AUTORIDE

Jaguar predstavil nové SUV E-Pace a zároveň ním pokoril svetový rekord

Video
Publikoval Denis  

Kategória SUV v súčasnosti zažíva obrovský boom a výnimkou nie sú ani SUV-čka prémiovejších značiek, ku ktorým Jaguar jednoznačne patrí. Po úspechu modelu F-Pace tak Jaguar prišiel s novinkou známou pod označením E-Pace, ktorá je viac-menej zmenšená verzia svojho súrodenca.

Jaguar však okrem samotnej premiéry v Londýne vytvoril Guinessov rekord. S novým modelom E-Pace sa totiž kaskadérskemu jazdcovi Terry Grantovi podarilo dosiahnuť vyše 15 metrov dlhý skok a zároveň vo vzduchu urobiť otočku o 270 stupňov. Rekord sa však netýka iba SUV-čiek či modelov značky Jaguar, ale všetkých sériovo vyrábaných vozidiel. Ktovie, čo by na to povedali kaskadéri z Holywoodu, aj keď im pri akčných scénach na striebornom plátne pomáhajú rôzne efekty a s realitou sa tak nemôžu porovnávať.

Samozrejme dosiahnuť takýto rekord si vyžiadalo mesiace trénovania a dosť podstatné bolo, aby Terry Grant dokázal dosiahnuť rampu v presnej rýchlosti. Vo vzduchu ho čakalo preťaženie až 5.5G a pristátie tiež nebolo príliš jemné, no keďže sa na tento skok pripravil, zvládol to naozaj bravúrne.

Pozri si skok a otočku, za ktorú by sa nemuseli hanbiť ani na striebornom plátne: