AUTORIDE

Lexus oslavuje s výnimočnou limitkou. V Japonsku predal viac ako pol milióna vozidiel

Lexus LC
Novinky
Tlačová správa
Publikoval Denis  

Lexus v Japonsku oslavoval. V kráľovstve kvitnúcich čerešní predal viac ako pol milióna vozidiel. Pri tejto príležitosti pripravil špeciálnu limitovanú edíciu Lexus LC.

Na svetových trhoch je známy už takmer tridsať rokov. Na domácom trhu sa značka objavila až v roku 2005 súčasne s uvedením tretej generácie modelu GS. Dovtedy sa luxusné modely koncernu predávali doma s logom Toyoty. Lexus LS ako Toyota Celsior, Lexus IS pod názvom Toyota Altezza, Lexus GS ako Toyota Aristo a Lexus RX bol vlastne Toyota Harrier.

Pri príležitosti výnimočného čísla predaja pripravil Lexus limitovanú edíciu vlajkového kupé LC so špeciálnym lakom Structural Blue. Tento nezvyčajný, intenzívne modrý lak je výsledkom spolupráce amerických a japonských technických centier Lexus a VIAVI Solutions Inc., kalifornského výrobcu tenkovrstvových optických povlakov. Tvorcov inšpiroval Morpho menelaus, motýľ z tropických oblastí Severnej a Južnej Ameriky. Jeho charakteristickým znakom je menlivá sýtomodrá farba krídel. V skutočnosti sú bezfarebné a farba je len výsledkom lámania svetla na ich povrchu.

Lak sa nanáša na karosériu Lexusu LC vo vrstve s hrúbkou 15 mikrónov, medzi podkladovú vrstvu a transparentný náter. Nanoštruktúrovaný povrch v podobe maličkých plátkov vytvára dojem, že farba auta sa mení so zmenou osvetlenia. Zatiaľ čo bežné autolaky odrážajú menej ako 50 percent svetla v podobe viditeľnej farby, v prípade Structural Blue je to takmer 100 percent. Na pokrytie LC lakom je spotrebovaných 300 gramov pigmentu, v ktorom sa nachádza 300 miliárd mikroskopických plátkov. Proces lakovania je taký náročný, že výrobnú linku v Motomachi za deň opustia iba dva modely LC vo farbe Structural Blue.

Pri interiéri budú na výber dve možnosti - Blue Point, inšpirovaná farbou oblohy na úsvite alebo Breezy Blue, pripomínajúca odtiene sprevádzajúce západ slnka. Autá budú vybavené 21-palcovými kolesami s diskami s čiernou povrchovou úpravou, prahové lišty z kompozitu vystuženého uhlíkovými vláknami, prémiovým audio systémom Mark Levinson, farebným displejom HUD a vyhrievaným volantom.Jubilejné modely Lexus LC budú dostupné s dvomi typmi pohonu: s viacstupňovým hybridným systémom (Multi Stage Hybrid System) s motorom V6 (Lexus LC 500h) alebo s 8-stupňovým benzínovým osemvalcom V8 s výkonom 477 koní a prvou 10-stupňovou automatickou prevodovkou Direct Shift-10AT (Lexus LC 500).

Zdroje:lexus.com