AUTORIDE | Web o autách od autíčkarov

Hyundai odhalil dizajnérsku skicu novinky IONIQ 6

Tlačová správa
Publikoval Martin -

Náčrt dizajnového konceptu zobrazuje aerodynamicky tvarovanú siluetu elektrického vozidla novej éry

Spoločnosť Hyundai Motor Company zverejnila náčrt dizajnového konceptu svojej očakávanej novinky IONIQ 6, v poradí druhého modelu z radu plne elektrických vozidiel uvádzaných pod značkou IONIQ.

Náčrt konceptu zobrazuje jedinečnú a efektívnu siluetu modelu IONIQ 6. IONIQ 6, inšpirovaný konceptom elektrického vozidla Prophecy, je prezentovaný ako elektrifikovaný streamliner s čistými, jednoduchými líniami a čistou, aerodynamickou formou. Efektívnejšia typológia dizajnu zrejmá z náčrtu odráža odhodlanie dizajnérov Hyundai vyjsť v ústrety estetickým aj funkčným potrebám zákazníkov v ére elektrickej mobility.

IONIQ 6 využíva elektrickú globálnu modulárnu platformu (E-GMP) skupiny Hyundai Motor Group, ktorá vozidlám poskytuje predĺžený rázvor a optimalizovaný dizajn interiéru.

V najbližších dňoch predstaví Hyundai na svojich oficiálnych profiloch na sociálnych sieťach a na stránke https://ioniq6.hyundai.com ďalšie ukážky IONIQ 6. Spoločnosť úplne odhalí dizajn exteriéru aj interiéru svojho nového elektrického modelu koncom júna.