Hyundai robí pokrok dostupný pre všetkých

Hyundai
Novinky
Tlačová správa
Publikoval Denis

Štartovacia výbava býva málokedy tá vysnívaná. Ak ste niekedy kupovali alebo plánujete kúpiť nové auto, možno ste aj vy pri študovaní ponúk automobiliek nadobudli pocit, že vozidlo v nižšom stupni výbavy často neobsahuje to, čo od nového auta očakávate. A v tej najvyššej sú zasa vychytávky, ktoré ani nepotrebujete. Je však možné urobiť pokrokové technológie dostupné pre široký okruh ľudí bez toho, aby si museli priplácať veľké sumy? Odpoveďou je modelový rad „i“ od Hyundai.

Špeciálna edícia Cool

Na Slovensku veľmi obľúbené modely i20 a i30 od spoločnosti Hyundai ponúkajú už v nižších stupňoch výbavy pokročilé bezpečnostné systémy a modernú konektivitu. Hyundai verí, že pokrok nie je len o zdokonaľovaní technológií v jeho vozidlách, ale aj o tom, aby boli dostupné pre väčšinu zákazníkov. Aktuálnym príkladom tejto stratégie je špeciálna edícia Cool.

Obr. 1: Pokroková výbava v edícii Cool

Coolová i20-tka

Model i20 je na Slovensku veľmi obľúbené vozidlo. Edícia Cool však z neho robí ešte niečo viac ako len prostriedok na presun z bodu A do bodu B. Už od 11 690 € môžu zákazníci získať vozidlo s pokročilými bezpečnostnými systémami. Nechýba asistent rozjazdu do kopca, systém na upozornenie opustenia jazdného pruhu či tempomat s obmedzovačom rýchlosti.

Obr. 2: Rozsiahly balík bezpečnostných systémov

O bezpečnosť pri parkovaní sa postarajú zadné parkovacie senzory a zadná parkovacia kamera. Modernú konektivitu predstavuje rádio so 7-palcovým (17,8 cm) farebným dotykovým LCD displejom, ktorý vďaka službám Apple CarPlay a Android Auto zrkadlí na obrazovke obsah smartfónu. S týmito funkciami tak má vodič k dispozícii aj navigačný systém.

V letných mesiacoch poteší aj manuálna klimatizácia, jedinečným benefitom je 5-ročná záruka bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov.

Aj i30-tka je Cool

Najpredávanejší modelový rad Hyundai na Slovensku, i30, je teraz tak isto k dispozícii v špeciálnej edícii Cool. Či už je to hatchback alebo kombi, nechýbajú 16-palcové zliatinové disky kolies, LED denné svetlá a rozsiahly balík bezpečnostných systémov, ktoré varujú pred čelným nárazom a v prípade potreby automobil autonómne zabrzdia, monitorujú, či vodič nie je unavený a nepotrebuje pauzu v šoférovaní, alebo pomáhajú udržiavať vozidlo v jazdnom pruhu.

Obr. 3: Vo výbave nájdete systém na upozornenie opustenia jazdného pruhu či tempomat s obmedzovačom rýchlost

O komfort v lete sa postará manuálna klimatizácia, v zime zasa vyhrievanie predných sedadiel. Pre tých, ktorí chcú v aute využívať služby svojich smartfónov, je k dispozícii rádio s 8-palcovým farebným LCD monitorom a podporou služieb Apple CarPlay a Android Auto. Pri parkovaní sa zákazníci môžu spoľahnúť na zadné parkovacie senzory a zadnú parkovaciu kameru.

Obr. 4: Konektivitu si užijete vďaka službám Apple CarPlay a Android Auto

Toto všetko vrátane 5-ročnej záruky bez obmedzenia najazdených kilometrov prináša i30 Cool už od 14 490 € a i30 kombi Cool od 15 290 €.