Moderné systémy v autách: Prínos pre vodičov, výzva pre autoservisy

BMW
Novinky
Tlačová správa
Publikoval Denis

Každá nová technológia či inovácia súčasných moderných systémov v automobiloch posúva hranice bezpečnosti o stupienok vyššie. Autoservisy sa musia s novými technológiami priebežne zoznamovať a pripravovať sa na situáciu, kedy vozidlá vybavené najmodernejšími systémami prídu na opravu alebo bežný servis.

Zavádzanie najmodernejších systémov ovplyvňujúcich aktívnu a pasívnu bezpečnosť, ako aj komfort riadenia vozidla, je prakticky nepretržité. Je to kontinuálny proces,“ hovorí technický poradca značky ProfiAuto Lubomír Kroužílek a dodáva: „Ak sú tieto systémy dostatočne odskúšané a otestované, sú vždy pre vodičov motorových vozidiel prínosom. Otázkou je, ako to bude s činnosťou týchto systémov v dlhšom časovom horizonte.

Ukážkovým príkladom je modernizácia svetlometov. Štandardom sú stále halogénové žiarovky. Xenónové výbojky sú za zenitom a stále viac sa presadzuje technológia LED, ktorej najväčšou výhodou je možnosť programovania a prispôsobovania novým trendom v spojení s kamerami, tzv. Matrix. Autoservisy sa musia s novými technológiami zoznamovať, aby boli pripravené, keď vozidlá vybavené najmodernejšími technológiami prídu.

Vzhľadom k iným spôsobom nastavenia LED svetiel je potrebné mať neustále prehľad o spôsoboch nastavovania. Preto ProfiAuto pripravuje pre svojich mechanikov špeciálne školenia priamo v školiacom stredisku spoločnosti Hella, ktorá vyvíja a vyrába osvetľovaciu techniku a elektroniku pre automobilový priemysel,“ uvádza na príklade Lubomír Kroužílek.

Systémy, ktoré boli pred niekoľkými rokmi novinkou, sú dnes bežnou súčasťou vozidiel i strednej triedy a mechanici sa musia naučiť ich fungovanie, ale aj ich opravy a servis. Sieť ProfiAuto organizuje pre zapojené autoservisy priebežné školenia, aby boli automechanici schopní realizovať servisné úkony na najvyššej úrovni podľa metodiky danej výrobcami vozidiel.