AUTORIDE

Hyundai predstavuje nový model BAYON, štýlové a uhladené crossover SUV

Hyundai_Bayon_VP_53_01.jpg
Novinky
Tlačová správa
Publikoval Martin  

Automobilka Hyundai Motor predstavila model BAYON, úplne nový SUV crossover vytvorený špeciálne pre Európu. Ako SUV segmentu B je model BAYON najmodernejším a najmenším členom rozširujúcej sa rodiny SUV automobilky Hyundai.

Nový model BAYON sa vo svojom segmente vyníma kompaktnými rozmermi exteriéru, priestranným interiérom ako aj širokou ponukou pokročilých bezpečnostných a komfortných prvkov. To znamená, že nový model BAYON sprístupňuje technológiu a tým sa špičkové prvky bezpečnosti a komfortu stávajú dostupnými pre všetkých.

V súlade s existujúcou stratégiou Hyundai týkajúcou sa názvov modelov z radov SUV, získal BAYON pomenovanie po dovolenkovej destinácii Bayonne, hlavnom meste francúzskeho regiónu Baskicko a jednej z najkrajších destinácií na juhozápade Francúzska. Keďže BAYON vznikol, aby splnil požiadavky európskeho trhu, automobilka sa rozhodla dať mu európske meno.

Vzhľadom na to, že popularita karosérií typu SUV pokračuje v celosvetovom raste, Hyundai eviduje záujem o model vhodný na jazdu po európskych mestách, ktorý zároveň poskytne dostatok priestoru na splnenie požiadaviek zákazníkov,” povedal Andreas-Christoph Hofmann, viceprezident pre marketing a produkt spoločnosti Hyundai Motor Europe. „Špičková konektivita a bezpečnostné prvky, ostrý a výrazný dizajn a zabudovanie jedinečnej 48 V mild hybridnej technológie automobilky Hyundai robia z modelu BAYON výnimočného člena svojho segmentu.

Spolu s modelom BAYON automobilka Hyundai v priebehu 12 mesiacov predstavila sedem nových modelov (nová generácia alebo facelift), resp. 20, ak by sa brali do úvahy všetky druhy karosérií a motorizácií. To znamená, že rok 2020 bol v rozširovaní ponuky pre Hyundai rekordným.

Ostrý a výrazný dizajn

BAYON predstavuje najmodernejší dizajnový počin v rámci rodiny SUV značky Hyundai. Vyznačuje sa prekvapivými a príťažlivými proporciami ako aj výraznými grafickými prvkami. Navyše obsahuje prvky dizajnovej identity Hyundai s označením Sensuous Sportiness (Zmyselná športovosť), ktorú definuje harmónia medzi proporciami, architektúrou, spracovaním a technológiou. Najmodernejšia interpretácia prístupu Sensuous Sportiness spája emotívne hodnoty s inovatívnymi riešeniami.

S ostrým dizajnom a zabudovaním hlavných dizajnových prvkov rodiny SUV automobilky Hyundai sa modelu BAYON podarilo upevniť dizajnové smerovanie tohto segmentu automobilky,” povedal Luc Donckerwolke, kreatívny šéf Hyundai Motor Group. „Výnimočný a sebaistý vzhľad modelu BAYON, stelesnený vo výrazných líniách a šípovito tvarovaných svetlách, umožňuje, aby sa z neho stal jedinečný a výnimočný člen rastúceho európskeho segmentu B-SUV.

Dizajn exteriéru

BAYON sa vyznačuje výrazným dizajnom exteriéru, ktorý ho jasne odlišuje od konkurentov. Unikátne dizajnové riešenia, špičkovo vyzerajúce detaily a čistý vzhľad ho odlišujú od davu.

Vpredu sa na spodnej časti otvára široká mriežka chladiča, čo vytvára stabilný postoj. Trojdielne hlavné svetlomety spojené s otvormi na vstup vzduchu vytvárajú výnimočný vzhľad a architektúru. Horizontálny pás na vstup vzduchu a denné svetlomety vytvárajú širokú a nízko umiestnenú ochrannú lištu, vďaka čomu potvrdzuje príslušnosť k identite SUV.

Dynamické ramená na bokoch vytvárajú klinovitý tvar. C-stĺpiky šípovitého tvaru tvoria dynamickú a nečakanú líniu. V spojení s blatníkmi a ich obkladmi tak vzniká výnimočný charakter.

Na dynamiku stĺpikov vzadu nadväzujú šípovité svetlá. Ich umiestnenie v rohoch tvorí široký postoj. Šírku umocňuje aj úzka horizontálna linka spájajúca zadné svetlá, pričom zo zadnej strany a bokov vytvára jeden celok. Hranaté línie nad zadnými blatníkmi umocňujú objem a tvoria svieže tvary. Výrazná zadná časť a vizuálne rozšírené zadné okno podnecujú výnimočný a expresívny dizajn zadnej časti. Moderný vzhľad dotvárajú full LED svetlá a smerovky.

BAYON je v ponuke s 15-palcovými oceľovými alebo so 16- či 17-palcovými zliatinovými diskami kolies.

K dispozícii bude celkom deväť farieb exteriéru, vrátane uvádzacej novej zelenej farby Mangrove Green. K niektorým lakom sa na požiadanie bude dodávať čierna strecha Phantom Black.

Farby exteriéru:

 • Zelená Mangrove Green Pearl [uvádzacia], na požiadanie čierna strecha Phantom Black

 • Čierna Phantom Black Pearl

 • Biela Polar White, na požiadanie čierna strecha Phantom Black

 • Strieborná Sleek Silver Metallic, na požiadanie čierna strecha Phantom Black

 • Mosadzná Elemental Brass Metallic, na požiadanie čierna strecha Phantom Black

 • Červená Dragon Red Pearl, na požiadanie čierna strecha Phantom Black

 • Tyrkysová Aqua Turquoise Metallic, na požiadanie čierna strecha Phantom Black

 • Sivá Aurora Grey Pearl

 • Modrá Intense Blue Pearl, na požiadanie čierna strecha Phantom Black

Moderný, digitálny interiér

BAYON dostal čistý, priestranný a dostatočne presvetlený interiér. Konštruktéri sa zameriavali na maximálny priestor pre predných aj zadných pasažierov a na batožinu. Interiér sa vyznačuje rozsiahlou konektivitou vrátane 10,25-palcovej digitálnej prístrojovej dosky a 10,25-palcovou stredovou obrazovkou AVN alebo 8-palcovou obrazovkou Display Audio. Posádka si užíva náladové LED osvetlenie zabudované do priestoru nôh predných pasažierov, dverí a predných kľučiek ako aj do odkladacieho priestoru v stredovej konzole.

Starostlivo vyberaná paleta neutrálnych farieb a materiálov poskytuje maximálnu súhru s farbami exteriéru. Výber tlmených farieb a obkladov s drobnými a jemnými doplnkami vytvára pokojnú atmosféru, ktorá pomáha vodičovi, aby sa plne sústredil na jazdu. BAYON štandardne dostane čierny látkový interiér, na požiadanie sú k dispozícii dve farebné kombinácie.

Farebné vyhotovenia interiéru:

 • Čierna Full Black

 • Tmavá šedá Dark Grey + Svetlá šedá Light Grey

 • Tmavá šedá Dark Grey + zelené prešívanie a lišty Safari Green

Špičková konektivita a technológie

Rovnako ako ďalšie modely automobilky Hyundai, aj BAYON ponúka pokročilú technológiu konektivity, ktorá je v tomto segmente vozidiel skôr ojedinelá. Jej súčasťou je najlepšia digitálna prístrojová doska v triede a špičkové prvky informačného a zábavného systému.

Pasažieri si môžu vybrať medzi 10,25-palcovou obrazovkou AVN alebo 8-palcovou obrazovkou Display Audio. Práve 8-palcová obrazovka Display Audio zahŕňa bezdrôtové napojenie Apple CarPlay a Android Auto.

Dva USB konektory pre predných pasažierov a jeden pre zadných znamenajú, že naraz možno nabíjať až tri zariadenia. Jeden z predných konektorov umožňuje aj prenos dát, takže posádka si môže prepojiť telefón s infotainmentom vozidla. Balík dopĺňa prémiový audiosystém Bose, čo cestujúcim zaručí špičkový zážitok z počúvania.

Dostupná výbava konektivity:

 • 10,25-palcová obrazovka Audio Video Navigation (AVN)

 • 8-palcová obrazovka Display Audio

 • 10,25-palcová digitálna prístrojová doska

 • Apple CarPlay a Android Auto (bezdrôtové s 8-palcovou obrazovkou Display Audio)

 • Audiosystém Bose Premium Sound System

 • Plocha na bezdrôtové nabíjanie

 • Tri USB konektory

Model BAYON dostal najmodernejšiu verziu Hyundai Bluelink, takže užívatelia ťažia zo špičkových služieb Connected Car Services. Nové prvky Bluelink obsahujú Online navigáciu a nové Užívateľské profily. Novinku tejto generácie služieb Bluelink predstavuje zabudovaný kalendár. To znamená, že vodiči si môžu na obrazovke infotainmentu vozidla zrkadliť svoj kalendár Google alebo Apple. Ak schôdzka v kalendári obsahuje aj adresu, možno ju presunúť priamo do navigácie.

Zákazníci môžu s aplikáciou Bluelink kontrolovať polohu vozidla, na diaľku ho odomknúť či zamknúť a preveriť stav vozidla ako aj požadovanú údržbu alebo stav paliva.

Prvky Bluelink a služby LIVE:

 • Online navigácia: navigačný systém využíva vzdialené servery a zaručuje presnejšie plánovanie trasy

 • Služby Live Parking: poskytujú informácie o cenách parkovania na uliciach a dostupnosť voľných parkovacích miest

 • Zabudovanie kalendára: vodiči si môžu zosynchronizovať svoje Google alebo Apple kalendáre s vozidlom a systém ich bude navigovať priamo na plánované miesto schôdzky

 • Služby na diaľku: pomocou aplikácie Bluelink možno odomknúť/zamknúť vozidlo a skontrolovať jeho stav

 • Online hlasové ovládanie: prijíma jednoduché hlasové pokyny na pohodlné ovládanie viacerých prvkov ako napríklad klimatizácie či kúrenia

 • Nájdi moje auto: ak vodiči zabudli, kde zaparkovali, môžu takto nájsť svoje vozidlo,

 • Poslať do auta (POI): vyhľadávanie zaujímavých miest v okolí a zaslanie výsledkov do satelitnej navigácie vozidla

 • Bezpečnosť: Upozornenie na spustený alarm vozidla

 • Údržba: Diagnostika a stav vozidla (tlak v pneumatikách a airbagy), informácie o jazde

Vnútorný priestor & Pohodlie

Hyundai BAYON poskytuje komfort a batožinový priestor na úrovni SUV s obratnosťou a spotrebou paliva vozidla segmentu B. Kompaktné rozmery exteriéru a interiér zameraný na rodinu znamená, že zákazníci si užijú to najlepšie z oboch svetov: kompaktné rozmery a výnimočný rozhľad znamenajú jednoduché nastupovanie a ovládanie a zároveň poskytujú bezpečný a odolný pocit, ktorý zákazníci vďaka vyššiemu sedeniu od SUV značky Hyundai očakávajú.

So 411 litrami batožinového priestoru sa BAYON napriek kompaktným rozmerom vyznačuje veľkými odkladacími priestormi. Model BAYON očarí vnútorným priestorom a využiteľnosťou. Ďalšiu výhodu prináša inteligentný kryt batožinového priestoru, ktorý možno rozvinúť na úrovni zadných sedadiel.

