Hyundai zverejnil slovenský cenník nových modelov Kona a Kona N Line

Hyundai Kona N Line
Novinky
Tlačová správa
Publikoval Daniel

Nový model Hyundai Kona sa na Slovensku začína predávať s dvoma typmi benzínových motorizácií a s pohonom predných aj všetkých štyroch kolies

Nový Hyundai Kona prichádza s viacerými vylepšeniami. Upravený dizajn, vrátane po prvý raz dostupnej výbavy N Line+, dodávajú vozidlu nový dynamický vzhľad. Slovenský importér zverejnil začiatkom decembra cenník, v ktorom cena modelu Kona začína po uplatnení bonusu na sume 16 790 €.

Benzínové motory aj s pohonom 4x4

Nová Kona vstupuje na trh s dvoma benzínovými motorizáciami. Benzínový trojvalec 1,0 T-GDi ponúka výkon 88 kW (120 k), poskytuje pohon prednej nápravy a je po prvý raz k dispozícii nielen so 6-stupňovým manuálom, ale aj so 7-stupňovou dvojspojkovou automatickou prevodovkou 7 DCT. Vyšším výkonom (145,6 kW/198 k), pohonom 4x2 aj 4x4 a automatickou prevodovkou 7 DCT disponuje motorizácia 1,6 T-GDi, ktorá svojim majiteľom prináša aj poriadnu porciu dynamiky v podobe zrýchlenia z 0 na 100 km/h za menej ako 8 sekúnd.

Bohatá výbava už v „základe“

Nový Hyundai Kona je na Slovensku k dispozícii v štyroch úrovniach výbavy: Comfort, Family, Style a N Line+.

Už štartovacia výbava Comfort obsahuje LED denné svetlá, 16-palcové zliatinové disky kolies a praktické strešné lyžiny. Vysokú úroveň bezpečnosti poskytujú okrem iného aj asistent na rozjazd a zjazd z kopca, systém sledovania únavy vodiča, systém autonómneho núdzového brzdenia, aj systém pre automatické udržanie vozidla v jazdnom pruhu. Poteší tiež systém upozorňujúci na prítomnosť cestujúcich na zadných sedadlách, k dispozícii je aj automatické tiesňové volanie E-call. Už štartovacia výbava Comfort ponúka 8-palcový displej s rádiom a podporou služieb Apple CarPlay a Android Auto, digitálne rozhlasové vysielanie DAB a zadnú parkovaciu kameru.

V poradí druhý stupeň výbavy Family ponúka s motorizáciou 1,6 T-GDi aj 17-palcové disky kolies, predné AERO stierače a za príplatok 900 € aj predné MFR LED svetlomety a zadné LED svetlá. Súčasťou výbavy Family je aj Winter Pack, ktorý obsahuje vyhrievané predné sedadlá a veniec volantu, solárne sklá a zatmavené sklá zadných okien, a prístrojová doska Supervision s 10,25-palcovým LCD displejom. Nechýba ani svetelný a dažďový senzor, zadné parkovacie senzory a samostmievacie vnútorné spätné zrkadlo. Príplatkovou opciou v hodnote 400 € je Smart Pack s inteligentným kľúčom so štartovacím tlačidlom, imobilizérom a alarmom, ktorý je štandardne zahrnutý vo vyšších výbavách Style a N Line+.

Vyššie stupne výbavy ponúkajú aj vyššiu úroveň bezpečnosti, komfortu a štýlu. 18-palcové zliatinové disky kolies či predné MFR LED svetlomety a zadné LED svetlá sú automaticky k dispozícii vo výbavách Style a N Line+, rovnako ako automatické prepínanie diaľkových svetiel, elektronická parkovacia brzda či informácie o maximálnej povolenej rýchlosti s asistentom sledovania dopravných značiek. Za príplatok 1 200 € si môže majiteľ Kony, ktorý sa rozhodne pre výbavy Style alebo N Line+, zakúpiť tzv. Safety Pack s adaptívnym tempomatom, asistentom na monitorovanie mŕtveho uhla, asistentom na upozornenie na vozidlá približujúce sa zboku pri cúvaní, varovný systém na bezpečné opustenie vozidla a asistent na jazdu na diaľnici. Súčasťou výbav Style a N Line+ je aj vyhrievanie zadných sedadiel, atraktívne ambientné podsvietenie v kabíne, praktický head-up displej, elektricky sklopné vonkajšie spätné zrkadlá a bezdrôtové nabíjanie smartfónu. Infotainment reprezentuje integrovaná navigácia s 10,25-palcovým LCD displejom a službami Apple CarPay, Android Auto, Bluelink a Live Services. O kvalitný zvukový zážitok sa postará prémiový audiosystém KRELL s ôsmimi reproduktormi a zosilňovačom. Príplatkovým balíčkom je Premium Pack - resp. Premium Pack+ pri výbave N Line+ - ktorý za 1 500 € ponúka elektricky nastaviteľné predné sedadlá s koženým čalúnením a ventiláciou.

Kona po prvý raz v prevedení N Line

Pomyselným vrcholom ponuky novej Kony je výbava N Line+, ktorá prináša viacero najmä dizajnových vylepšení so športovým ladením. Od bežnej Kony sa odlišuje predným športovým nárazníkom a maskou chladiča, zadným športovým nárazníkom s difúzorom, dvojitou koncovkou výfuku, unikátnymi 18-palcovými diskami kolies a väčšími, 17-palcovými prednými kotúčovými brzdami. V interiéri zaujme Kona N Line+ látkovým čalúnením sedadiel s červeným prešívaním, červenými interiérovými prvkami a kovovými pedálmi.

Okrem vyššie spomenutých príplatkových prvkov a balíkov má zákazník nového modelu Kona možnosť získať aj strechu vozidla lakovanú v čiernej farbe Phantom Black (600 €) a metalický lak (590 €).

Na nový Hyundai Kona poskytuje výrobca záruku 5 rokov bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov. Prvé kusy novej Kony sa v showroomoch autorizovaných predajcov Hyundai objavia už v priebehu decembra 2020.

Cenník: https://www.hyundai.sk/files/download/model/kona-2020/cennik-hyundai-nova-kona-2020-12.pdf