Hyundai dokončil testovanie nového Tucsonu

all-new Hyundai Tucson trailer testing (3)
Novinky
Tlačová správa
Publikoval Denis

Hyundai dokončil posledné fázy testovania novej generácie modelu Tucson. Po intenzívnom období vývoja a testovania v teréne a na cestách bol nový Hyundai Tucson pred uvedením na trh doladený v Českej republike a Rakúsku.

Úplne nový Tucson je štvrtou generáciou najpredávanejšieho SUV značky Hyundai. Je to zároveň prvý Tucson, ktorý bol vyvinutý pod novou dizajnovou identitou Hyundai, Sensuous Sportiness. Vďaka motorom s rýchlou odozvou a prevodovkám v kombinácii s praktickými vlastnosťami pre každodenné použitie, od pohonu všetkých kolies až po ťažné zariadenie, prinesie novým zákazníkom aj zábavu z jazdy.

Kvalita vozidla je pre Hyundai prioritou. V posledných rokoch získala spoločnosť množstvo významných ocenení. V U.S. Initial Quality Study 2020 organizácie J.D. Power bol Tucson tretej generácie zaradený medzi najlepšie kompaktné SUV na trhu.

Spoločnosť Hyundai sa zaviazala vyrábať vozidlá najvyššej kvality. Toto je zakotvené aj v našom špičkovom balíku päťročnej záruky bez neobmedzenia počtu kilometrov, “uviedol Andreas-Christoph Hofmann, viceprezident spoločnosti Hyundai Motor Europe pre marketing a produkt. „Vďaka rozsiahlemu testovaniu úplne nového Tucsonu pred jeho uvedením na trh si zákazníci môžu byť istí, že si vyberajú auto, ktoré je jedným z najlepších z pohľadu počiatočnej aj dlhodobej kvality.

Obdobie intenzívneho vývoja

V posledných mesiacoch bol úplne nový Tucson vyvinutý a testovaný v Európe vykonávaním zrýchlených testov odolnosti a dynamických testov na najnáročnejšej pretekárskej trati na svete, slávnom okruhu Nürburgring Nordschleife. Vozidlo absolvovalo tiež náročné testy na verejných komunikáciách v celej Európe - od mrazivých zimných podmienok vo Švédsku, cez jazdu s prívesom v Alpách až po testovanie v horúcom počasí na juhu Španielska. To všetko pre to, aby sa naplnili vysoké očakávania európskych zákazníkov.

Počas celého procesu testovania v Českej republike musel nový Tucson preukázať svoju kvalitu v extrémnych podmienkach a v rôznych scenároch. Tak, ako sa pri skutočnom SUV patrí, bol v rôznych podmienkach testovaný systém pohonu všetkých kolies, distribúcia krútiaceho momentu, ovládateľnosť spojky a krútiaci moment vytváraný pri nízkych rýchlostiach. Toto dôkladné testovanie umožňuje vodičom vziať úplne nový Tucson aj do náročnejšieho terénu bez akýchkoľvek kompromisov.

Na náročných cestách napríklad overili inžinieri spoločnosti Hyundai celkovú tuhosť konštrukcie karosérie. Všetky dvere, dvere kufra aj panoramatickú strechu otvorili v momente, keď sa cesty dotýkali len dve kolesá a zvyšné dve kolesá boli diagonálne vo vzduchu. Dvere sa počas tejto výzvy bez problémov zatvorili, čo potvrdilo tuhosť karosérie vozidla. Keď na povrchoch NVH (Noise Vibration Harshness) inžinieri identifikovali abnormálne zvuky, ktoré vozidlo vydalo v určitých situáciách, znížili ich, aby zaručili najlepší zážitok pre všetkých nových zákazníkov Tucsonu. Každý povrch poskytoval inú frekvenciu hluku vo vozidle, čo umožňovalo dôkladné testovanie.

Inžinieri tiež testovali vozidlo vo vode a skontrolovali, či prvky ako kryty podvozku a kryty kolies budú po jazde vo vode správne držať aj pri vyšších rýchlostiach. Okrem toho skúmali, či model dokáže bez problémov jazdiť aj vo vode s hĺbkou 20 až 30 centimetrov. Ďalej musela parkovacia brzda, asistent Autohold a Downhill Brake Control preukázať svoju odolnosť v strmých kopcoch so sklonmi od 30 do 45 percent. Spojka bola namáhaná aj pri štarte vozidla na svahu, aby bol nový Tucson pripravený na každodenné výzvy.

Po testovaní v Českej republike musel nový Tucson preukázať svoju ťažnú kapacitu v rakúskych Alpách. Na horu Grossglockner sa inžinieri spoločnosti Hyundai vydali s úplne novým Tucsonom na náročnú ​​cestu s prívesom a vyskúšali správanie vozidla pri ťahaní prívesu do kopca, z kopca a v zákrutách.

Poznatky z týchto záverečných testov môžu inžinieri zapracovať do sériovo vyrábaného vozidla a zaistiť, že nový Tucson prinesie budúcim zákazníkom zábavný a spoľahlivý zážitok.

Veľké odhalenie už v septembri

Od svojho uvedenia na trh v roku 2004 sa na celom svete predalo viac ako 7 miliónov kusov modelu Tucson. V Európe sa predalo 1,4 milióna kusov a to z modelu Tucson robí najpredávanejší model spoločnosti Hyundai v tomto regióne. Nový Tucson sa bude vyrábať vo výrobnom závode Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) v českých Nošoviciach, čo znamená, že z českej linky zíde už tretia generácia tohto modelu, ktorý je vyrábaný v Európe pre európskych zákazníkov.

Digitálna svetová premiéra úplne nového Tucsonu sa uskutoční 15. septembra o 02:30 h SELČ. Priamy prenos, video a fotogaléria budú k dispozícii na www.hyundai.sk a na sociálnych sieťach Hyundai.