Maťo Homola vyhral kvalifikáciu TCR Europe na Hungaroringu!

_REN1229
Novinky
Tlačová správa
Publikoval Denis

Prvý pretekársky deň sezóny 2019 dopadol nadmieru dobre! Jeden z najlepších slovenských pretekárov súčasnosti, Maťo Homola, bude v nedeľu štartovať do prvých pretekov z pole position a navyše, získal prvé body do seriálu!

Už prvý voľný tréning na Hungaroringu ukázal, že mladý Slovák bude mať rýchlosť, keď sa mu podarilo zajazdiť 6. najrýchlejší čas. „Na začiatku som sa musel hlavne zoznámiť s autom, keďže je úplne nové, čerstvo z fabriky a ešte som v ňom na trati poriadne nesedel,“ povedal po tréningu Maťo. „Je pár vecí, ktoré budeme musieť doladiť, ale jazdilo sa mi skutočne výborne,“ dodáva.

Druhý tréning priniesol čokoľvek, okrem poriadneho jazdenia. Keďže tieto preteky seriálu TCR Europe idú v spojení s TCR Eastern Europe, teda na čosi vyše 4 kilometrovej trati bolo naraz 37 jazdcov. Každý výlet mimo trať znamenal okamžité prerušenie tréningu. Tieto prerušenia boli až dve, dokonca po nich museli traťoví maršali opravovať bariéry. Veľa priestoru na jazdenie skutočne nezostalo, Maťovi sa podarilo odjazdiť len 7 kôl, opäť so šiestym najrýchlejším časom.

Kvalifikácia bola skutočne lotéria, pretože sa mohol zopakovať scenár z druhého tréningu a mohlo sa pokojne stať, že sa jazdcovi nepodarí odjazdiť jediné čisté kolo. Hneď na začiatku druhého kola bola kvalifikácia zastavená, po výlete jedného z pretekárov do bariér, ktorý sa našťastie obišiel bez zranení, no priniesol nevyhnutné opravy trate a ďalšie zdržanie. Zo stratégie razom nebolo nič a Maťo si musel doslova „vyboxovať“ miesto na trati. „Bolo nás tam skutočne veľa, bolo nemožné dať kolo, kedy by som nemusel niekoho obiehať, či dávať pozor. Našťastie som sa umiestnil vysoko a zo 7. miesta som postúpil do Q2,“povedal po kvalifikácii Maťo.

V druhej kvalifikácii bola trať podstatne voľnejšia, keďže v nej je už len 12 najrýchlejších jazdcov z Q1. Maťo dokázal hneď v prvom rýchlom kole zajazdiť najrýchlejší druhý sektor a celkovo najrýchlejší čas, ktorý nedokázal prekonať ani jeden z jazdcov, hoci k záveru kvalifikácie to bolo skutočne dramatické. „Som neskutočne šťastný! Som tam, kde chcem byť, beriem prvé body a aj napriek niekoľkým chybičkám sa mi podarilo v kvalifikácii zvíťaziť! Navyše, môj tatino ako aj Jaro Krajči, môj dlhoročný inžinier, majú dnes meniny, takže je to pre nich parádny darček. Som šťastný, že tu môžem byť, za čo ďakujem nielen svojej rodine, ale aj všetkým sponzorom,“ uzavrel úspešný deň Maťo Homola.

Zajtrajšie prvé preteky budete môcť sledovať takmer naživo o 12:00 na obrazovkách Dvojky RTVS. (Z dôvodu iného programu na kanáli pôjde vysielanie zo záznamu, ale so živým komentárom Jána Žgravčáka a Michala Cimbalíka z onlineracing.eu). Druhé preteky už budú vysielané naživo v reálnom čase, so živým komentárom priamo na webovej stránke RTVS.

Program pretekov TCR Europe na Hungaroringu:

NEDEĽA, 28. 4. 201911:25 – 11:51 – Race 1 (23 min + 1 kolo) (Dvojka RTVS od 12:00)14:30 – 14:56 – Race 2 (23 min. +1 kolo) (naživo na webe RTVS)

Kalendár TCR EUROPE 2019

  • 27.-28.04. HUNGARORING, Maďarsko

  • 25.-26.05. HOCKENHEIMRING, Nemecko

  • 08.-09.06. CIRCUIT DE SPA-FRANCORCHAMPS, Belgicko

  • 13.-14.07. RED BULL RING, Rakúsko

  • 03.-04.08. MOTORSPORT ARENA OSCHERSLEBEN, Nemecko

  • 21.-22.09. CIRCUIT DE BARCELONA CATALUNYA, Španielsko

  • 12.-13.10. AUTODROMO DI MONZA, Taliansko

Adrenalínové video z predstavenia auta Maťa Homolu a jeho sezóny 2019 si môžete pozrieť tu: