Najnovšie BMW M3 CS zvládne zrýchlenie z 0 na 100 km/h už za 3,8 sekundy!

BMW M3 CS
Novinky
Publikoval Denis

BMW M3 CS znie ako sen mnohých milovníkov značky, ktorá nesie vzory Bavorskej vlajky a my sa tomu vôbec nečudujeme. So 453 konskými silami pod kapotou bude najnovšia M3 CS zatiaľ najrýchlejším a najľahším modelom M3 svojej generácie.

Podľa BMW bude M3 CS o 50kg ľahšia ako štandardná M3 vďaka karbónovej streche, prednému rozdeľovaču a zadnému difúzoru. M3 CS s dvojspojkovou predovovkou má odhadovanú hrubú hmotnosť 1600 kg, pričom čo sa prevodovky týka, ide o rovnakú, sedemstupňovú prevodovku, akú používa aj M4 CS. Ako sme už spomínali, pod kapotou erdží 453 koní, pričom krútiaci moment dosahuje 600 Nm. Ide teda o menší nárast výkonu oproti tzv.

Competition Package, no nestačí k tomu, aby sa táto M3 stala najsilnejším modelom, keďže jej súrodenec, M4 GTS, ponúka až 503 konských síl. Napriek tomu BMW tvrdí, že M3 CS zvládne zrýchlenie z 0 na 100 km/h už za 3,8 sekundy, pričom maximálna rýchlosť dosahuje 280 km/h.

Šasi novej M3 nie je príliš rozdielne oproti spomínanému Competition Package, hoci to bolo prispôsobené viac na trate. M3 CS bude stáť na prekrásnych 19 palcových kolesách na prednej náprave a 20 palcových na zadnej, pričom pneumatiky Michelin Pilot Super Sport budú štandardom. Cena novej M3 zatiaľ nie je známa, no BMW nás určite nenechá dlho čakať.