S dĺžkou 4 180 mm, šírkou 1 775 mm a výškou 1 490 mm (alebo 1 500 mm so 17-palcovými diskami kolies), poskytuje vozidlo vynikajúci pomer medzi kompaktnými rozmermi a pohodlím. Rázvor má hodnotu 2 580 mm. Pasažieri vpredu aj vzadu si vďaka veľkému priestoru na nohy užijú pohodlnú jazdu: prední pasažieri získali 1 072 mm miesta na nohy, zadní pasažieri majú k dispozícii priestor na nohy s hodnotou 882 mm.

SUV BAYON má svetlú výšku 183 mm (so 17’’ kolesami), viac ako väčšina vozidiel segmentu B.

Bezpečnostný balík na špičke triedy

BAYON využíva bezpečnú a odolnú DNA spoločnú s ostatnými modeli SUV rodiny Hyundai a má aj rovnaké bezpečnostné prvky. Ďalším spôsobom, ako vyniknúť v segmente, je, že BAYON ponúka širokú paletu bezpečnostných prvkov Hyundai SmartSense. Mnohé z nich sa pritom nachádzajú už v štandardnej výbave.

Na rozdiel od konkurentov má BAYON viacero prvkov pre čiastočne autonómnu jazdu. Systém na sledovanie jazdného pruhu (LFA) pomáha udržiavať vozidlo v strede jazdného pruhu. Systém autonómneho núdzového brzdenia (FCA) najprv spustí výstrahu, následne, ak je to nevyhnutné na zabránenie hroziacej kolízie, aktivuje brzdy. Tento prvok dokáže detekovať vozidlá, chodcov a cyklistov a pri odbáčaní v križovatke vľavo aj vozidlá idúce oproti. Ďalší pokročilý prvok, Inteligentný tempomat využívajúci údaje z navigácie (NSCC), využíva dáta z navigačného systému vozidla, aby pri jazde po diaľnici či rýchlostnej ceste automaticky upravil rýchlosť.

Hyundai BAYON má aj niekoľko prvkov, ktoré slúžia na zvýšenie pozornosti vodiča, ak by náhodou poklesla. Systém na sledovanie únavy vodiča (DAW) analyzuje spôsob jazdy, aby pomáhal predchádzať únave či nepozornému šoférovaniu. Tento systém spolupracuje s Výstrahou na odídenie vozidla vpredu (LVDA), ktorá upozorní vodiča, ak vozidlo pred ním už odišlo a on nezareagoval dostatočne včas. Upozornenie na prítomnosť cestujúcich na zadných sedadlách (ROA) upozorní vodiča pred opustením vozidla, že snímače evidujú pohyb na zadných sedadlách. Vďaka tomu je Hyundai BAYON pre zadných pasažierov ešte bezpečnejší a to vrátane detí či zvierat, takže je vynikajúcou voľbou pre rodiny.

Ďalšie prvky zaisťujú bezpečnosť pri jazde nízkou rýchlosťou, prípadne pri parkovaní. Asistent na predchádzanie kolíziám pri parkovaní cúvaním (PCA-R) poskytuje pri pomalom cúvaní vozidla výstrahu a pokiaľ je to nevyhnutné, tak dokáže pred prekážkou aj zabrzdiť. Asistent na upozornenie na vozidlá približujúce sa v priečnom smere pri cúvaní (RCCA) pomáha vodičovi podobným spôsobom pri cúvaní z parkovacieho miesta, ak ďalšie vozidlo prechádza okolo neho. A Parkovací asistent (PA) umožňuje poloautomatické parkovanie, pri ktorom spolupracujú viaceré snímače a softvér, aby pomohli vodičovi vojsť do úzkych priestorov.

Systém eCall v prípade nehody s aktivovanými airbagmi automaticky upovedomí záchranné zložky. Tento prvok môžu stlačením tlačidla aktivovať aj členovia posádky.

