Hyundai IONIQ 5 je finalistom na ocenenie „Európske auto roka 2022“

Hyundai Ioniq 5
Novinky
Tlačová správa
Publikoval Martin

IONIQ 5 sa dostal medzi najhorúcejších kandidátov na ocenenie Európske auto roka (COTY) 2022

IONIQ 5 sa dostal do užšieho výberu prestížnej ankety Európske auto roka (COTY) 2022. Elektrický crossover od Hyundai Motor je jedným zo siedmich kandidátov na získanie tohto ocenenia. Koncom februára prebehne posledné kolo hlasovania a víťazný automobil bude známy v pondelok 28. februára 2022 v Ženeve.

IONIQ 5 bol vybraný spomedzi 39 modelov nominovaných na ocenenie COTY 2022 a bude súťažiť so šiestimi ďalšími vozidlami o celkové víťazstvo. Táto nominácia zavŕšila úspešný rok pre prvý model novej značky IONIQ, pod ktorou bude Hyundai na trh postupne uvádzať ďalšie modely čisto elektrických vozidiel. IONIQ 5 bol nedávno vyhlásený aj Nemecké auto roka 2022 a to len pol roka po uvedení na trh.

„Táto najnovšia nominácia na také medzinárodne uznávané ocenenie, akým je COTY, ďalej podčiarkuje, že IONIQ 5 je výnimočné a inovatívne batériové elektrické vozidlo, ktoré medzi konkurenciou vyniká,“ hovorí Michael Cole, prezident a generálny riaditeľ Hyundai Motor Europe. „IONIQ 5 je priekopníkom stratégie elektrifikácie Hyundai a podporuje našu víziu mobility s nulovými emisiami, aby zákazníci mali ešte väčší výber.“

O Aute roka 2022

Car of the Year (COTY) je jedným z najprestížnejších ocenení v automobilovom priemysle. Rozhoduje o ňom porota zložená zo 61 skúsených motoristických novinárov z 23 krajín Európy. Jeho cieľom je oceniť najvýnimočnejšie nové auto, ktoré sa začalo predávať počas ostatných 12 mesiacov. Zoznam nominovaných a finalistov je dostupný na webovej stránke Car of the Year: https://www.caroftheyear.org/.