AUTORIDE

Lexus oslavuje limitovanou sériou Black Sequence

Lexus GS
Novinky
Tlačová správa
Publikoval Denis  

Šesť modelov v limitovanej sérii  Black Sequence uvedie na japonský trh Lexus. Séria vznikla na oslavu viac ako 500-tisíc predaných áut tejto značky v Japonsku. Vozidlá dostali špeciálne prvky a dodatočnú výbavu.

Black Sequence zdôrazňuje jedinečné dizajnové prvky každého modelu čiernou farbou - prednú masku chladiča, hliníkové ráfiky či poťahy sedadiel. Niektoré modely dostali aj niečo navyše. IS 300 s 2-litrovým turbomotorom  rýchlejšie reaguje na plynový pedál. NX je pripojený k systému ITS Connect, ktorý funguje v Japonsku a zvyšuje bezpečnosť jazdy vďaka automatickej výmene informácií s inými vozidlami  a zariadeniami cestnej infraštruktúry. Modely IS aj NX boli vybavené systémom D - Call Net na automatický prenos informácií o nehode do dispečingu pohotovostnej služby.

Lexus GS 450h Black Sequence:

Súčasná štvrtá generácia sedanu strednej triedy (segment E) sa objavila na trhu v roku 2012. O tri roky neskôr získal nový 2-litrový preplňovaný benzínový motor s výkonom 245 koní, aj hybridný pohon s 2,5-litrovým motorom pracujúcim v úspornejšom Atkinsonovom cykle, ktorý dosahuje výkon 223 koní.

V japonskej verzii Black Sequence dostal model čiernu mriežku v tvare presýpacích hodín, čierne bočné zrkadlá a rovnaké hliníkové disky kolies.  Interiér dotvára čierne čalúnenie na strope a stĺpikoch, sedadlá dizajnéri obliekli do špeciálneho koženého čalúnenia vo farbách  Saddle Tan i Topaz Brown.

Lexus IS F Sport Black Sequence:

Sedan IS strednej veľkosti je treťou generáciou modelu s faceliftom z roku 2016. Športovú verziu F Sport v jubilejnej obmene Black Sequence zdobia hliníkové ráfiky bronzovej farby a čierne bočné zrkadlá. Najzaujímavejšie zmeny sa udiali v interiéri – doplnky sú v úprave dreva s čiernym lakom, s ktorým kontrastujú  športové sedadlá a detaily s prvkami z červenej kože.

Bonusom navyše sú GPS-ka a pridané bezpečnostné prvky.  V prípade kolízie alebo kolapsu  vodiča systém D-Call Net vyhodnotí podľa údajov z vozidla závažnosť situácie automaticky privolá sanitku alebo vrtuľník.

Jubilejnú verziu Lexusu IS poháňa 2,0 litrový preplňovaný motor s výkonom  245 koní, ktorý zrýchľuje na 100 km/h za 7 sekúnd.

Lexus CT Black Sequence:

Hatchback Lexusu prémiovej triedy je kompaktným hybridom s motorom 1,8, ktorý spolupracuje s elektromotorom.  Celkový výkon hybridnej sústavy je 136 koní. Limitovaná edícia  Black Sequence má karosériu v dvojfarebných kompozíciách. Interiér môže byť ladený do štyroch farieb – modrej, tmavočervenej, bielej a čiernej. Vozidlo získalo úpravami charakteristické črty verzie F Sport.

Kompaktný Lexus jubilejnej edície má hliníkové kolesá v čiernom prevedení, tuning podvozku  s úpravami pružín, vyhrievané elektrické spätné zrkadlá s pamäťou nastavenia a parkovacie senzory.

Lexus NX Black Sequence:

NX je stredne veľké SUV. Debutoval v roku 2014 a v súčasnosti je to najobľúbenejší model značky v Európe.  NX 300 je vybavený preplňovaným benzínovým dvojlitrom s výkonom 238 koní, zatiaľ čo NX 300h má hybridný pohon s 2,5-litrovým benzínovým motorom a elektromotorom s celkovým výkonom 197 koní.

Elegantný štýl NX Black Sequence zvýrazňujú  čierne bočné zrkadlá a typická maska v tvare presýpacích hodín.  Oblúky kolies dostali obloženie vo farbe karosérie a kolesá hliníkové disky v   sivej alebo originálnej bronzovej. Špeciálne navrhnutý interiér osviežili biele akcenty. Dodatočná výbava pozostáva z automatického brzdenia počas manévrov a osvetlenia nástupného priestoru zabudovaného do vonkajších spätných zrkadiel. K početným systémom aktívnej bezpečnosti pribudli ITS Connect i D - Call Net.

Lexus RX Black Sequence:

Štvrtá generácia luxusného SUV vyššej triedy prišla na trh v roku 2015. RX 200t je vybavený 2,0-litrovým zážihovým štvorvalcom s priamym vstrekovaním paliva a maximálnym výkonom 238 koní.  Hybridný model RX 450h disponuje 3,5-litrovým motorom V6 a elektromotorom s celkovým výkonom 313 koní. Obidve verzie majú štandardne pohon 4x4.

Čierna v RX Black Sequence dodáva originálny štýl dizajnu prednej maske, rámčekom LED hmlových svetiel a bočných zrkadiel, hliníkovým kolesám a lištám zadného nárazníka. Interiér dizajnéri  navrhli vo farbe Noble Brown. Výbava je obohatená o inteligentný systém parkovania SIPA, osvetlenie nástupného priestoru a funkciu automatického brzdenia počas cúvania, ktoré predchádza kolíziám pri manévrovaní na parkovisku.

Lexus LX Black Sequence:

LX je luxusné terénne vozidlo v ponuke autosalónov v Japonsku, Austrálii, USA a na ázijských trhoch. V predaji je od roku 1995 roku a dočkalo sa troch generácií, posledným faceliftom prešlo v roku 2015. V Japonsku je model LX 570 dostupný s benzínovým motorom V8 s objemom 5,7 l a výkonom 388 koní.

Limitovaná edícia  Black Sequence má v čiernej úprave prednú masku, rámy predných aj zadných LED svetlometov a elektricky nastaviteľných vonkajších zrkadiel. Čalúnenie je z odolnej  semianilínovej kože špičkovej kvality. Projektory, umiestnené na bočných zrkadlách, zobrazujú logo LX na chodníku vedľa predných dverí.