AUTORIDE

McLaren vypustí na cesty beštiu s názvom P15 a so šialeným zrýchlením!

McLaren
Novinky
Publikoval Denis  

O Americkej beštii pomenovanej Dodge Challenger SRT Demon si už možno počul - šialený výkon, nádherný zvuk, jednoducho pravá a nefalšovaná Amerika. No nielen Dodge na cesty vypúšťa beštie na štyroch kolesách, magazín Autocar totiž zistil, že takzvaná P15-tka od McLarenu bude predstavená už tento rok. A že pôjde o šialene výkonné a najmä rýchle auto niet najmenších pochýb.

Mclaren P15 by mal mať podľa reportu Autocar kostru karosérie z karbónových vlákien (Monocage II tub), ktorá zažila svoj debut už pri modeli 720S. Zaujímavosťou je, že aj P15 dostane pod kapotu vidlicový osemvalec o objeme 3.8 litra, pričom ide o veľmi dobre známy motor používaný práve McLarenom. Auto by malo dosiahnuť výkon 789 konských síl, čo je viac než slušné číslo.

Monocage II tub:

P15-tka by mala mať okrem svojich úctyhodných technických parametrov vynikajúce jazdné vlastnosti vylepšené aktívnymi aerodynamickými prvkami. Jazdiť ňou bude možné aj po bežných komunikáciach, no v interiéri príliš veľa miesta nenájdeš a okrem spolujazdca sa dovnútra už nikto ďalší nezmestí. Váha auta dosahuje zhruba 1300 kilogramov a predpokladá sa, že z hľadiska akcelerácie dokáže poraziť svojho mladšieho súrodenca (P1), pričom ten zvládol zrýchlenie z 0 na 100km/h už za 2.7 sekundy!

Vyrobených by malo byť len 500 kusov a cenovka by mala začínať na takmer 800 000 eurách. McLaren však zatiaľ s istotou nič nepotvrdil, no je veľmi pravdepodobné, že sa P15-tky dočkáme. Tešíš sa?