AUTORIDE

James Bond dostane Aston Martin s elektrickým pohonom

Daniel Craig
Novinky
Tlačová správa
Publikoval Denis  

James Bond nie je žiaden aktivista. Tento svetoznámy milovník dobrého alkoholu a žien s povolením zabíjať je taktiež známy tým, že obľubuje luxusné a rýchle autá. Jeho najobľúbenejšiu značku snáď ani netreba predstavovať. V súčasnosti hrá tohto britského agenta herec Daniel Craig a režíruje Joji Fukunaga, ktorý nie je typický režisér.

Práve z toho dôvodu zrejme uvidíme ďalšiu tvár Jamesa Bonda. Enviromentalistu. Áno, nejedná sa o vtip, James Bond v ďalšom filme dostane do výbavy množstvo špičkovej technológie, ako aj elektromobil Aston Martin Rapide E s cenovkou viac ako 275 000 eur, podľa britského magazínu Sun.

Toto auto s viac než luxusnou cenovkou zvládne zrýchlenie z 0 na 100 km/h už za necelé 4 sekundy a maximálna rýchlosť sa vyšplhá na 250 km/h, ako je uvedené na oficiálnej stránke Aston Martin. Samozrejme nebudú chýbať rôzne technické vylepšenia, ktoré síce reálne vo výbave tohto auta nedostaneš, no na filmovom plátne potešia každého fanúšika tejto série.

Je otázne, ako budú na tento fakt reagovať samotní fanúšikovia, no zmena klímy je rozhodne reálna hrozba, ku ktorej sa James Bond postaví naozaj razantne. Koniec koncov, zachraňovanie sveta je v jeho náplni práce.