presne ako v deň, kedy bol vyrobený. “Trojková” séria je jednoducho úžasný model, ktorý sa dostal do rebríčka časopisu Car and Driver Top 10, dokonca až neskutočných 22 krát!

5. Audi A4 – 3.19% zo všetkých reportov histórie

Top päticu uzatvára nádherná individualita, kompaktné a elegantné Audi A4. Audi síce skóruje v oblasti bezpečnosti, ale má aj preukázateľne vyššiu spotrebu, takže je menej efektívne ako iné modely a verzie v našom zozname. Najvyhľadávanejšie modely sú vozidlá s rokom výroby 2017, 2016 a 2009.

Na záver

Pätica výherných modelov sa ukázala nielen ako najpopulárnejšia na Slovensku, ale aj najlepšia voľba, ak zohľadňujeme bezpečnosť, efektivitu a dizajn. Tieto modely sú vhodné pre každého z nás na Slovensku, bez ohľadu na vek či status. Či ste už profesionálny biznismen alebo rodič, hľadajúci bezpečné rodinné auto, prípadne chcete očariť svoje okolie novým štvorkolesovým tátošom - všetky modely sa dokonale hodia.

Volkswagen patrí jednoznačne medzi najpopulárnejšie modely, ako dokazujú aj vyhľadávania carVertical. Ak zohľadníme umiestnenie Audi a Škoda, ktoré sú takisto členmi koncernu Volkswagen, potom tento gigant obsadil 4 priečky v Top 5. Zaujímavým faktom je aj to, že štyri značky majú nemecký pôvod, čo je považované za synonymum kvality, trvácnosti a dokonalého výkonu. Vďaka týmto vlastnostiam sú aj ojazdené modely – aj po najazdení tisícok kilometrov – v perfektnej kondícii. Tieto autá sú jednoducho vyrábané s láskou a citom pre umenie, hoci aj pri výrobe áut.

Vysoká kvalita, účinnosť a bezpečnosť – týmito charakteristikami by sme mohli definovať popularitu top vozidiel pri výbere zákazníkov zo Slovenska. Ide o modely a značky, ktoré získali mnohé ocenenia. Takisto patria k najbežnejším a najslávnejším modelom vozidiel na Slovensku, čo je len dôkazom dobrého vkusu Slovákov. Každoročne týmto modelom dôverujú milióny zákazníkov a klientov. Nejde však len o populárne a bežné autá, máme na mysli naozaj jedny z najlepších vozidiel na svete.