Magnet na pohľady: Nový Hyundai TUCSON N Line

Hyundai TUCSON N Line
Novinky
Tlačová správa
Publikoval Martin

Nový Hyundai TUCSON zaujme na prvý pohľad svojimi „neviditeľnými“ svetlami. Aktuálnou novinkou však je, že toto obľúbené SUV teraz prichádza aj v dynamicky ladenej výbave N Line. Tá k technologickej vyspelosti a dizajnérskej odvahe nového TUCSON-u pridáva ešte atraktívny športový charakter.

Charakter inšpirovaný motoršportom

Nový TUCSON N Line dostal doplnky, ktoré sú inšpirované pretekárskymi špeciálmi Hyundai a obľúbenými výkonnými modelmi N. Hlavné lákadlá prednej časti sú exkluzívna mriežka chladiča N Line, jasná strieborná ochranná lišta a obdĺžnikový nárazník N Line so športovými otvormi na vstup vzduchu. Zboku zaujme vozidlo energicky vyzerajúcim lemovaním blatníkov vo farbe karosérie, ktoré vytvára dynamické proporcie a línie. Športový akcent podčiarkujú červený reflexný pásik vzadu, exkluzívny aerodynamický spojler a dvojitá koncovka výfuku.

Spätosť s výkonnými modelmi N pocítite aj po nastúpení do auta. Ihneď vás očaria športové sedadlá N Line s červeným kontrastným prešívaním, ktoré nájdete aj na výplní dverí a na lakťových opierkach. Špeciálny N volant dopĺňa logo N. Ďalšie N dizajnové prvky majú svoje miesto na koženej hlavici radiacej páky či na kryte stredovej konzoly s tlačidlami na radenie automatickej prevodovky - podľa toho, akú prevodovku má konkrétne vozidlo.

Nie je to však len o dizajne. TUCSON N Line ponúka väčšiu obratnosť a rýchlejšie reakcie vďaka adaptívnemu elektricky riadenému pruženiu (ECS). ECS reaguje na pohyby karosérie a pokyny riadenia intenzívnejšie a rýchlejšie. Inými slovami – medzi vodičom a TUCSON-om je bližší, dynamickejší vzťah.

Hyundai TUCSON N Line

>Úsporné aj výkonné motory

>TUCSON N Line ponúka na výber štyri motorizácie. A nikdy nechýba pohodlná automatická prevodovka a pohon všetkých štyroch kolies!

>Benzínový motor T-GDi s objemom 1,6 litra so 48 V mild hybridnou technológiou má výkon 132 kW (180 k). Naftový 1,6-litrový motor CRDi s výkonom 100 kW (136 k) so 48 V mild hybridnou technológiou je ideálny pri jazdách na dlhšie trasy. Čoraz obľúbenejšiu hybridnú verziu poháňa nový 1,6-litrový benzínový motor T-GDi Smartstream a elektromotor s výkonom 44,2 kW (60 k) napájaný 1,49 kWh lítiovo-iónovou polymérovou batériou. Celkový systémový výkon je 170 kW (230 k). Vrchol ponuky predstavuje TUCSON N Line Plug-in Hybrid. Ten využíva spojenie motora 1,6 T-GDi Smartstream a elektromotora s výkonom 66,9 kW (91 k) napájaného 13,8 kWh lítiovo-iónovou polymérovou batériou. Spaľovací motor a elektromotor dosahujú systémový výkon 195 kW (265 k) a maximálny krútiaci moment 350 Nm. Čisto na elektrinu prejde TUCSON N Line plug-in hybrid vyše 60 km!

>Priťahuje pohľady