Lamborghini Huracan Performante by na okruhu mohol prekonať čas Aventadoru

Video
Publikoval Denis

Klasické Lamborghini Huracan sa môže pýšiť V10-tkou s objemom 5,2 litra a 572 koňskými silami. Dosť na to, aby dokázalo dať stovku za 3,4 sekundy s maximálkou pri 320km/h. Slušné čísla, no Lambo má v rukáve ešte jednu verziu tohto autíčka - ľahšiu, rýchlejšiu a pomenovanú Huracan Performante. A podľa toho, čo ukázalo na okruhu by malo ísť o nadupané žihadlo. Maskovacia fólia možno zakryje niektoré krivky, ktoré na lesklom chróme nepochybne vyniknú, no bolo by hriechom nevypočuť si ten nádherný zvuk.

V nižšie priloženom videu si môžeš pozrieť niekoľko šťavnatých záberov, ktoré zachytávajú Lamborghini Huracan Performante na Nemeckej trati Nurburgring. Ak občas sleduješ testovacie jazdy nadupaných žihadiel, vieš, že ide o veľmi obľúbenú trať.

No tomuto Lambu sa podarilo stanoviť nový rekord trate a poraziť tak svojho staršieho súrodenca, Aventador, ktorého predošlý rekord predstavoval 6 minút a 59 sekúnd. Huracan tento okruh zvládol za 6:52, no išlo len o jedno kolo, takže sa rekord trate oficiálne nepotvrdil.