AUTORIDE

Kuriéri doručili rekordné množstvo vianočných darčekov

DPD kuriér
Novinky
Tlačová správa
Publikoval Martin  

Prebiehajúca pandémia koronavírusu, lockdown a zatvorené obchody, ale aj meniace sa nákupné zvyklosti ľudí spôsobili, že darčeky pre svojich blízkych pred sviatkami nakupovalo na internete rekordné množstvo ľudí. Spoločnosť DPD sa na sezónu pripravila v predstihu. Vďaka posilnenej kapacite a investíciám do prepravnej siete koncoročný nápor bez problémov zvládla.

Vianočná sezóna sa pre internetové obchody a kuriérov každý rok začína približne v polovici novembra. V posledných týždňoch pred Vianocami sa množstvo prepravených zásielok bežne zvýši aj o viac ako o polovicu v porovnaní so zvyškom roka. „Táto vianočná sezóna však prekonávala doterajšie rekordy. Oproti rovnakému obdobiu minulého roka sa počet prepravených zásielok zvýšil v priemere o 12 %. V niektorých dňoch to bolo dokonca aj o viac ako 40 %,“ hovorí Peter Pavuk, generálny riaditeľ DPD na Slovensku. Situácia bola podobná v celej Európe. DPDgroup dokonca prekonala počas uplynulej sezóny rekord v počte prepravených zásielok za jeden deň v európskych krajinách. V pondelok 29. novembra doručila spoločnosť európskym zákazníkom rekordných 12,2 miliónov balíkov. Počas celej koncoročnej sezóny DPDgroup doručila konečným zákazníkom v Európe viac ako 350 miliónov zásielok.

DPD nedávno otvorila nové priestory v Bratislave, ktoré sú vybavené plne automatickou triediacou linkou. Tá dokáže spracovať až 10 000 zásielok za hodinu. Vďaka moderným technológiám je tak cesta balíka od odosielateľa k adresátom omnoho rýchlejšia. DPD tiež zefektívnilo dopravu medzi Bratislavou a Žilinou. Medzi týmito dvoma mestami prepravuje balíky tzv. cestný vlak - extra dlhá jazdná súprava, ktorá dokáže dopravovať zásielky efektívne, a to s výrazne nižšou spotrebou, ako klasické nákladné ťahače s návesom. Vďaka pohonu na kvapalný zemný plyn LNG je jazdná súprava navyše šetrná k životnému prostrediu. „Dopyt po kuriérskych službách bude rásť aj naďalej. Je preto dôležité pokračovať v investíciách do kvality našej siete tak, aby sme dokázali prudko rastúci dopyt uspokojiť. A to pri udržaní vysokej kvality služieb, rýchlosti dopravy a samozrejme s maximálnym ohľadom na životné prostredie. Zákazníci, ktorí si vybrali našu spoločnosť očakávajú, že budeme aj naďalej prinášať inovácie, ktoré umožňujú rýchlu a efektívnu prepravu tovaru a zásielok. My sme za ich dôveru vďační a vnímame ju ako náš záväzok,“ dodáva Peter Pavuk.