AUTORIDE

Hyundai na Slovensku spustil predaj inovovaného modelu IONIQ 5. Má väčšiu batériu a hodnotnejšiu výbavu.

Hyundai IONIQ 5
Novinky
Tlačová správa
Publikoval Martin  

Na Slovensku sa inovovaný elektrický model IONIQ 5 MY23 predáva za cenu od 43 390 €.

Hyundai spustil na Slovensku predaj inovovaného elektrického modelu IONIQ 5 MY23. Nový modelový rok celosvetovo oceňovaného plne elektrického CUV začína na cene 43 390 € a prináša viacero noviniek a vylepšení, vrátane väčšej batérie, vylepšeného termomanažmentu batérie a digitálnych spätných zrkadiel.

Väčšia batéria a dojazd vyše 500 km

IONIQ 5 MY23 je v ponuke s dvoma kapacitami batérie. Základ tvorí batéria s kapacitou 58 kWh s možnosťou pohonu len zadnej nápravy. Novinkou je väčšia, až 77,4 kWh batéria, ktorá v ponuke nahradila pôvodnú 72,6 kWh. Nová 77,4 kWh batéria poskytuje dlhší normovaný dojazd na jedno nabitie (507 km), o 8 kW vyšší výkon pri verziách s pohonom zadnej nápravy (168 kW/228 k) a až o 14 kW vyšší systémový výkon pri verziách s pohonom 4x4 (239 kW/325 k).

Vylepšené tlmiče aj termonanažment batérie

IONIQ 5 MY23 dostal vylepšené tlmiče na zadnej náprave vo všetkých úrovniach výbavy, vďaka čomu auto ponúka vyšší komfort aj lepšie jazdné vlastnosti.

Vylepšenia sa dotkli aj tepelného manažmentu vysokonapäťovej batérie vo všetkých úrovniach výbavy. IONIQ 5 MY23 má tak zabezpečenú optimálnu teplotu batérie pre vysokorýchlostné nabíjanie. Tepelný manažment sa aktivuje automaticky po zadaní nabíjacieho bodu do navigácie s využitím connected routing prostredníctvom aplikácie Bluelink.

Hodnotnejšia výbava a digitálne zrkadlá

Nový modelový rok IONIQ 5 ponúka v rámci príplatkového balíka Techno Pack (cena 1 700 €) k najvyššej výbave Premium aj digitálne vnútorné spätné zrkadlo. Širokouhlý obraz za vozidlom je snímaný kamerou umiestnenou pod zadným spojlerom a premieta sa na digitálny displej, ktorý nahrádza konvenčné spätné zrkadlo pre lepší výhľad bez prekážok.

Súčasťou balíka Techno Pack sú aj digitálne vonkajšie spätné zrkadlá. Klasické zrkadlá sú tak nahradené kamerami a digitálnymi displejmi. Tie poskytujú väčší pozorovací uhol ako klasické zrkadlá a zlepšujú viditeľnosť aj v nepriaznivých podmienkach, napr. počas dažďa.

Okrem toho zmenou prešli aj jednotlivé úrovne výbavy, ktoré zhodnocujú model IONIQ 5. Štandardnou súčasťou výbavy Style sa stalo ambientné podsvietenie interiéru. Štandardnou súčasťou najvyššej výbavy Premium je bez ďalších príplatkov Premium Pack, ktorý obsahuje elektricky ovládané relaxačné predné sedadlá s pamäťou a elektricky posuvné zadné sedadlá.

Bohatá výbava s cenou od 43 390 €

Cenovka IONIQ 5 MY23 začína po odrátaní akciového bonusu na sume 43 390 €. Za tieto peniaze zákazník získa vozidlo vo výbave Family s 58 kWh batériou s výkonom 125 kW/170 k a pohonom zadnej nápravy. Vozidlo v rovnakej výbave, ale s väčšou 77,4 kWh batériou a výkonom 168 kW/228 k stojí 47 890 €. Obľúbený pohon všetkých kolies 4x4 je k dispozícii od strednej úrovne výbavy Style s väčšou batériou za cenu od 49 740 €. V ponuke zostala zachovaná možnosť bezplatného výberu 19- alebo 20-palcových kolies vo výbave Premium. K príplatkovým opciám patrí príplatkový lak (660 €), príplatkový matný lak (990 €), neotvárateľné panoramatické strešné okno (1 200 €, len vo výbave Premium), funkcia vehicle to load V2L (500 € vo výbavách Family a Style, v cene vo výbave Premium) a spomínaný Techno Pack k výbave Premium (1 700 €), ktorý obsahuje elektricky ovládané relaxačné predné sedadlá s pamäťou a elektricky posuvné zadné sedadlá.

Výrobca poskytuje na vozidlo záruku 5 rokov bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov, možnosť využitia zľavy až do 65% na sadu 4 ks zimných pneumatík a záruku 8 rokov/160 000 km na vysokonapäťovú batériu.

Kompletný cenník Hyundai IONIQ 5 MY23 nájdete u autorizovaných predajcov Hyundai, na webe www.hyundai.sk a v online konfigurátori.