Hyundai IONIQ 6 je podľa Euro NCAP najbezpečnejším autom vo svojej triede za rok 2022.

Hyundai IONIQ 6
Novinky
Tlačová správa
Publikované

Elektrickému modelu Hyundai IONIQ 6 udelila nezávislá organizácia Euro NCAP ocenenie „Best in class“ (Najlepšie vo svojej triede) za rok 2022 v kategórii „Veľké rodinné auto“. Vďačí za to vynikajúcim výsledkom, ktoré vozidlo dosiahlo v testoch bezpečnosti v oblastiach „Dospelý cestujúci“, „Detský cestujúci“ a „Bezpečnostný asistent“.

  • Hyundai IONIQ 6 bol organizáciu Euro NCAP ocenený ako “Best in class” za rok 2022 v kategórii „Veľké rodinné auto“.

  • IONIQ 6 získal v minuloročných testoch bezpečnosti Euro NCAP maximálne hodnotenie 5 hviezdičiek.

  • V oblasti „Ochrana dospelých cestujúcich“ dosiahol skóre až 97 percent.

Najnovšie ocenenie „Best in Class“ pre IONIQ 6 od Euro NCAP nadväzuje na minuloročné maximálne päťhviezdičkové hodnotenie bezpečnosti a potvrdzuje, že ide o jeden z najbezpečnejších elektromobilov na európskom trhu. Hyundai sa zaviazal poskytovať všetkým účastníkom cestnej premávky najvyššiu úroveň bezpečnosti a zároveň našim zákazníkom ponúkať inovatívne riešenia mobility. Toto najnovšie ocenenie od Euro NCAP podčiarkuje našu vedúcu pozíciu v oblasti budúcej mobility,“ povedal Andreas-Christoph Hofmann, Viceprezident pre marketing, produkt a PR v Hyundai Motor Europe.

Ocenenie nadväzuje na 5 hviezdičiek z testovania

Udelenie ocenenia „Najlepšie vo svojej triede“ od Euro NCAP je výsledkom váženého súčtu bodov v každej zo štyroch oblastí hodnotenia, na ktoré sa organizácia pri testovaní zameriava: „Ochrana dospelých pasažierov“, „Ochrana detských pasažierov“, „Ochrana zraniteľných účastníkov cestnej premávky“ a „Bezpečnostný asistent“. Ocenenie „Best in class“ sa určuje na základe výsledkov hodnotenia štandardnej bezpečnostnej výbavy. Dodatočné hodnotenia založené na voliteľnej výbave vozidla sú z tohto hodnotenia vylúčené.

Víťazstvo IONIQ 6 v kategórii „Veľké rodinné auto“ nadväzuje na úspešné testy bezpečnosti Euro NCAP z minulého roka. V novembri 2022 organizácia oznámila, že najnovší model značky Hyundai s čisto elektrickým pohonom získal maximálne päťhviezdičkové hodnotenie.

Podľa Euro NCAP dosiahol IONIQ 6 „výnimočne vysoké výsledky“ v oblasti „Ochrana dospelých cestujúcich“ so skóre 97 percent a v tejto kategórii obsadil prvé miesto. Organizácia hodnotiaca vozidlá ocenila elektrifikovaný streamliner od Hyundaiu aj v oblasti „Ochrana detských cestujúcich“, kde získal 87 percent. Model dosiahol vysoké skóre, až 90 percent, aj v oblasti „Bezpečnostný asistent“.

IONIQ 6 ponúka najvyššiu úroveň bezpečnosti a pohodlia na cestách

IONIQ 6 je vybavený ďalšou úrovňou pokročilých asistenčných systémov vodiča Hyundai Smart Sense, ktoré zaisťujú najvyššiu úroveň bezpečnosti a pohodlia na ceste. Patrí medzi ne Highway Driving Assist 2 (HDA 2) – asistent jazdy na diaľnici, ktorý pomáha udržiavať nastavený odstup a rýchlosť od vozidla idúceho vpredu pri jazde na diaľnici a zároveň pomáha udržiavať vozidlo v strede jazdného pruhu. Vďaka HDA 2 dosahuje IONIQ 6 autonómne riadenie 2. úrovne.

Inteligentný tempomat založený na navigácii (NSCC) pomáha udržiavať vzdialenosť od vozidla vpredu a jazdiť rýchlosťou nastavenou vodičom tým, že odráža naučený štýl jazdy vodiča. Používa tiež informácie z navigačného systému na optimalizáciu automatizovanej jazdy a na úpravu rýchlosti pre bezpečnú jazdu v zákrutách a cez križovatky. Okrem toho je IONIQ 6 štandardne vybavený siedmimi airbagmi, vrátane stredového airbagu pre dodatočnú pasívnu bezpečnosť.

Organizácia Euro NCAP v roku otestovala až 66 nových osobných áut. Kompletné výsledky z testovania IONIQ 6 nájdete tu.

Zdroje: hyundai.sk