Mobilita bez emisií: Charge myHyundai umožní zákazníkom nabíjať autá zelenou energiou z obnoviteľných zdrojov

Novinky
Tlačová správa
Publikoval Martin

Spoločnosť Hyundai Motor stavia pri nabíjaní svojich vozidiel prostredníctvom služby Charge myHyundai na zelenej energii

Spoločnosť Hyundai Motor oznámila, že do svojej nabíjacej služby Charge myHyundai integruje zelenú, ekologicky vyrobenú energiu. V spolupráci so spoločnosťou Digital Charging Solutions (DCS), ktorá je poskytovateľom služby Charge myHyundai, zabezpečí svojim zákazníkom nabíjanie vozidiel Hyundai zelenou energiou. Pri každom nabití uskutočnenom zákazníkmi prostredníctvom služby Charge myHyundai sa rovnaké rovnaké množstvo energie vráti späť do siete v podobe zelenej elektriny, ktorá je vyrobená z veterných zdrojov. S týmto záväzkom patrí Hyundai medzi prvých OEM výrobcov, ktorí ponúkajú verejné nabíjanie šetrné k životnému prostrediu.

Podľa štúdie Medzinárodnej rady pre čistú dopravu z roku 2021 produkujú batériové elektrické vozidlá (BEV), ako je IONIQ 5, po nabití obnoviteľnou energiou až o 81 percent nižšie emisie počas celého životného cyklu v porovnaní s vozidlom s bežným spaľovacím motorom (ICE).

Vodiči však často nevedia, či verejná nabíjacia stanica, ktorú na nabíjanie využijú, získava zelenú elektrinu z obnoviteľných alebo tzv. „sivú“ elektrinu z neobnoviteľných zdrojov, keďže túto zodpovednosť nesú samotní prevádzkovatelia nabíjacích zariadení.

Hyundai sa však zaviazal používať takzvané záruky pôvodu (v orig. Guarantees of Origin, GO), aby každé nabíjanie ich vozidiel bolo naozaj ekologické. To zabezpečí, že pri každom nabíjaní cez Charge myHyundai sa ekvivalentné množstvo, ktoré sa vygeneruje pri nabíjaní auta, vráti späť do siete ako zelená elektrina.

Dodávatelia zelenej energie vyrábajú energiu s nulovými emisiami pomocou prírodných zdrojov, ako je veterná alebo solárna energia, ktorá sa potom premieňa na elektrickú energiu. Nezávislý register overuje zelený pôvod každej vyrobenej jednotky energie, meranej v MWh, vydaním certifikátu GO.

Vďaka tomu môžu používatelia služby Charge myHyundai nielen očakávať, že budú nabíjať svoje elektrifikované modely Hyundai ekologickým spôsobom, ale tiež prispejú k čistej a udržateľnej mobilite zvýšením podielu výroby obnoviteľnej energie na európskom trhu.

„Hyundai patrí medzi prvých OEM výrobcov, ktorí ponúkajú zelené verejné nabíjanie v Európe,“ hovorí Michael Cole, prezident a generálny riaditeľ Hyundai Motor Europe. „Integráciou energie z obnoviteľných zdrojov do Charge myHyundai Hyundai prispieva k čistej a udržateľnej mobilite pre každého. To zaručuje zdravú budúcnosť pre budúce generácie v súlade s našou víziou Progress for Humanity.“

„My ako DCS sme kľúčovým motorom pre budúcnosť udržateľnej mobility na celom svete,“ hovorí Jörg Reimann, generálny riaditeľ Digital Charging Solutions. „Prácou s certifikátmi GO zaručujeme, že 100 percent energie spotrebovanej počas každého nabíjacieho procesu sa dodáva do elektrickej siete ako elektrina z európskych veterných turbín. To zviditeľňuje dopyt po zelenej elektrine na trhu a pomáha mu vydláždiť cestu.“

Charge myHyundai – najrýchlejšie rastúca nabíjacia sieť v Európe

V spolupráci s Digital Charging Solutions (DCS) poskytuje služba Charge myHyundai vodičom prístup k jednej z najväčších svetových verejných nabíjacích sietí s viac ako 300 000 nabíjacími bodmi v 29 európskych krajinách – vrátane Slovenska. Používatelia celoeurópskej integrovanej verejnej nabíjacej služby majú prístup k nabíjacím bodom od všetkých hlavných operátorov prostredníctvom jedinej platformy pre jednoduchšie a jednoduchšie používanie.

