Hyundai upravil cenník modelu IONIQ 5 podľa návrhov od svojich zákazníkov.

Novinky
Tlačová správa
Publikoval Martin

Slovenský importér značky Hyundai aktualizoval s platnosťou od 19.11.2021 cenník svojho elektrického modelu IONIQ 5. Prvá zmena sa týka rozšírenia ponuky o 19-palcové disky kolies v najvyššej úrovni výbavy Premium, ktorá bola doteraz k dispozícii len so štandardne dodávanými 20-palcovými diskami. Druhá zmena je spojená so sprístupnením príplatkovej funkcie Vehicle-to-load (V2L), konkrétne exteriérovej zásuvky, aj v nižších výbavách Family a Style. Slovenský Hyundai tak reaguje na želania a podnety zákazníkov, ktorým od uvedenia modelu IONIQ 5 na trh pozorne načúva.

Viac možností pre rôzny životný štýl

Elektrický crossover IONIQ 5 je vlajkovou loďou značky Hyundai v kategórii vozidiel s batériovým pohonom. Až 75% všetkých slovenských zákazníkov, ktorí si IONIQ 5 už prevzali alebo objednali, sa rozhodlo pre najvyššiu výbavu Premium. Tá je štandardne dodávaná s 20-palcovými diskami kolies. Pre nižšie úrovne výbav Family a Style sú určené 19-palcové disky. Kým niektorí zákazníci preferujú práve exkluzívne 20-palcové disky kolies, iní prejavili záujem mať vo výbave Premium možnosť zvoliť si aj 19-palcové disky s užšími pneumatikami. Dôvodom je, že vďaka užšej pneumatike má vozidlo až o 30 km dlhší dojazd na jedno nabitie batérie (podľa WLTP).

Ďalšia zmena v cenníku IONIQ 5 sa dotkla funkcie Vehicle-to-load (V2L). V cenníku modelu IONIQ 5, ktorý je platný od 19. novembra 2021, pribudol príplatkový balík V2L Pack, ktorého súčasťou je interiérová aj exteriérová zásuvka V2L. Cena balíka je 500 € a je dostupný už aj pre výbavy Family a Style. Nový balík v cenníku nahrádza príplatkovú opciu V2L, ktorá vo výbavách Family a Style zahŕňala len interiérovú zásuvku. Exteriérová zásuvka V2L bola doteraz dostupná v rámci príplatkového balíka Premium Pack, ktorý bolo možné dokúpiť len k najvyššej výbave Premium.

„Do najvyššej výbavy Premium sme k štandardne dodávaným 20-palcovým diskom kolies pridali bez zmeny ceny voliteľnú opciu v podobe diskov s priemerom 19 palcov s užším rozmerom pneumatík, aby si zákazník sám vybral, či uprednostní atraktívnejší dizajn väčších diskov kolies alebo dlhší dojazd. Funkcia Vehicle-to-load doslova mení auto na mobilnú nabíjačku, ktorou možno nabíjať alebo napájať spotrebiče s výkonom až do 3,6 kW, a našich zákazníkov veľmi oslovila. Preto sme vytvorili nový príplatkový balík V2L Pack, ktorého súčasťou je interiérová aj exteriérová zásuvka. Ten je po novom možné za 500 € dokúpiť ku dvom nižším úrovniam výbavy Family a Style a zároveň je štandardnou súčasťou najvyššej výbavy Premium. Tieto zmeny sú príkladom toho, že Hyundai načúva svojim zákazníkom a robí všetko pre to, aby vyšiel v ústrety ich želaniam a preferenciám, ktoré odrážajú ich rôznorodý životný štýl,“ hovorí o zmenách v cenníku IONIQ 5 senior produktový špecialista Hyundai Slovensko, Martin Melkner.

Aktualizovaný cenník modelu IONIQ 5 je platný od 19.11.2021. Zákazníci ho nájdu u autorizovaných predajcov Hyundai a na webe www.hyundai.sk.