Dostupné bezpečnostné prvky SmartSense:

 • Systém na automatické udržanie vozidla v jazdnom pruhu (LKA)

 • Systém na nasledovanie jazdného pruhu (LFA)

 • Inteligentný tempomat využívajúci údaje z navigácie (NSCC)

 • Inteligentné rozoznávanie dopravných značiek obmedzujúcich povolenú rýchlosť (ISLA)

 • Automatické prepínanie diaľkových svetiel (HBA)

 • Systém autonómneho núdzového brzdenia (FCA) s detekciou chodcov a cyklistov a s Odbáčaním v križovatke

 • Systém na sledovanie únavy vodiča (DAW)

 • Výstraha na odídenie vozidla vpredu (LVDA)

 • Upozornenie na prítomnosť̌ cestujúcich na zadných sedadlách (ROA)

 • Systém monitorovania mŕtveho uhla (BCW)

 • Asistent na monitorovanie mŕtveho uhla (BCA)

 • Asistent na predchádzanie kolíziám pri parkovaní cúvaním (PCA-R)

 • Výstraha pred vozidlami približujúcimi sa v priečnom smere pri cúvaní (RCCW)

 • Asistent na upozornenie na vozidlá približujúce sa v priečnom smere pri cúvaní (RCCA)

 • Parkovací asistent (PA)

Pohonné jednotky

Nový model Hyundai BAYON sa vďaka vynoveným motorom z rodiny Kappa pýši vynikajúcou spotrebou paliva a veľmi konkurencieschopnými hodnotami emisií CO2. Prepĺňané motory T-GDi so zníženým objemom a priamym vstrekovaním zaručujú vysokú účinnosť. V spojení s unikátnou 48 V mild hybridnou technológiou (48 V) automobilky Hyundai a s inteligentnou manuálnou prevodovkou (iMT) to vedie k ešte vyššej úspore paliva a účinnosti.

Keď vodič pustí plynový pedál, dokáže prevodovka iMT rozpojiť motor a prevodovku. Vozidlo potom začne plachtiť, zníži emisie a tým šetrí palivo. Prevodovka iMT ponúka dve rôzne úrovne plachtenia: pri prvej je motor na voľnobehu, pri druhej sa úplne vypne. Naštartuje sa v momente, keď vodič stlačí plynový pedál a následne pokračuje na rovnakom prevodovom stupni ako pred vypnutím. Výsledkom je nižšia spotreba bez obmedzení výkonu.

Model Hyundai BAYON obsahuje aj unikátnu technológiu automobilky Hyundai s názvom Kontinuálne nastaviteľná dĺžka času otvorenia ventilov (CVVD), ktorá podľa aktuálnych jazdných podmienok upravuje dĺžku otvorenia a zatvorenia ventilov. Upravuje sa tak výkon motora a zároveň sa zlepšuje spotreba paliva. Výsledkom sú nižšie emisie a úspora paliva.

Na špičke ponuky sa nachádza motor s objemom 1,0 litra T-GDi, technológiou 48 V a s výkonom 88 kW (120 k) alebo 74 kW (100 k). Spojený môže byť so 6-stupňovou inteligentnou manuálnou prevodovkou (6iMT) alebo so 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou (7DCT).

Verzia motora 1.0 T-GDi s výkonom 74 kW (100 k) je dostupná aj bez 48 V technológie a v spojení so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou (6MT) alebo so 7DCT.

Motor 1.0 T-GDi s technológiou 48 V aj bez nej využíva na úpravu reakcií motora a riadenia podľa jazdných podmienok aj tri jazdné režimy. Ide o režimy Eco, Normal a Sport.

V ponuke sa nachádza aj 1,2-litrový motor MPi s výkonom 62 kW (84 k) spojený s 5-stupňovou manuálnou prevodovkou.