Používatelia Charge myHyundai môžu pohodlne pristupovať k nabíjacím staniciam pomocou nabíjacej karty Charge myHyundai alebo aplikácie Charge myHyundai. Nie sú potrebné žiadne ďalšie zmluvy s inými poskytovateľmi, pretože platby sa uskutočňujú prostredníctvom jedinej mesačnej faktúry, ktorú si zákazníci nájdu vo svojom online zákazníckom konte.

Ďalšou výhodou Charge myHyundai je prístup k IONITY, celoeurópskej verejnej nabíjacej službe s viac ako 1 600 vysokovýkonnými nabíjacími bodmi v 24 európskych krajinách v rámci siete IONITY. Vysokorýchlostné 350 kW nabíjačky podporujú ultrarýchle nabíjanie IONIQ 5. Preto Charge myHyundai umožňuje všetkým vodičom jednoduché a pohodlné nabíjanie, ktoré bude teraz vylepšené ekologickým nabíjaním.

Charge myHyundai je k dispozícii pre zákazníkov Hyundai, ktorí jazdia na BEV a plug-in hybridných modeloch (PHEV), vrátane IONIQ 5, KONA Electric, IONIQ Electric, TUCSON Plug-in Hybrid, SANTA FE Plug-in Hybrid a IONIQ Plug-in Hybrid.

Charge myHyundai je momentálne k dispozícii na 15 európskych trhoch, vrátane Slovenskej republiky. Viac informácií o službe Charge myHyundai nájdete na https://chargemyhyundai.com/web/hyundai-sk.

Ďalší krok na ceste Hyundai k uhlíkovej neutralite do roku 2045

V septembri 2021 Hyundai Motor Company oznámila svoj záväzok dosiahnuť uhlíkovú neutralitu do roku 2045. Integrovaná stratégia spoločnosti na dosiahnutie uhlíkovej neutrality spočíva na troch pilieroch: čistá mobilita, platformy novej generácie a zelená energia.

V rámci tohto prístupu sa Hyundai zameriava na poskytovanie čistejších a ekologickejších energetických riešení pre všetkých, vrátane znižovania množstva emisií uhlíka a iných skleníkových plynov produkovaných jej výrobnými procesmi.

V júli sa Hyundai spojil s ďalšími pridruženými spoločnosťami Hyundai Motor Group, aby sa pripojili ku globálnej iniciatíve RE100 Climate Group, ktorá sa zaviazala smerovať k 100-percentnému využívaniu obnoviteľnej energie. V rámci tohto záväzku sa závod Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) stane prvým závodom spoločnosti, ktorý koncom roka 2022 kompletne prevedie spotrebu elektriny na obnoviteľnú energiu.

Digital Charging Solutions

Digital Charging Solutions GmbH (DCS) vyvíja nabíjacie riešenia pre výrobcov automobilov a prevádzkovateľov vozových parkov, vďaka čomu je jedným z najdôležitejších svetových hnacích síl prechodu na elektromobilitu. Kompletné riešenia s bielym štítkom DCS umožňujú výrobcom originálnych zariadení a prevádzkovateľom vozových parkov realizovať ich stratégie v oblasti elektromobility, pretože vďaka integrovaným digitálnym riešeniam spoločnosť robí nabíjanie na nabíjacích staniciach jednoduchým, bezpečným a pohodlným. V tomto procese, s viac ako 300 000 nabíjacími miestami na 29 európskych trhoch, ako aj s nadnárodným nabíjaním, sa DCS môže pochváliť najrýchlejšie rastúcou nabíjacou sieťou.