Hyundai predstavil osobnú elektrickú kolobežku s dojazdom 20 km

press photo3
Novinky
Tlačová správa
Publikoval Denis

Mikromobilitu na krátke vzdialenosti zabezpečí skladateľná a ľahká elektrická kolobežka

Hyundai Motor Group vyvinul nový prototyp elektrickej kolobežky. Nový model, ktorý vychádza z pôvodného konceptu predstaveného na CES 2017, sa môže pochváliť pohonom zadných kolies, vysoko výkonnou lítiovou batériou a štýlovým predným a zadným svetlom.

>Osobná elektrická kolobežka, ktorá môže byť v budúcnosti súčasťou výbavy vozidiel Hyundai a Kia, má zabezpečovať mobilitu na tzv. prvú a poslednú míľu. Po pripevnení na vozidlo sa kolobežka nabíja automaticky pomocou elektriny vyrobenej počas jazdy, čo zaisťuje, že užívateľ môže hladko dokončiť svoju cestu.

>Kolobežka vychádza z konceptu, ktorý bol predstavený na podujatí CES 2017 v Las Vegas. V porovnaní s ním však najnovší model kolobežky presúva pohon z predných na zadné kolesá, čím zvyšuje bezpečnosť a stabilitu, pretože ťažisko umiestni bližšie k zadnej časti. Inžinieri skupiny Hyundai Motor Group navyše pridali odpruženie predného kolesa, aby zaistili plynulejšiu jazdu aj na drsnejších povrchoch.

>DongJin Hyun, vedúci robotického tímu spoločnosti Hyundai Motor Group, povedal: „Toto je osobná kolobežka namontovaná na vozidle, ktorá by mohla byť súčasťou budúcich vozidiel skupiny Hyundai Motor Group. Chceme, aby životy našich zákazníkov boli čo najjednoduchšie a najpríjemnejšie. Naša osobná elektrická kolobežka robí radosť z jazdy na prvej a poslednej míle a zároveň pomáha znižovať dopravné zápchy a emisie v centrách miest.

>Najnovšia verzia elektrickej kolobežky Hyundai Motor Group obsahuje 10,5 Ah lítiovú batériu. Tá umožňuje kolobežke dosiahnuť najvyššiu rýchlosť 20 km za hodinu a je postačujúca na dosiahnutie dojazdu 20 km na jedno nabitie.

>S hmotnosťou približne 7,7 kg je kolobežka ľahko prenosná a skladateľná. Kolobežka je tiež vybavená digitálnym displejom, ktorý zobrazuje stav batérie a rýchlosť. Pre nočné jazdenie je nová kolobežka vybavená dvoma štýlovo zakrivenými prednými LED svetlometmi a dvoma zadnými koncovými svetlami.

>V budúcnosti vidí Hyundai potenciál v rekuperatívnom brzdovom systéme, ktorý môže zvýšiť dojazd kolobežiek o ďalších 7%.

>Pokračujúce úsilie poskytovať zákazníkom prepravu na poslednú míľu je v súlade s trendmi zdôraznenými vo výskumoch globálnej poradenskej spoločnosti McKinsey & Company. Ukázalo sa, že trh s tzv. „Last mile mobility“ v USA, Európe a Číne by mal do roku 2030 narásť na 500 miliárd USD.

>

>https://www.youtube.com/embed/RUIokCFJ4Rk