Hyundai IONIQ 5 sa stal Autom roka 2022 v Spojenom kráľovstve

Hyundai IONIQ 5
Novinky
Tlačová správa
Publikoval Martin

Hyundai IONIQ 5 získal najvyššie ocenenie na britskom udeľovaní cien Car of the Year Awards 2022 (UK COTY)

Plne elektrický Hyundai IONIQ 5 pridal k rastúcemu zoznamu ocenení ďalší prestížny titul, keď bol vyhlásený za auto roka v Spojenom kráľovstve – UK Car of the Year 2022. Hyundai IONIQ 5 už pred celkovým víťazstvom v britskom Car of the Year Awards získal víťazstvo v kategórii Najlepšie rodinné auto.

O udelení titulu Auto roka v Spojenom kráľovstve pre IONIQ 5 rozhodla 29-členná odborná porota, ktorú tvorili zástupcovia prestížnych britských médií, vrátane The Sunday Times, The Daily Express, The Telegraph, The Independent, Top Gear, Auto Express, CAR, Evo a Business Car.

„Hyundai IONIQ 5 pôsobí ako budúcnosť automobilizmu, len je tu už dnes. Dizajn, výkon a praktickosť z neho robia fantastickú ponuku pre tých, ktorí hľadajú elektrické vozidlo – a tiež veľmi dôstojného víťaza ocenenia UK Car of the Year 2022,“ uviedol dôvody absolútneho víťazstva modelu IONIQ 5 John Challen, redaktor a riaditeľ britského udeľovania cien Car of the Year Awards.

„Získanie tohto prestížneho ocenenia v Spojenom kráľovstve zvýšilo počet víťazstiev modelu IONIQ 5 v súťažiach Auto roka na desať, čím sa stal jedným z najviac oceňovaných automobilov v Európe za posledné mesiace. To dokazuje, že naše plne elektrické CUV strednej triedy si získalo ako automobilových odborníkov, tak aj zákazníkov v Európe vďaka svojmu bezemisnému pohonu, priestrannému a štýlovému usporiadaniu a prémiovému, ekologickému interiéru,“ povedal Andreas-Christoph Hofmann, viceprezident pre marketing a produkt v Hyundai Motor Europe.

Zľava: John Cullen, šéf UK Car of the Year, odovzdáva ocenenie Ashleymu Andrewovi, generálnemu riaditeľovi Hyundai Motor UK

IONIQ 5 najoceňovanejším modelom Hyundai

Získanie najvyššieho ocenenia v súťaži Auto roka Spojeného kráľovstva prišlo po tom, čo bol IONIQ 5 ocenený aj v kategórii Najlepšie rodinné auto. Dostal prívlastky ako inovatívny, praktický a skvele navrhnutý, plne využívajúci svoju elektrickú platformu.

IONIQ 5 získal doteraz celý rad prestížnych ocenení. V júli minulého roka získal ocenenie Auto roka 2021 v súťaži Auto Express New Car Awards 2021 a triumfoval aj v kategóriách Stredne veľké firemné auto, Prémiové elektrické auto a v kategórii Dizajn. Ďalší úspech zaznamenal v októbri 2021, keď bol korunovaný ako Najlepšie nadizajnované auto roka v News UK Motor Awards 2021 a tiež ocenené ako Motoristická inovácia roka za svoje relaxačné sedadlá a funkciu Vehicle-to-Load (V2L). V tom istom mesiaci bol Hyundai IONIQ 5 ocenený aj v súťaži Carbuyer Best Car Awards 2022, kde bol vyhlásený za Najlepšie firemné auto a Najlepšie rodinné elektrické auto. Úspešný príbeh modelu IONIQ 5 pokračoval aj v roku 2022. Koncom januára bol Hyundai IONIQ 5 vyhlásený za celkového víťaza v súťaži Company Car Today CCT 100 Awards 2022, ako víťaz kategórie Prémiový elektromobil roka.

V súťaži UK Car of the Year 2022 zabodoval aj hot-hatch Hyundai i20 N, ktorý porazil množstvo etablovaných športových áut a získal titul Best Performance Car – Najlepšie výkonné auto.