AUTORIDE

Land Rover Discovery SVX nič nezastaví! S preplňovanou V8 pôjde o hotové monštrum

Land Rover Discovery
Novinky
Publikoval Denis  

Land Rover Discovery bol vždy známy ako prémiový model z off-road kategórie, hoci jeho novšie kúsky vyzerali trochu uhladene, aj z pohľadu technických parametrov. Absenciu vidlicového osemvalca (V8) v novších modeloch a s tým súvisiacich nespokojných zákazníkov však Land Rover potešil novým modelom - Discovery SVX.

SVX je výsledkom takzvanej Land Rover SVO (special vehicle operations) divízie, ktorá sa okrem iného postarala aj o vývoj modelu F-Type SVR, Range Roveru Sport SVR, XE Project 8 a mnoho ďalších. No zatiaľ čo spomenuté modely majú už od výroby trhať asfalt a dávať si zákruty na raňajky, Discovery SVX má byť unikátnym off-road terénnym autom so slušnou dávkou výkonu.

Pod kapotou SVX sa nachádza V8-mička o objeme 5.0 litra, ktorá dodáva autu výkon 517 konských síl s krútiacim momentom až 625 Nm. Masívne 20-palcové kolesá určené na terénnu jazdu len podčiarkujú jeho charakter. Samozrejme tým to nekončí a Land Rover Discovery SVX dostal do výbavy aj ďalšie vychytávky, ktoré mu pomôžu prekonať náročný terén, ako napríklad vylepšené vzduchové pruženie či hydraulicky aktívny riadiaci systém, ktorý umožňuje hladšiu jazdu na nerovnom povrchu.

Karoséria nabrala oproti predošlým verziám oveľa agresívnejší vzhľad, a to najmä vďaka novému prednému a zadnému nárazníku a taktiež zadnému navijaku. O osvetlenie v noci sa okrem štandardných predných svetiel môžu postarať aj svetlá na streche auta. Discovery SVX je síce ešte len konceptom, no od výsledného modelu, podľa ktorého by sa začali vyrábať prvé kusy, ho delí iba tenká čiara.