BAYON je prvým SUV modelom automobilky Hyundai vybaveným automatickým medziplynom, prvkom bežne vyhradeným iba pre vysoko výkonné verzie. Stará sa o zosúladenie otáčok motora a výstupného hriadeľa prevodovky, čím umožňuje jemnejšie a športovejšie podraďovanie. Pre motor 1.0 T-GDi spojený s prevodovkou 7DCT bude dostupný vo všetkých jazdných režimoch a v športovom režime pre motor 1.0 T-GDi 48 V spojený s prevodovkou 6iMT.

Hyundai BAYON

Technické údaje*

Motory & výkon

1.2 MPi 84 k

1.0 T-GDi 100 k

1.0 T-GDi 100 k 48V

1.0 T-GDi 120 k 48 V

Emisná trieda

EURO 6d

EURO 6d

EURO 6d

EURO 6d

Druh

4-valcový benzínový MPi

3-valcový benzínový Turbo GDi

3-valcový benzínový Turbo GDi so 48 V mild hybridným systémom

3-valcový benzínový Turbo GDi so 48 V mild hybridným systémom

Zdvihový objem [cm3]

1 197

998

998

998

Vŕtanie x zdvih [mm]

71,0 x 75,6

71 x 84

71 x 84

71 x 84

Kompresný pomer

11

10,5

10,5

10,5

Maximálny výkon [ps/rpm]

84 / 6 000

83 / 6 000

100 / 4 500 ~ 6 000

100 / 4 500 ~ 6 000

120 / 6 000

Maximálny krútiaci moment [kgf·m/rpm]

12 / 4 200

11,7 / 4 200

17,5 / 1 500 ~ 4 000

17,5 / 1 500 ~ 4 000

17,5 / 1 500 ~ 4 000

Prevodovka

5MT

6MT

7DCT

6iMT

7DCT

6iMT

7DCT

Zrýchlenie 0 — 100 km/h [s]

13,5

10,7

11,7

10,7

11,7

10,4

10,4

Maximálna rýchlosť [km/h]

165

183

180

183

180

185

185

Hmotnosti

1.2 MPi

1.0 T-GDi 100 k

1.0 T-GDi 100 k 48V

1.0 T-GDi 120 k 48V

Pohotovostná hmotnosť [kg]

1 045/1 155

1 095 / 1 205

1 120 / 1 230

1 120 / 1 230

1 145 / 1 255

1 120 / 1 230

1 145 / 1 255

Užitočné zaťaženie [kg]

425 / 535

425 / 535

430 / 540

430 / 540

425 / 535

430 / 540

425 / 535

Maximálna povolená hmotnosť [kg]

1 580

1 630

1 660

1 660

1 680

1 660

1 680

Vonkajšie rozmery

Celková dĺžka [mm]

4 180

Celková šírka [mm]

1 775

Celková výška [mm]

1 490 (1 500 so 17-palcovými diskami)

Rázvor [mm]

2 580

Rozchod kolies vpredu [mm] 14-/15-/16-disky kolies

1 551 (1 545, 1 546)

Rozchod kolies vzadu [mm] 14-/15-/16-disky kolies

1 557 (1 551, 1 552)

Previs vpredu/previs vzadu [mm]

820 / 780

Svetlá výška [mm]

165 (183 so 17-palcovými diskami kolies)

Vnútorné rozmery

Priestor na hlavy vpredu/vzadu [mm]

993 / 977

Priestor na nohy vpredu/vzadu [mm]

1 072 / 882

Priestor na ramená vpredu/vzadu [mm]

1 395 / 1 390

Priestor na boky vpredu/vzadu [mm]

1 352 / 1 316

Objem batožinového priestoru

Objem batožinového priestoru VDA [l] - zdvihnuté sedadlá

411

Objem batožinového priestoru VDA [l] - sklopené sedadlá

1 205

Podvozok

Predná náprava

Vzpera McPherson

Zadná náprava

Vlečné ramená spojené torznou priečkou

Riadenie

Prevod: hrebeňový / Elektrický posilňovač riadenia: na stĺpiku riadenia

Prevod riadenia

13,0 @20˚10,7 @360˚12,3 @360˚ AVG

Počet otáčok volantu medzi dorazmi

2,4

Minimálny priemer otáčania [m]

