Viete čo v sebe ukrýva Kia XCeed? Patrí medzi obľúbené rodinné autá

Kia XCeed
Novinky
Sponzorované
Publikované

Ak sa povie crossover Kia XCeed, zrejme sa vám vybaví rodina modelov Ceed. Toto vozidlo vyniká svojimi vlastnosťami. Stačí sa do neho posadiť a zistíte, čo sú jeho prednosti. Ponúka viac miesta, viac výhľadov, viac zážitkov s rodinou. Prepojenie vozidla s človekom nebolo nikdy tak blízke.

Bezpečnosť na prvom mieste

Slovenský trh zaznamenal rastúci predaj áut modelu Kia XCeed. Je to hlavne vďaka tomu, že ide o obľúbené rodinné autá vyrábané na Slovensku. Vyskúšajte si, aké je to cítiť model Kia XCeed všetkými zmyslami. Nechajte sa inšpirovať.

Kia XCeed spája príjemne s užitočným a zároveň bezpečným. Je to emotívny crossover s ktorým si to na ceste dosýta užijete. Veľkosťou je menší ako SUV Sportage ale väčšia ako mestský crossover Stonic. Čo vám Kia XCeed dokáže ponúknuť?

K dispozícií je množstvo moderných prvkov, ktoré ponúka infotainment (informačno-zábavný systém). Plne digitálny palubný počítač vám spríjemní každý kilometer jazdy. Môžete ho spárovať s Android Auto či Apple CarPlay. Navigácia, rádio, množstvo asistentov a ďalšie prvky sú samozrejmosť.

K dispozícií sú 4 typy motorov: 1,0 T-GDi s výkonom 120 koní. Silnejší, 1,5 T-GDi s výkonom 160 koní. Taktiež aj 1,6 T-GDi s výkonom 204 koní. Štvoricu uzatvára 1,6 CRDi MHEV so 136 koňmi. Uprednostňujete skladové vozidlá alebo možnosť konfigurácie podľa predstáv?

Pri najvýkonnejšiom motore so 136 koňmi sa priemerná spotreba pohybuje okolo 7 litrov na 100 kilometrov. Z 0 na 100 kilometrov to zvládne za 7,5 sekundy. Rodinný crossover nemusí byť len o plynulej jazde. Jeho dynamická stránka sa prejaví už pri jemnom pridaní plynu.

Dostatok priestoru na nohy

Kia XCeed vám umožní uvoľniť sa bez obmedzení. To platí pre predné aj zadné sedadlá. Vďaka tomu sa vás deti nebudú vypytovať, kedy už budete v cieli. Namiesto toho sa budú tešiť na ďalšiu jazdu vo vašom novom crossovere Kia XCeed.

Kia XCeed

Svoje miesto si budú pochvaľovať aj zvierací pasažieri v kufri. Miesta je tam ako na rozdávanie. Svoju úlohu zohráva aj panoramatická strecha, ktorá vytvára z jazdy nový pôžitok. Nový pohľad z auta, ktorý vám umožní neustále sledovať oblohu a vrcholky hôr.

Technológie obohatia váš deň

Zaparkovať medzi úzko stojace vozidlá bez kolízie môže byť s bežnými vozidlami výzvou. Spolu s parkovacími senzormi a zadnou parkovacou kamerou to Kia zvládne. Už žiadne strácanie času s nekonečnými pokusmi o presné parkovanie.

Čo ak potrebujete z takého miesta vycúvať a neviete, či za vami nič nejde? Od toho je zadný systém predchádzania kolíziám. Na starosti má monitorovanie priestorov za autom. Upozorní vás, keď zaznamená autá alebo chodcov a v kritických chvíľach zabrzdí vozidlo.

Moderné technológie v Kia XCeed zabezpečujú aj parkovanie bez vašej pomoci. O všetko sa stará inteligentný parkovací asistent. Aktivujete ho jedným stlačením tlačidla. Následne začne skenovať okolie a vozidlo zaparkuje. Zásah vodiča do tohto procesu je minimálny.

To najlepšie na chytrých technológiách sa skrýva vo vašom vrecku. Len za pomoci smartphonu a aplikácie Kia Connect získate všetky dôležité informácie o vozidle. Môžete zamykať a odomykať dvere, kontrolovať tlak v pneumatikách či zapnúť klimatizáciu.

Príťažlivá vo všetkých smeroch

Novodobý infotainment v Kia XCeed obsahuje LCD obrazovku a fyzické tlačidlá. K dôležitým funkciám máte instantný prístup. Či už je to klimatizácia, výstražné smerovky, parkovací asistent a ďalšie. Aj za to si vyslúžila päťhviezdičkové hodnotenie bezpečnosti Euro NCAP.

Kia XCeed

Čo pocítite hneď ako vyrazíte na cestu? Komfort nie len v sedadlách, ale aj vďaka pohodlnému pruženiu. Dokážete si tak poradiť s každou nerovnosťou na ceste, dokonca aj s tými najväčšími dierami. Vďaka progresívnemu pruženiu žiadna nerovnosť nespôsobí škodu.

Ako každý model, ktorí značka Kia ponúka, aj Kia XCeed je pripravený slúžiť so 7-ročnou zárukou. Neveríte v spoľahlivosť novodobých automatických prevodoviek? Presvedčí vás o tom jazda, kedy pocítite kvalitu, ktorá Kia do svojich vozidiel komponuje.

Navštívte svojho najbližšieho predajcu Kia a presvedčte sa o kvalitách novej Kia XCeed.

Zdroje: www.kia.sk