Mototechna zvýšila predaj zánovných automobilov takmer o tretinu, značka oslavuje sedemdesiatku

BMW
Novinky
Tlačová správa
Publikoval Denis

V tomto roku značka Mototechna oslavuje sedemdesiate výročie svojho vzniku. V minulosti sa zreteľne zapísala do histórie Československa. Novodobá Mototechna, ktorá patrí do skupiny AURES Holdings, v súčastnosti výrazne napreduje. Vlani predala rekordných 12 000 zánovných automobilov, čo je takmer o tretinu viac ako v roku 2017. Najpredávanejším vozidlom v ponuke Mototechny na Slovensku bola v roku 2018 Kia Ceed pred Škodovkami Fabia a Rapid.

Na českom a slovenskom trhu je stále viac vidieť zmenu v správaní sa zákazníkov, ktorí uprednostňujú zánovné automobily namiesto nových a taktiež očakávajú rýchlosť nákupu. Práve pri zánovných vozidlách môžu oproti novým ušetriť až 40 % z ceny a nemusia čakať aj pol roka, kým sa auto vyrobí,“ uviedla Karolína Topolová, generálna riaditeľka a predsedníčka predstavenstva AURES Holdings, ktorá prevádzkuje značky Mototechna a AAA AUTO. Mototechna v Českej republike a na Slovensku predala za posledný rok 12 000 áut, do značnej miery vďaka zavádzaniu inovácií, ktoré sú pod patronátom inovačného laboratória AuresLab, ktoré skupina AURES Holdings zriadila práve za týmto účelom.

Najpredávanejšie vozidlá v Mototechne v roku 2018

/>

>Celkovo najpredávanejším vozidlom v ponuke Mototechny na Slovensku bola v roku 2018 Kia Ceed (6,2 %) nasledovaná Škodou Fabia (5,8 %) a Škodou Rapid (5,7 %). Škoda tvorí 13,8 % celkového záujmu klientov v Mototechne. Z luxusných automobilov sa najlepšie predávali Audi A5 (30 % v tomto segmente) a Audi A4 (9 %). Takmer tri štvrtiny zákazníkov uprednostnili automobil s benzínovým pohonom, 86 % si volilo manuálnu prevodovku a 92 % si vybralo náhod na jednu nápravu. Najobľúbenejšie farby boli biela (30 %), striebornošedá (15 %) a červená (12 %). Najdrahším predaným automobilom v rámci oboch krajín, kde značka pôsobí, bol zánovný Mercedes-Benz G 500 v klasickom dizajne s najazdenými 8 095 km v prepočte za 92 528 eur (cena nového 121 936 eur).