AUTORIDE | Web o autách od autíčkarov

Informatívne dopravné značky: Poznáš ich všetky?

Publikované — Aktualizované

Informatívne značky poskytujú tebe a ostatným účastníkom cestnej premávky informácie dopravného významu. To znamená, že slúžia na orientáciu ako mapa, ktorá ťa dovedie k určitému miestu, prípadne tvojmi cieľu. Informatívne značky však výnimočne ustanovujú aj určité zákazy, obmedzenia či povinnosti a príkazy. Pozri sa na kompletný zoznam informatívnych značek, s ktorými sa môžeš na Slovensku stretnúť.

Informatívne dopravné značky

Informatívne prevádzkové značky:

Tieto značky ti poskytujú potrebné informácie dopravného významu a tiež slúžia na orientáciu, či ustanovujú určité zákazy, obmedzenia, povinnosti a príkazy.

Informatívne smerové značky:

Informatívne smerové značky ťa informujú o rôznych smeroch, respektíve slúžia ako mapa, ktorá ťa dovedie k určitému miestu.

Informatívne iné značky:

Iné informatívne značky ťa informujú o rôznych miestach v tvojej blízkosti ako sú napríklad zastávky autobusu, čerpacie stanice, motely, hotely, reštaurácie a iné podobné miesta.

Dodatkové tabule:

Dodatkové tabuľky ti spresňujú, dopĺňajú alebo obmedzujú význam zvislej dopravnej značky, pod ktorou sú na jednom stĺpiku alebo na inej jednej nosnej konštrukcii umiestnené.

Tip: Pre zväčšenie klikni na obrázok.
Zdroj obrázkov: Ministerstvo dopravy a výstavby SR