Hyundai odhalil dizajnérsku skicu novinky IONIQ 6

Hyundai IONIQ 6 Concept Sketch Teaser
Novinky
Tlačová správa
Publikoval Martin

Náčrt dizajnového konceptu zobrazuje aerodynamicky tvarovanú siluetu elektrického vozidla novej éry

Spoločnosť Hyundai Motor Company zverejnila náčrt dizajnového konceptu svojej očakávanej novinky IONIQ 6, v poradí druhého modelu z radu plne elektrických vozidiel uvádzaných pod značkou IONIQ.

Náčrt konceptu zobrazuje jedinečnú a efektívnu siluetu modelu IONIQ 6. IONIQ 6, inšpirovaný konceptom elektrického vozidla Prophecy, je prezentovaný ako elektrifikovaný streamliner s čistými, jednoduchými líniami a čistou, aerodynamickou formou. Efektívnejšia typológia dizajnu zrejmá z náčrtu odráža odhodlanie dizajnérov Hyundai vyjsť v ústrety estetickým aj funkčným potrebám zákazníkov v ére elektrickej mobility.

IONIQ 6 využíva elektrickú globálnu modulárnu platformu (E-GMP) skupiny Hyundai Motor Group, ktorá vozidlám poskytuje predĺžený rázvor a optimalizovaný dizajn interiéru.

V najbližších dňoch predstaví Hyundai na svojich oficiálnych profiloch na sociálnych sieťach a na stránke https://ioniq6.hyundai.com ďalšie ukážky IONIQ 6. Spoločnosť úplne odhalí dizajn exteriéru aj interiéru svojho nového elektrického modelu koncom júna.