AUTORIDE

Najinzerovanejším vozidlom tohto roka je zatiaľ Škoda Octavia

Škoda
Novinky
Tlačová správa
Publikoval Denis  

Za prvých desať mesiacov tohto roka inzerovali predávajúci na Slovensku najčastejšie Škodu Octavia. Z najväčšieho počtu týchto modelov si mohli záujemcovia vyberať v máji, kedy ich bolo k dispozícii 4 547 kusov. Medzi ďalšie najinzerovanejšie autá od januára do konca októbra tohto roka patria ešte modely Volkswagen Passat, Škoda Fabia a Volkswagen Golf. Vyplýva to z analýzy autocentier AAA AUTO, ktorá kontinuálne monitoruje trh ojazdených vozidiel v celej strednej Európe.

Najčastejšie inzerovaná cena obľúbenej Octavie sa v priebehu prvých desiatich mesiacov pohybovala v rozmedzí od 5 250 do 5 800 eur, pričom najlacnejšie si ju mohli záujemcovia zaobstarať v auguste. Kilometrový nájazd sa najčastejšie pohyboval okolo hodnoty 200 000 km a vek v rozmedzí od 8,8 do 9,8 rokov, pričom najnižší bol vo februári a najvyšší v auguste. „Popularitu Škody Octavia, ktorá patrí medzi nižšiu strednú triedu automobilov, vidíme aj v našich autocentrách, kde je ako na Slovensku, tak aj v Českej republike najpredávanejším modelom. Motoristi oceňujú jej veľký batožinový priestor, bezpečnosť, kvalitu, ako aj dostupnosť náhradných dielov. Na obľube tohto modelu má určite podiel aj dôvera motoristov v tradičnú pôvodne československú značku,“ vysvetľuje generálna riaditeľka siete autocentier AAA AUTO Karolína Topolová. Druhým najinzerovanejším vozidlom bol v prvých štyroch mesiacoch tohto roka Volkswagen Passat, ktorý však od mája vystriedala Škoda Fabia a tú pre zmenu v minulom mesiaci Volkswagen Golf.

V priebehu desiatich mesiacov tohto roku bola z prvej štvorky najinzerovanejších vozidiel ponúkaná za najnižšiu cenu Škoda Fabia. Najčastejšie inzerovaná cena Fabie sa v jednotlivých mesiacoch pohybovala v rozmedzí od 2 000 do 2 490 eur, pričom najnižšia bola v auguste. Z TOP 4 áut je Fabia v tomto roku zatiaľ aj tou, ktorú predávajúci ponúkajú s najčastejšie najvyšším vekom a naopak s najnižším počtom najazdených kilometrov. Ponuka Fabií sa za prvých desiať mesiacov tohto roka vyznačovala aj nízkym pomerom áut z dovozu. Kým napríklad vozidiel Audi A6 bolo v júli z dovozu až 76 %, Fabií iba 14 %.

Vývoj počtu TOP 4 inzerovaných jazdeniek podľa mesiacov

Vývoj najčastejšie inzerovanej ceny TOP 4 jazdeniek podľa mesiacov

V októbri vzrástol počet všetkých inzerovaných jazdeniek na Slovensku o päť percent na takmer 50 000. S tým súčastne narástla aj najčastejšie inzerovaná cena o 190 eur na 5 490 eur. Vek zostal nemenný na desiatich rokoch a mierne vzrástol nájazd kilometrov na 176 548 (o 1 048 km). O jedno percento vzrástol počet áut s naftovým motorom (59 %). Najviac jazdeniek ponúkali predajcovia v Nitrianskom kraji (7 386) a najmenej v Trnavskom (4 477). Najdrahšie jazdenky boli inzerované v Bratislavskom kraji, najčastejšia cena uvádzaná v ponukách bola 8 300 eur (o 300 eur viac ako v minulom mesiaci). Rovnako ako aj v minulom mesiaci najlacnejšie jazdenky ponúkali predajcovia v Košickom kraji, tiež aj najčastejšia inzerovaná cena zostala rovnaká (4 490 eur).