Hyundai odštartoval na Slovensku predaj nového crossoveru BAYON. Cena začína na 14 490 €.

Hyundai Bayon
Novinky
Tlačová správa
Publikoval Martin

V ponuke je s atmosférickým benzínovým motorom 1,2i a turbom prepĺňaným 1,0 T-GDi, ktorý je k dispozícii aj s mild hybridnou technológiou

Hyundai spustil na Slovensku predaj svojho nového crossoveru BAYON. Do triedy subkompaktných SUV prináša prináša expresívny dizajn, vyššie sedenie pre pohodlné nastupovanie a vystupovanie, priestrannosť na špičke svojej triedy, vrátane kufra so základným objemom 411 litrov (334 l pri 48 V mild hybrid) a po sklopení zadných sedadiel až do 1 205 l, prvotriedne bezpečnostné systémy a modernú konektivitu. BAYON sa predáva s troma motorizáciami: 1,2i, 1,0 T-GDI a 1,0 T-GDi s mild hybridnou technológiou. Cena vozidla začína po odrátaní vstupného bonusu na sume 14 490 €. Za príplatok 1 750 € majú zákazníci k dispozícii aj 7-stupňovú automatickú DCT prevodovku, ktorou je možné dovybaviť vozidlo s motorizáciami 1,0 T-GDi, resp. 1,0 T-GDi 48 V.

Efektívne motorizácie

Základom ponuky modelu BAYON je 4-valcový atmosférický benzínový motor 1,2i s výkonom 62 kW (84 k), ktorý je spojený s 5-stupňovou manuálnou prevodovkou (od 14 490 €). Výkon 74 kW (100 k) ponúka turbodúchadlom prepĺňaný motor 1,0 T-GDi so 6-stupňovou manuálnou (od 15 190 €), resp. za príplatok so 7-stupňovou automatickou DCT prevodovkou. Vrchol ponuky predstavuje motorizácia 1,0 T-GDi 48 V mild hybrid s výkonom 88 kW (120 k) v najvyššej výbave Style so 6-stupňovou inteligentnou manuálnou (od 20 890 €), resp. s príplatkovou 7-stupňovou automatickou DCT prevodovkou. Kombinovaná spotreba podľa WLTP sa v závislosti od motorizácie a prevodovky pohybuje medzi 5,2 až 5,7 litrami benzínu na 100 km.

Bohatá bezpečnostná výbava už od 14 490 €

BAYON je v ponuke v troch štandardných úrovniach výbavy. V štartovacej výbave Comfort má vozidlo 15-palcové disky kolies, predné halogénové svetlomety, denné LED svietenie, strešné lyžiny a bohatý balík bezpečnostných systémov a asistentov. Nechýba napríklad asistent rozjazdu do kopca, systém autonómneho núdzového brzdenia s detekciou vozidiel, chodcov a cyklistov, systém na sledovanie únavy vodiča, upozornenie na odjazd vozidla stojaceho vpredu, automatické prepínanie diaľkových svetiel, informácia o maximálnej povolenej rýchlosti vďaka asistentovi sledovania dopravných značiek, systém na udržanie vozidla v jazdnom pruhu, či automatické tiesňové volanie e-call.

Výbava Comfort ponúka aj slušnú porciu prvkov, ktoré sa postarajú o pohodlie vodiča a posádky. Vodič ma k dispozícii výškovo a pozdĺžne nastaviteľný volant v koži, výškovo nastaviteľné sedadlo vodiča, tónované sklá a prednú lakťovú opierku. Predné aj zadné okná sú elektricky ovládateľné. Auto má diaľkové ovládanie centrálneho zamykania a alarm. BAYON vo výbave Comfort disponuje 3,5-palcovou prístrojovou doskou Supervision s monochromatickým LCD displejom, manuálnou klimatizáciou, tempomatom s obmedzovačom rýchlosti, svetelným senzorom a zadnými parkovacími senzormi.

