AUTORIDE

Hyundai dominoval na New Car Awards magazínu Auto Express. Nová KONA získala titul Auto roka.

Hyundai dominoval na New Car Awards magazínu Auto Express. Nová KONA získala titul Auto roka
Novinky
Tlačová správa
Publikované 
  • Nová, v poradí druhá generácia modelu Hyundai KONA získala ocenenie Auto roka v súťaži New Car Awards prestížneho britského magazínu Auto Express

  • KONA bola zároveň vyhlásená za najlepšie malé firemné auto a najlepšie malé SUV

  • V súťaži uspeli aj ďalšie modely Hyundai - TUCSON sa stal najlepším SUV strednej veľkosti a nová i10-tka najlepším mestským autom

KONA je Autom roka

Úplne nová KONA od Hyundai, ktorá sa v týchto dňoch dostáva do slovenských predajní, už slávi v Spojenom kráľovstve významný úspech. KONA získala prestížny titul Auto roka – Car of the Year - v súťaži New Car Awards, ktorú organizuje renomovaný britský motoristický magazín Auto Express. Nová KONA sa zároveň môže pochváliť aj oceneniami Malé SUV roka (Small SUV of the Year) a Malé firemné auto roka (Small Company Car of the Year).

Expertov Auto Express si nová KONA získala mnohými atribútmi, zaujal však najmä jej dynamický dizajn, špičkové technológie, priestranný interiér a vynikajúci zážitok z jazdy. Porota ocenila aj široký rozsah pohonov, ktoré KONA ponúka: okrem spaľovacích motorov je k dispozícii aj ako hybrid a plne elektrické vozidlo. Najvyšším ocenením Auto roka nadviazala KONA na úspech modelu IONIQ 5, ktorý rovnaký titul získal v roku 2021.

TUCSON vyhlásený za Najlepšie stredne veľké SUV

Ocenenia boli odovzdané na slávnostnom ceremoniáli na londýnskom konzervatóriu Barbican počas večera, ktorý sa ukázal byť pre Hyundai mimoriadne úspešným. Okrem novej KONY totiž získali ocenenia aj ďalšie modely od Hyundai. TUCSON bol vyhlásený za najlepšie stredne veľké SUV roka (Mid-size SUV of the Year) a nový i10 si odniesol ocenenie Mestské auto roka (City Car of the Year).

Hyundai TUCSON získal ocenenie pre najlepšie stredne veľké SUV od Auto Express už tretí rok po sebe! Rovnako ako v rokoch 2021 a 2022, porota vyzdvihla jeho charakteristický dizajn, pokročilé technológie a výnimočné skúsenosti vlastníkov modelu TUCSON.

i10 s titulom Mestské auto roka

Okrem modelov KONA a TUCSON si Hyundai na svoje konto pripísal aj ocenenie pre svoj najmenší model i10. Modernizovaná i10-tka, ktorá bola predstavený začiatkom tohto roka a do predaja sa dostáva v letných mesiacoch, bodovala vynoveným dizajnom, bohatou výbavou a dostupnou cenou.

Na Slovensku je v predaji už od 11 690 €. Vďaka tomu predstavuje pre zákazníkov atraktívnu voľbu, čo potvrdili aj porotcovia Auto Express tým, že ho označili za Mestské auto roka.

Steve Fowler, šéfredaktor Auto Express: „Hyundaiu sa na Auto Express New Car Awards naďalej obdivuhodne darí. Titul auto roka získala tentoraz KONA, plus víťazstvá idú pre TUCSON a vynovený model i10. Nás uchvátil model KONA, ktorý je teraz oveľa zrelším a priestrannejším vozidlom s množstvom elektrifikovaných verzií. Je to skvele vyzerajúce auto, s ktorým sa bude ľahko žiť, a jeho vlastníctvo bude aj nákladovo efektívne – skvelé rodinné SUV. To isté možno povedať o jeho väčšom bratovi TUCSON, ktorý stále prekvapuje svojou kvalitou, komfortom a technológiami. A malý i10 dokazuje, že cenovo dostupné autá stále existujú a nejde to na úkor komfortu a výbavy.“

Prestížne ocenenia od Auto Express

Auto Express je jedným z popredných titulov v oblasti automobilových noviniek a recenzií v Spojenom kráľovstve. Vychádza v tlačenej aj online verzii a jeho ceny New Car Awards, ktoré sa odovzdávajú od roku 1993, sú pokladané za veľmi hodnotné. O výsledkoch rozhoduje skúsený tím redaktorov, ktorému predsedá šéfredaktor Steve Fowler.

Cieľom súťaže New Car Awards je informovať kupujúcich o najlepších autách na trhu v rôznych segmentoch. Kompletné informácie o všetkých víťazoch Auto Express New Car Awards 2023 sú k dispozícii v tlačenom vydaní magazínu Auto Express z 5. júla a online na autoexpress.co.uk .

Zdroje:hyundai.sk