AUTORIDE

Hyundai i10 víťazom čitateľskej ankety Auto Bild “Best Brands in All Classes”

Hyundai i10
Novinky
Tlačová správa
Publikované 

Viac ako 42 000 čitateľov renomovaného nemeckého motoristického časopisu Auto Bild hlasovalo v ankete "Best Brands in All Classes". Hodnotenie sa zameriavalo na parametre ako kvalita, dizajn a hodnota za peniaze. Hyundai i10, ktorý sa v súčasnosti predáva už v 3. generácii, zvíťazil v kategórii “Cena/výkon” v segmente A, kde získal až 67% čitateľských hlasov. Čitatelia celkovo hodnotili 37 automobilových značiek v 14 kategóriách.

  • Viac ako 42 000 čitateľov nemeckého magazínu Auto Bild hlasovalo v ankete “Best Brands in All Classes”

  • Hyundai i10 zvíťazil v kategórii pomeru cena/výkon v segmente najmenších vozidiel segmentu A

  • Vynovená verzia i10 sa v predajniach na Slovensku objaví v letných mesiacoch

Jürgen Keller, riaditeľ spoločnosti Hyundai Motor Germany, o ocenení povedal, že je potvrdením záväzku spoločnosti Hyundai naďalej ponúkať najmenšie vozidlá segmentu A. "Výroba faceliftovaného modelu i10 začína tento mesiac a bude ešte športovejší, dizajnovo atraktívnejší a s pokročilými bezpečnostnými funkciami a konektivitou. Som presvedčený, že vynovený i10 splní očakávania našich zákazníkov," dodal Keller.

Vylepšený i10 s novými funkciami

Model i10 prejde dizajnovým vylepšením zvonku aj zvnútra. V porovnaní s aktuálnym modelom tretej generácie, ktorý bol uvedený na trh v roku 2020 a tak isto v minulosti zvíťazil v ankete čitateľov Auto Bild, nová verzia ponúkne viacero zaujímavých vylepšení. K dispozícii bude mať niekoľko inteligentných technológií, ktoré sa bežne nachádzajú vo vyšších segmentoch vozidiel: štandardom je 4,2-palcový LCD panel, USB-C porty vpredu aj vzadu, eCall druhej generácie a bezdrôtové aktualizácie Over-the-Air (OTA).

Aktualizácie OTA umožnia zákazníkom aktualizovať svoje navigačné mapy a systém infotainmentu cez mobilnú sieť, vďaka čomu im ušetria cestu do servisu. Telematický systém Hyundai Bluelink® umožňuje vodičovi pripojiť sa k infotainmentu vozidla prostredníctvom aplikácie a poskytuje informácie v reálnom čase napríklad o cenách pohonných hmôt a možnosti parkovania.

Vysoká bezpečnosť ako štandard

Nový i10 tiež získa aktualizáciu svojich dostupných bezpečnostných funkcií Hyundai Smart Sense. Okrem predchádzajúcej detekcie chodcov Hyundai pridal k systému autonómneho núdzového brzdenia (FCA) aj detekciu cyklistov. Systém na automatické nasledovanie jazdného pruhu (LFA) udržiava vozidlo v jeho jazdnom pruhu pomocou aktívneho riadenia. Upozornenie na prítomnosť cestujúcich na zadných sedadlách (ROA) zasa varuje pred náhodným zabudnutím menších pasažierov alebo zvierat na zadnom sedadle pri vystupovaní z vozidla.

Na Slovensku už v lete

Cenník modernizovaného modelu i10 zverejní slovenský importér značky Hyundai už v priebehu mája. Prvé kusy vynovenej i10-tky sa u autorizovaných predajcov objavia v letných mesiacoch tohto roka.

Zdroje:hyundai.sk