Hyundai zverejnil prvú kresbu modelu i10 novej generácie

Hyundai i10
Novinky
Tlačová správa
Publikoval Denis

Prvá kresba modelu Hyundai i10 novej generácie odhaľuje dynamickú orientáciu dizajnu

Offenbach — Spoločnosť Hyundai Motor zverejnila prvú kresbu modelu i10 novej generácie v predstihu pred svetovou výstavnou premiérou na frankfurtskom autosalóne v septembri. Najnovší prírastok do rodiny automobilov „i“ kórejskej značky sa vyznačuje dynamickým dizajnom nového typu, ktorý vytvára kontrast medzi mäkkým povrchom a ostrými líniami. Zmenené boli aj proporcie nového modelu – šírka, výška a rozmer kolies, čoho výsledkom je energický a agilný vzhľad.

Hyundai i10 novej generácie sa svojím mladistvým a dynamickým dizajnom odlišuje od konkurentov v segmente najmenších automobilov (tzv. segment A). Široká maska chladiča symbolizuje športový charakter a v rohoch obsahuje kruhové denné svetlá, čím nadväzuje na tradíciu predchodcu. Trojuholníkové otvory na vstup vzduchu v nárazníku pre tzv. vzduchové zásterky okolo predných kolies vizuálne zvýrazňujú šírku vozidla a dodávajú mu energický postoj, pričom súčasne prispievajú k zlepšeniu aerodynamiky. Zadné stĺpiky karosérie v profile písmena X, dobre viditeľné aj z veľkej diaľky, jasne identifikujú vozidlo a priťahujú pohľad na logo značky umiestnené na stĺpiku. Unikátne trojuholníkové objemy vizuálne zvýrazňujú šírku automobilu a upozorňujú na polohu kolies v rohoch karosérie.

Hyundai i10 novej generácie má ambíciu stať sa lídrom vo svojom segmente, preto prichádza s množstvom bezpečnostných prvkov a nových digitálnych funkcií Connected Car. Blue Link®, Apple Car Play, Android Auto; bezdrôtová nabíjačka smartfónu a cúvacia kamera zvyšujú komfort vodiča a spolujazdcov. Nový model má jeden z najkomplexnejších bezpečnostných kompletov vo svojej triede. Protikolízny systém Forward Collision-Avoidance Assist používa predný radar na monitorovanie vozidiel a chodcov. K ďalším štandardným bezpečnostným prvkom patrí systém na monitorovanie únavy vodiča Driver Attention Warning a asistenčný systém na udržiavanie v jazdnom pruhu Lane Keep Assist System. Prvkom voliteľnej výbavy i10 novej generácie je asistent diaľkových svetiel High Beam Assist.

Viac podrobností o i10 novej generácie bude zverejnených v najbližších týždňoch.