AUTORIDE

Jaguar vypustí na ulice beštiu v podobe 592 koňového XE SV Project 8

XE SV Project 8
Novinky
Publikoval Denis  

Jaguar nás síce už v minulosti potešil nádielkou obrázkov maskovaného XE SV Project 8, no tentoraz vyložil karty na stôl a ukázal nám nielen detaily exteriéru, ktorý je mimochodom jedným slovom neskutočný, ale aj špecifikácie motora a jazdných vlastností.

Poďme rovno na vec a pozrime sa, čo nás čaká pod kapotou tohto nádherného stroja. XE SV Project 8 bude vybavený preplňovaným osemvalcom o objeme 5.0 litra, pričom počet koníkov sa zastaví až na čísle 592, čo je naozaj ohromné. O radenie sa stará automatická prevodovka a autíčko bude vybavené pohonom všetkých štyroch kolies. Z 0 na 100 km/h dokáže zrýchliť už za 3,3 sekundy a maximálna rýchlosť siaha až k 320 km/h!

Štandardom Projectu 8 bude nová generácia karbónovo keramických bŕzd, ktoré používajú technológiu príbuznú tej z Formule 1. Okrem toho sú vo výbave zahrnuté tvrdšie pružiny a ručne nastaviteľné premenlivé tlmiče. Project 8 je tiež prvým Jaguarom, ktorý má špeciálny režim trate - ten mení systémy riadenia stability, odpoveď škrtiacej klapky a riadenie, ktoré dodáva vodičovi najlepšiu možnú odozvu. Toto autíčko si môžeš zakúpiť so štyrmi sedadlami alebo vymeniť zadné sedadlá za klietku a vydať sa rovno na okruhy.

Vyrobených má byť len 300 kusov, pričom cena začína na zhruba 180 000 eurách a auto bude určené predovšetkým na trhy Veľkej Británie a Spojených štátov amerických. Premiéru bude mať na Goodwood festivale rýchlosti už tento víkend, takže o ďalšie zábery tohto beštiálneho sedanu bude postarané. Ak ti však fotky nestačia, máme tu pre teba ešte krátke video.