Hyundai Motor Group vyvíja klimatizačné technológie na udržiavanie čistého vzduchu vo vozidlách

(Photo 12) HMG Develops Air Technologies
Novinky
Tlačová správa
Publikoval Denis

Skupina Hyundai Motor Group predstavila nové technológie, ktoré majú prispieť k zlepšeniu kvality vzduchu vo vozidlách a vytvoreniu príjemnejšieho vnútorného prostredia pre zákazníkov. Hyundai si uvedomuje rastúce obavy týkajúce sa kvality ovzdušia a preto predstavila tri nové technológie klimatizácie - „After-Blow“, „Multi-Air Mode“ a „Fine Dust Indicator“. Technológie sa spočiatku predstavia vo vybraných modeloch vozidiel v Kórei a v budúcnosti sa objavia vo vozidlách značiek Hyundai, Kia a Genesis.

Technológia After-blow

Funkcia „After-Blow“ vysušuje kondenzát vo výparníku a potláča rast plesní v klimatizačnom systéme, ktorý môže v horúcom počasí spôsobiť zápach.

Po vypnutí motora sa kondenzát z výparníka prirodzene vypustí asi do 30 minút. Na 10 minút sa však aktivuje funkcia „After-Blow“, ktorá vysuší výparník a zvyšok kondenzátu. Klimatizačný systém zároveň automaticky umožní prívod vonkajšieho vzduchu, čím zabráni hromadeniu vlhkosti.

Táto technológia využíva inteligentný senzor batérie (IBS) na monitorovanie batérie a vypne sa, keď je stav batérie nízky, vďaka čomu zabráni je vybitiu. Deaktivuje sa aj vtedy, keď sa klimatizačný systém určitý čas nepoužíva alebo keď je vonkajšia teplota nízka.

Multi-Air režim

Režim „Multi-Air“ používa na vetranie a ohrievanie vzduchu viac vetracích výduchov a vytvára tak príjemnejšie vnútorné prostredie s jemným prúdením vzduchu.

Keď je tento režim aktivovaný, vzduch sa okrem normálnych vetracích otvorov rozptyľuje do viacerých novo pridaných vzduchových otvorov na sedadlách vodiča a spolujazdca. Celkový sila vetrania zostáva rovnaká, ale rozptyl znižuje priamy kontakt posádky so vzduchom a zjemňuje jeho prúdenie.

Tento režim je možné zapnúť a vypnúť podľa preferencie vodiča.

Indikátor jemného prachu

„Indikátor jemného prachu“ meria vzduch vo vozidle v reálnom čase a poskytuje digitalizované informácie, čo vodičovi umožňuje lepšie spravovať kvalitu vzduchu vo vozidle.

Ukazovateľ zobrazuje koncentráciu a úroveň znečistenia ultrajemnými časticami (PM 2,5) vo vozidle pomocou celých čísel a farieb pre lepšiu viditeľnosť: modrá pre 0 až 15 μg / m3, zelená pre 16 až 35 μg / m3, oranžová pre 36 až 75 μg / m3 a červená na 76 μg / m3 alebo viac.

Ak hladina jemných častíc presiahne 36 μg / m3, keď je funkcia aktívna, spustí sa režim čistenia vzduchu vo vozidle. Systém čistenia vzduchu automaticky nastaví objem vzduchu medzi 3 a 8, prepne sa do režimu recirkulácie a aktivuje systém klimatizácie na zníženie vnútornej vlhkosti. Ak sa vzduch v režime čistenia nezlepší, systém vodiča upozorní, aby vymenil filtre klimatizácie alebo vyčistil znečistené sedadlá a rohože.

Viac informácií o tom, ako tieto technológie fungujú, nájdete v nasledujúcom videu: