AUTORIDE | Web o autách od autíčkarov

Hyundai prináša prvú ukážku svojho úplne nového výkonného modelu i20 N

Tlačová správa
Publikoval Denis -

Spoločnosť Hyundai Motor prináša prvú ukážku svojho najnovšieho vysokovýkonného modelu, ktorým je úplne nový i20 N. Tento hot hatch je pripravený aj na jazdu na pretekárskej dráhe, vychádza z novej generácie modelu i20 a je inšpirovaný rely autom i20 WRC.

Rovnako ako ostatné modely Hyundai N, aj nový Hyundai i20 N ponúka exkluzívny výkon motora a dynamické technologické inovácie, ktoré uspokoja nadšencov zameraných na výkon. Táto novinka rozširuje rodinu ostrých N modelov v Európe, ktoré doteraz tvorili i30 N a i30 Fastback N.

Dizajn úplne nového modelu i20 N sa vyznačuje dynamickým vzhľadom založeným na novej dizajnovej identite Hyundai Sensuous Sportiness. Prednej časti dominuje väčší otvor na prívod vzduchu pre turbomotor a chladenie bŕzd. Vozidlo má 18-palcové kolesá so sivou matnou povrchovou úpravou a brzdovými strmeňmi značky N, rovnako ako jedinečné bočné prahy, ktoré podčiarkujú jeho športové charakteristiky. Výrazný zadný spojler zvyšuje aerodynamický výkon vozidla a sľubuje zábavu za volantom na akejkoľvek ceste a za každého počasia.

DNA motoršportu tiež podčiarkuje pre N modely charakteristická farba Performance Blue a strecha v čiernej farbe Phantom Black.

Pre fanúšikov N modelov Hyundai ponúka automobilka aj krátku ukážku charakteristického zvukového prejavu nového i20 N.

Ďalšie podrobnosti o novom Hyundai i20 N budú zverejnené v blízkej budúcnosti.