Hyundai prináša prvú ukážku svojho úplne nového výkonného modelu i20 N

Running in the rain
Novinky
Tlačová správa
Publikoval Denis

Spoločnosť Hyundai Motor prináša prvú ukážku svojho najnovšieho vysokovýkonného modelu, ktorým je úplne nový i20 N. Tento hot hatch je pripravený aj na jazdu na pretekárskej dráhe, vychádza z novej generácie modelu i20 a je inšpirovaný rely autom i20 WRC.

Rovnako ako ostatné modely Hyundai N, aj nový Hyundai i20 N ponúka exkluzívny výkon motora a dynamické technologické inovácie, ktoré uspokoja nadšencov zameraných na výkon. Táto novinka rozširuje rodinu ostrých N modelov v Európe, ktoré doteraz tvorili i30 N a i30 Fastback N.

Hyundai i20 N (2)

Dizajn úplne nového modelu i20 N sa vyznačuje dynamickým vzhľadom založeným na novej dizajnovej identite Hyundai Sensuous Sportiness. Prednej časti dominuje väčší otvor na prívod vzduchu pre turbomotor a chladenie bŕzd. Vozidlo má 18-palcové kolesá so sivou matnou povrchovou úpravou a brzdovými strmeňmi značky N, rovnako ako jedinečné bočné prahy, ktoré podčiarkujú jeho športové charakteristiky. Výrazný zadný spojler zvyšuje aerodynamický výkon vozidla a sľubuje zábavu za volantom na akejkoľvek ceste a za každého počasia.

DNA motoršportu tiež podčiarkuje pre N modely charakteristická farba Performance Blue a strecha v čiernej farbe Phantom Black.

Pre fanúšikov N modelov Hyundai ponúka automobilka aj krátku ukážku charakteristického zvukového prejavu nového i20 N.

Ďalšie podrobnosti o novom Hyundai i20 N budú zverejnené v blízkej budúcnosti.