AUTORIDE

Hyundai si z ankety Elektromobil Roka 2023 odnáša rekordné štyri ocenenia.

Foto zľava: Michal Chabada (MôjElektromobil.sk), Marek Kopča (Hyundai), Richard Daubner (ČSOBL Leasing)
Novinky
Tlačová správa
Publikované 

Vo štvrtok 28. júna 2023 sa v Bratislave konalo slávnostné vyhlásenie výsledkov ankety Elektromobil Roka 2023 powered by ČSOB Leasing. Zo súťaže, do ktorej bolo tento rok nominovaných 79 vozidiel, si automobilka Hyundai odniesla rekordné štyri ocenenia.

  • Automobilka Hyundai získala v ankete Elektromobil Roka 2023 najviac ocenení v doterajšej histórii.

  • Ocenenia získali všetky štyri nominované modely – KONA Electric, IONIQ 5, IONIQ 6 aj TUCSON Plug-in Hybrid.

  • Do 5. ročníka ankety sa zapojilo vyše 8-tisíc hlasujúcich.

Priazeň hlasujúcej verejnosti si získali všetky nominované modely Hyundai – KONA Electric, IONIQ 5, IONIQ 6 a TUCSON Plug-in Hybrid. O výsledkoch 5. ročníka ankety o najobľúbenejšie elektrické a plug-in hybridné automobily tento rok rozhodlo 8 440 hlasujúcich.

V kategórii Mestský Elektromobil obsadila celkové 2. miesto KONA Electric, keď získala 12% všetkých hlasov v tejto kategórii. Ďalšie tri ocenenia s bronzovým leskom putovali modelom IONIQ 5 v kategórii Elektrické SUV (14% hlasov), IONIQ 6 v kategórii Rodinný Elektromobil (11% hlasov) a TUCSON Plug-in Hybrid v kategórii Plug-In hybrid (8% hlasov).

Ocenenie od verejnosti má pre nás vždy mimoriadnu hodnotu. Teší nás tiež, že všetky naše vozidlá v tomto ročníku Elektromobil Roka premenili svoju nomináciu na ocenenie. To sa nám podarilo v tejto ankete po prvý raz. Druhé miesto modelu KONA Electric v kategórii Mestský Elektromobil si vážime o to viac, že na dvere klope už jej nová generácia, ktorá zákazníkom prinesie viac priestoru, väčší komfort a veľa užitočných technologických noviniek,“ povedal Marek Kopča, riaditeľ marketingu a PR v Hyundai Slovensko.

Automobilke Hyundai sa v ankete Elektromobil Roka dlhodobo darí a jej modely sú v nej pravidelne oceňované. V roku 2022 napríklad Hyundai IONIQ 5 ovládol kategóriu Elektromobil, keď získal až 20% všetkých hlasov v tejto kategórii.

Zdroje:hyundai.sk