Vyššie výbavy pre viac štýlu a modernú konektivitu

Vyššie výbavy Family a Style prinášajú do crossoveru BAYON predovšetkým viac komfortných a štýlových prvkov. Okrem väčších kolies (16, resp. 17-palcové zliatinové disky) tu nájdeme aj prednú masku chladiča lakovanú v lesklej čiernej farbe. Vo výbave Family je možné mať za príplatok 900 € miesto predných halogénových svetiel predné full LED svetlomety so statickým LED prisvecovaním zákrut a zadné LED svetlá. LED svetlami je vozidlo vo výbave Style vybavené automaticky. Z pohľadu bezpečnosti Hyundai nerobí kompromisy, pretože vo všetkých troch úrovniach výbavy ponúka rovnaký rozsah bezpečnostných systémov. Pri najvyššej výbave Style je však možnosť voľby príplatkových balíkov Safety Pack (+700 €) s manuálnou a Safety Pack+ (+1 000 €) s automatickou DCT prevodovkou, ktoré navyše ponúkajú systém autonómneho brzdenia pri odbočovaní vľavo, monitorovanie mŕtveho uhla, asistent na upozornenie na vozidlá, ktoré sa približujú v priečnom smere pri cúvaní, varovný systém na bezpečné opustenie vozidla a asistent na sledovanie jazdného pruhu. V Safety Pack+, ktorý je možné dokúpiť len pri vozidle s automatickou prevodovkou, je k dispozícii navyše aj adaptívny tempomat využívajúci údaje z navigácie.

K atraktívnym doplnkom výbav Family a Style patria aj kovové pedále a elektricky sklopné vonkajšie zrkadlá. Najväčší rozdiel medzi výbavou Comfort a vyššími stupňami výbav je v prístrojovej doske a vo výbave pre vyšší komfort posádky. Vo výbavách Family a Style je vozidlo vybavené prístrojovou doskou Supervison s 10,25-palcovým LCD displejom, automatickou klimatizáciou, náladovým LED podsvietením v interiéri a zadnou parkovacou kamerou.

Najvyššia výbava Style má navyše aj zatmavené zadné okná, praktický organizér batožinového priestoru a fixačnú sieť, Winter Pack s vyhrievanými prednými sedadlami a volantom (vo výbavách Comfort a Family za príplatok +500 €) a Smart Pack, tzn. inteligentný kľúč so štartovacím tlačidlom a bezdrôtové nabíjanie smartfónu (vo Family za príplatok +500 €). S výbavou Style zákazník automaticky získava aj integrovanú navigáciu s 10,25-palcovým farebným LCD so službami Apple CarPlay/Android Auto, Bluelink a Live Services.

Príplatková výbava

Okrem už spomínaných príplatkových opcií majú zákazníci možnosť získať strechu lakovanú v čiernej farbe (+500 € pri Family a Style), zvoliť si príplatkový lak karosérie (+590 €) a viacero balíkov doplnkovej výbavy. K tej patrí napr. Comfort Pack, ktorým možno štartovaciu úroveň výbavy Comfort rozšíriť o 8-palcový displej s rádiom a službami Apple CarPlay/Android Auto s podporou bezdrôtového nabíjania telefónu, dvoma reproduktormi v zadných dverách a zadnou parkovacou kamerou (+900 €). Vozidlo s motorizáciou 1,0 T-GDi môže byť vylepšené o Comfort Pack+, ktorý obsahuje navyše aj prístrojovú dosku Supervision 10,25’’, k strednej výbave Family je zasa možné dokúpiť Smart Pack s inteligentným kľúčom a bezdrôtovým nabíjaním mobilného telefónu (+500 €). A tí, ktorí sa rozhodnú pre najvyššiu výbavu Style, majú možnosť dokúpiť si aj Style Pack Black/Green s prémiovým audiosystémom BOSE s 8 reproduktormi a zosilňovačom, vyhrievaním zadných sedadiel a interiérovými doplnkami podľa zvoleného farebného variantu (+700 €).

Záruka a ďalšie výhody

Hyundai poskytuje na vozidlo 5-ročnú záruku bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov. Zákazníci môžu tiež k vozidlu získať kompletnú sadu štyroch zimných pneumatík so zľavou do 65%.

Viac informácií o modeli Hyundai BAYON získajú zákazníci u autorizovaných predajcov Hyundai alebo na www.hyundai.sk. Prvé kusy vozidla BAYON sú už k dispozícii u predajcov Hyundai.