5,2

Predné kotúče

Kotúče s vnútorným chladením

Zadné kotúče

Plné kotúče

Priemer predných kotúčov [mm]

15-palcové: 280 X 22T

Priemer zadných kotúčov [mm]

14-palcové: 262 X 10T

ABS

Áno

Disky kolies

15-palcové oceľové / 16-palcové z ľahkých zliatin / 17-palcové z ľahkých zliatin

Pneumatiky

185/65R15, 195/55R16, 205/55R17

Prevodovka

1.2 MPi

1.0 T-GDi 100 k

1.0 T-GDi 100 k 48V

1.0 T-GDi 120 k 48V

Druh prevodovky

5MT

6MT

7DCT

6iMT

7DCT

6iMT

7DCT

1. stupeň :1

3,727

3,615

3,813[-17"] / 3,933[+17"]

3,615

3,813[-17"] / 3,933[+17"]

3,615

3,813[-17"] / 3,933[+17"]

2. stupeň :1

2,056

1,955

2,261[-17”] / 2,381[+17”]

1,955

2,261[-17”] / 2,381[+17”]

1,955

2,261[-17”] / 2,381[+17”]

3. stupeň :1

1,269

1,286

1,913[-17"] /2,143[+17”]

1,286

1,913[-17"] /2,143[+17”]

1,286

1,913[-17"] /2,143[+17”]

4. stupeň :1

0,964

0,971

1,023[-17"] / 1,128[+17”]

0,971

1,023[-17"] / 1,128[+17”]

0,971

1,023[-17"] / 1,128[+17”]

5. stupeň :1

0,774

0,794

0,791[-17"] / 0,860[+17”]

0,794

0,791[-17"] / 0,860[+17”]

0,794

0,791[-17"] / 0,860[+17”]

6. stupeň :1

-

0,667

0,837[-17"] / 0,923[+17”]

0,667

0,837[-17"] / 0,923[+17”]

0,667

0,837[-17"] / 0,923[+17”]

7. stupeň :1

-

-

0,690[-17"] / 0,756[+17”]

-

0,690[-17"] / 0,756[+17”]

-

0,690[-17"] / 0,756[+17”]

Spiatočka :1

3,636

3,700

5,101[-17"] /5,448[+17”]

3,700

5,101[-17"] /5,448[+17”]

3,700

5,101[-17"] /5,448[+17”]

Výstupný prevod :1

4,800

4,059[-17-palcové pneu]

4,267[+17-palcové pneu]

4,867/3,650[-17"]

4,929/3,632[+17”]

4,059[-17-palcové pneu]

4,267[+17-palcové pneu]

4,867/3,650[-17"]

4,929/3,632[+17”]

4,059[-17-palcové pneu]

4,267[+17-palcové pneu]

4,867/3,650[-17"]

4,929/3,632[+17”]

Spotreba & emisie

1.2 MPi

1.0 T-GDi 100 k

1.0 T-GDi 100 k 48V

1.0 T-GDi 120 k 48V

Druh prevodovky

5MT

6MT

7DCT

6iMT

7DCT

6iMT

7DCT

Kombinované emisie CO2 podľa NEDC 2.0 (g/km)** vysoké — nízke

121 — 126

109 — 112

106 — 107

101 — 103

101 — 102

102 — 104

TBC

Kombinované emisie CO2 podľa WLTP (g/km)** vysoké — nízke

134 — 143

122 — 134

124 — 130

118 — 130

120 — 126

119 — 131

TBC

Poznámky

* Všetky technické údaje sú predbežné a podliehajú záverečnému schváleniu.

** Hodnoty emisií CO2 uvedené v tomto dokumente sú predbežné a podliehajú záverečnému schváleniu.

Technické údaje uvedené v tomto dokumente sa môžu líšiť v závislosti od regiónu a výbavy.