Hlasová asistentka Laura vo vozidlách Škoda po novom vylepšená o funkciu ChatGPT

Hlasová asistentka Laura vo vozidlách Škoda po novom vylepšená o funkciu ChatGPT
Novinky
Tlačová správa
Publikované

Funkcionalita hlasovej asistentky Laury vo vozidlách Škoda je po novom výrazne rozšírená vďaka integrácii funkcie Chat Pro od technologického partnera Cerence Inc. Okrem doteraz dostupných zdrojov informácií je teraz funkcia Chat Pre priamo prepojená s pokročilým nástrojom umelej inteligencie ChatGPT, ktorý odpovedá na otázky presahujúce rozsah pôvodných znalostí Laury.

Funkcia je už teraz dostupná v modeloch rodiny Škoda Enyaq s novou verziou softvéru 4.0 vydanou pre modelový rok 2024, v novej generácii vozidiel Škoda Superb a Kodiaq a v modernizovanom modeli Škoda Octavia. Údaje o užívateľovi a vozidle sú vždy v bezpečí.

  • Hlasová asistentka Laura využíva ChatGPT ako nový a dynamický zdroj informácií

  • Rozšírená funkcionalita spríjemňuje každodenný život vodičom vozidiel Škoda vďaka zabezpečeniu požadovaných informácií zo širokého spektra situácií

  • Strategická integrácia umelej inteligencie (AI) podčiarkuje záväzok spoločnosti Škoda Auto k technologickým inováciám a orientácii na zákazníka

ChatGPT a Chat Pro rozširujú schopnosti hlasovej asistentky Laury a zároveň zaisťujú bezpečnosť dát

Hlasová asistentka Laura teraz integruje technológiu ChatGPT, ktorá zlepšuje jej funkčnosť a zároveň zachováva prísne štandardy v oblasti ochrany dát. Upgrade rozširuje schopnosti Laury nad rámec doterajších hlasových príkazov a umožňuje jej odpovedať na otázky zahŕňajúce rôzne témy.

Ak sa otázka netýka kategórií „Vozidlo“, „Dáta“, „Počasie“, „Správy“, „Šport“ alebo „Akcia“, bude automaticky presmerovaná do funkcie Chat Pro, ktorá je priamo prepojená s ChatGPT. Kedykoľvek je ako zdroj použitý chatbot, Laura odpoveď uvedie slovami: „Podľa ChatGPT...“. Ovládanie hlasovej asistentky zostáva bez zmien a funkciu je možné deaktivovať prostredníctvom nastavenia súkromia v systéme infotainmentu.

V modeloch Enyaq, ktoré túto funkciu podporujú, je však aktívna vždy. Dôležité je, že ChatGPT nemá prístup k údajom o vozidle ani k osobným informáciám; všetky požiadavky sú spracovávané anonymne a interakcie sú ihneď potom vymazané, aby bola zabezpečená najvyššia úroveň ochrany dát.

Funkcia Chat Pro v súčasnosti podporuje štyri jazyky

Zavedením tejto novej funkcie značka Škoda posilňuje svoj záväzok orientácie na zákazníka. Používatelia potrebujú iba aktivovaný balík služieb Infotainment Online. Funkcia je dostupná v modeloch postavených na platformách MEB GP a MQB EVO a vybavených najnovšou generácií infotainmentu.

Sú to vozidlá novej generácie Škoda Superb a Kodiaq, modernizovaný model Octavia a vozidlá rodiny Škoda Enyaq s novou verziou softvéru 4.0. V súčasnej dobe sú podporované tieto jazyky: angličtina, španielčina, čeština a nemčina.