AUTORIDE

Lamborghini Aventador S Roadster alebo tiež symfónia 740 erdžiacich koníkov

Lamborghini Aventador
Novinky
Publikoval Denis  

Lamborghini nám predstavilo vlajkovú loď svojej produkcie, Aventador S bez strechy, respektíve dvojdielnej manuálne odnímateľnej strechy. No viac nás zaujíma to, čo skrýva pod kapotou - dvanásťvalec (V12) so silou 740 koní, ktoré si môžeš naplno vypočuť pri jazde bez strechy. Tak ako aj jeho súrodenec, aj Aventador S Roadster ponúkne pohon všetkých štyroch kolies, nový “EGO” mód a pri prevodovke bude tiež štandardom systém paddle-shift.

Okrem chýbajúceho kusu plechu, teda skôr karbónu, nad hlavou vodiča, zostáva Aventador S Roadster prakticky identický s modelom s pevnou strechou. Táto divoká V12-tka má objem 6.5 litra a vďaka týmto parametrom dosahuje krútiaci moment 690Nm, pričom pohon všetkých štyroch kolies distribuuje silu najmä do zadných kolies.

Aventador S Roadster ponúkne vodičovi možnosť prepínať medzi režimom Strada, Sport, Corsa a novým Ego módom, ktorý umožní plne si prispôsobiť riadenie či kontrolu trakcie. Maximálna rýchlosť tejto Talianskej beštie sa končí na čísle 350km/h.

Lamborghini tvrdí, že nová sedem-stupňová automatická prevodovka s označením ISR (independent shifting rod) dokáže zaradiť rýchlostný stupeň už za 50 milisekúnd. Pneumatiky Pirelli P-Zero, karbónovo-keramické brzdy a Apple CarPlay sú pritom štandardom. Ak ťa zaujíma cena, tá začína na šialených 430 000 eur. Myslíš si, že stojí za to naplno počuť zvuk V12-tky z miesta vodiča za takéto peniaze?