Lamborghini vytvorilo agresívnejšiu verziu Huracan Super Trofeo. Pozri si ho na ceste!

Lamborghini Huracan Super Trofeo
Novinky
Publikoval Denis

Lamborghini Huracan Super Trofeo je závodné auto, ktoré bude mať svoj debut na sérií Super Trofeo. Snáď len málokto by sa sťažoval, že tento nadupaný superšportiak vyzerá ako ľahko skrotiteľné auto, no Talianska spoločnosť sa rozhodla jeho agresívny vzhľad ešte trochu vylepšiť. A naozaj sa im to podarilo!

Toto upravené Super Trofeo EVO síce nedostalo pod kapotu žiadne koníky navyše, no na druhú stranu sa vylepšila jeho aerodynamika a taktiež získalo vzhľad hodný skutočne agresívneho závodného auta.

Celá karoséria je okrem toho vyrobená z karbónových vlákien, pričom bola vyvinutá samotným Lamborghini a špecialistami zo spoločnosti Dallara. Čelné sklo lemuje pás s nápisom Roger Dubuis, Švajčiarsky výrobca hodiniek, s ktorým Lamborghini uzatvorilo spoluprácu.

Lamborghini taktiež do svojho závodného auta pridalo nový strešný poklop, vďaka ktorému sa závodník ľahšie dostane z auta v prípadade nehody. Cena za Super Trofeo Evo začína na 270 000 eurách, pričom pre existujúcich majiteľov Huracanu je možné zakúpiť si upgrade a vylepšiť svojho tátoša na závodnú beštiu.