Možno ušetriť pri kúpe povinného zmluvného poistenia a havarijného poistenia súčasne?

Búračka auta
Zaujímavosti
Publikoval Denis

Všetky poisťovne dávajú zľavu, ak si dohodnete obe poistenia naraz, typicky okolo 5 percent, v niektorých prípadoch aj viac.

Avšak ešte dôležitejšie je, že ak si dohodnete obe poistenia naraz, môžete si vybrať kombináciu povinného zmluvného poistenia a havarijného poistenia, ktoré vám vyhovuje.

Pokiaľ si budete dojednávať len povinné ručenie a až potom havarijné poistenie, môžete zistiť, že už máte pripoistenie stretu so zverou u povinného ručenia a havarijné poistenie vám to kryje tiež. Takže budete za toto pripoistenie platiť zbytočne dvakrát.

To isté platí napríklad u pripoistenia skiel. Ak máte havarijné poistenie s nulovou spoluúčasťou, u väčšiny poisťovní vám kryje aj poškodenie skiel. Takže pri kombinácii povinného ručenia a havarijného poistenia nepotrebujete pripoistenie skiel, ktoré už môžete mať dojednané, ak máte povinné zmluvné poistenie už z minulosti.

Avšak u pripoistenia skiel je potrebné dať pozor pri situácii, kedy máte dohodnuté havarijné poistenie s vyššou spoluúčasťou, napríklad 200 eur. Ak vám niekto rozbije sklo a nemáte dohodnuté individuálne pripoistenie skiel, budete sa podieľať na škode vo výške dohodnutej spoluúčasti, teda v tomto prípade 200 eur. Čo v prípade, že celková škoda je napríklad 400 eur, nie je žiadna sláva.

Ak chcete dostať pri dohodnutí auto poistenia najlepšiu kombináciu ceny a poistného krytia, vždy si vyjednajte obe poistenia súčasne. Budete mať najväčší a najlepší výber a zároveň si môžete naraz rozmyslieť, aká kombinácia pripoistenia a havarijného poistenia sa vám vyplatí najlepšie.

V dnešnej dobe nie je nič zložité porovnať si jednoducho konkrétne ponuky ako povinného ručenia, tak aj havarijného poistenia od väčšiny poisťovní na trhu. Všetko zvládnete jednoducho za niekoľko minút a stačí vám k tomu iba počítač a internet.